I.B třída východ: Alespoň remízy si připsaly Roztoky a Horní Branná

27.04.2016 11:33:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Ve 20. kole I.B třídy východ dokázali bodovat fotbalisté Roztok, i když jen po remíze v Železném Brodě. Remízu si připsali i hráči Horní Branné v Albrechticích. Jilemnice v Lučanech a Rokytnice doma proti Velkým Hamrům B svým soupeřům podlehly.

Železný Brod B - Roztoky 1:1 (0:0)

V 9. minutě střílel z vápna roztocký Hornig, s jeho tečovanou střelou si brankař Šverma nadvakrát poradil. Ve 20. minutě domácí podnikli rychlý brejk, po centru z levé strany se do zakončení dostal Kysela, ale hlavou trefil připraveného Dlabolu. Pak se dlouhé minuty nic zajímavého nedělo a ani jedno mužstvo se nedostalo k ohrožení branky. Jedinou vážnou šanci si vypracovaly Roztoky. Ve 40. minutě se Tuláček prosmýkl mezi obránci Brodu, před brankou našel Jak. Nýdrleho, jeho střelu z voleje zblokoval obránce na roh.

V úvodu druhého poločasu měly výhodu rohového kopu Roztoky. Míč rozehrál Jak. Nýdrle, na míč si naskočil Tuláček, s jeho hlavičkou si však Šverma opět poradil. Vzápětí přišel odkop domácích, nedorozumění Horniga s Mečířem využil domácí Kysela - 1:0. V 59. minutě zahrával trestný kop roztocký Jak. Nýdrle, odražený míč se dostal k Baytalonovi, který z hranice penalty nechal vyniknout Švermu. Pak Roztoky začaly mít mírnou převahu a domácím začaly docházet síly. V 65. minutě byl faulován pronikající Jak. Nýdrle, k přímému kopu se postavil Baytalon a skákavou střelou ze 30 metrů k tyči vyrovnal na 1:1. V 76. minutě střílel z úhlu Jak. Nýdrle, jeho pokus Šverma zlikvidoval. Velikou příležitost měly Roztoky v 82. minutě, kdy po rohu Jak. Nýdrleho mířil Mikolášek hlavou těsně vedle. Vzápětí měl gól na noze Illner, míč směřovaný na malé vápno bohužel však minul a dezorientovaná obrana domácích na dvakrát míč odkopla. V 83. minutě se mohli dočkat gólu i domácí, kdy po akci středem zasahoval zblízka Dlabola a s dorážkou si také poradil. Takže nakonec obě mužstva brala po bodu.

„Nedokázali jsme zopakovat výkon z minulého týdne proti Držkovu, a proto jsme nezvítězili. Domácí ani remízu nečekali. Příští utkání hrajeme opět venku, na hřišti Pěnčína. Doufáme, že za námi přijedou naši věrní fanoušci, kterým děkujeme za stálou podporu," dodali k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 52. Kysela - 66. Baytalon. Rozhodčí: Čuřík - Řezáč, Hnětynka, ŽK: 1:0. Diváků: 40. Železný Brod B: Šverma - Drobný, Kotlár, Krejčí (69. Kostlán), Kysela, Makula, Mařík, Burkoň, Plachý (75. Šefr), Podstavek, Salaba (85. Kučera). Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig, D. Mikolášek - Jar.Nýdrle (46. Kopáček), Baytalon, Illner, Fischer (63. D. David) - O. David, Tuláček (79. Pavlík), Jak. Nýdrle.

Lučany - Jilemnice 6:2 (4:1)

Domácí měli mnohem lepší vstup do utkání a ve 30. minutě vedli už 3:0. Pak sice snížil ve 35. minutě Figura, ale třígólový náskok vrátil domácím Bukvic. Ve druhém poločase stačilo domácím udržovat stav, přesto přidali ještě dva góly a za hosty korigoval pouze v 77. minutě Šimek.

Branky: 17.a 43. Bukvic, 26. a 30. Vaněček, 64. Kořínek, 85. Kočí - 35. Figura, 77. Šimek. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Řezníček, ŽK: 1:1. Diváků: 70. Jilemnice: Černý - Horáček, Šnorbert, Jirousek, Šimek, P. Šmíd, Hnik (46. Morávek), Faifr, O. Šmíd, Hajna, Figura (46. Metelka).

Rokytnice - Velké Hamry B 1:5 (0:2)

Přestože Rokytničtí hráli doma, tak více mužů na střídání měli hosté a pár posil z A týmu jim stačilo na přesvědčivé vítězství. Za domácí snížil až v samotném závěru na konečných 1:5 J. Vrána.

Branky: 91. J. Vrána - 2. Ferenc, 41. Miček, 69. Zajíček, 77. Prousek, 84. Barcuch. Rozhodčí: Maruška - Dytrt, Pecina, ŽK: 1:3. Diváků: 60. Rokytnice: Vízek - Patočka, Exner, Škoda, Havrda, Zahradník (78. Neumann), Pičman, P. Vrána, Ditz, Brož, J. Vrána.

Albrechtice - Horní Branná 2:2 (1:2)

Hosté se ujali vedení už v 1. minutě po využité šanci F. Paulů. V 17. minutě šli dokonce do dvoubrankového vedení po proměněném pokutovém kopu Jónem. Domácí ale stihli hned za minutu snížit na 1:2, a tak skončil i první poločas. Ve druhé části domácí v 65. minutě srovnali z druhé penalty v utkání, kterou proměnil Pipek. Ani jedno mužstvo v poslední půlhodině nedokázalo zápas rozhodnout, takže se body rozdělily.

Branky: 18. Sedlák, 65. Pipek z penalty - 1. D. Paulů, 17. Jón z penalty. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Brož, ŽK: 3:2. Diváků: 80. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Jindřišek, Pešina, Kocourek, Šimek, D. Paulů (87. Gaudel), J. Paulů (76. Holman), Fiedler, Jón.

Další utkání 20. kola:

Držkov - Pěnčín 1:2 (1:0)
Branky: 38. Vokáček - 74. Hušek, 81. Mastník. Rozhodčí: Jirák, Řezáč, Juris, ŽK: 5:3, ČK: 1:1 (69. Tomeš - 31. Mrklas). Diváků: 150.

Harrachov - Plavy 5:2 (2:1)
Branky: 20. a 40. Bergmann, 48. Poselt, 58. a 72. Veselý - 23. Jelínek, 79. Sitarčík. Rozhodčí: Lopuszynski - Dvořák, Šůma, ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Smržovka - Zásada 3:1 (0:1)
Branky: 51. a 54. Sucharda, 83. Skála - 5. Mrkvička. Rozhodčí: Dytrt - Šubrt, Maruška, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (72. Hrabánek). Diváků: 40.