Červencová nabídka na hradech a zámcích v Libereckém kraji

05.07.2018 10:36:28 | Autor: Lucie Bidlasová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Český ráj,Liberecký kraj,Pojizeří

Červencová nabídka na hradech a zámcích v Libereckém kraji

V červenci se odehrává na hradech a zámcích hlavní turistická sezona a kasteláni si proto připravili mnoho doplňujících kulturních akcí a speciálních prohlídek, které zaujmou všechny typy návštěvníků.

1. května - 31. října: státní zámek Lemberk - Zámek Lemberk za 1. republiky - výstavní síň. Panelová výstava věnovaná dějinám zámku Lemberk v období mezi lety 1918-1938.

2. června - 16. září: státní hrad Grabštejn - Výstava Monumenta Viva. Práce spolků, krajanských organizací a obcí při záchraně památek. Putovní výstava Monumenta VIVA představuje projekty spolků a obcí při záchraně a obnově památek od drobných krajinných prvků až po velké sakrální stavby. Na výstavě jsou prezentovány projekty spolků působících v ČR, obcí a měst v ČR, stejně tak společné projekty těchto subjektů s krajanskými organizacemi v Německu a Rakousku. Výstava byla připravena s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s organizací Heimatpflegerin der Sudetendeutschen a Asociací pro podporu památek. Vstup zdarma.

30. června - 1. července: státní hrad Trosky - Lanochodci na Troskách. Mladí nadšenci se pokusí přejít 50 metrů nad zemí po laně mezi oběma věžemi vzdálenost 100 m. Od 10 do 17 hodin. Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 240 Kč.

červenec - srpen: státní zámek Sychrov - Prohlídky s princeznou. Speciální prohlídky pro rodiny s dětmi.

1. července - 31. srpna: státní zámek Zákupy - Prohlídka s pohádkovou postavou - Cesta do medvědího království. Zkrácená letní prázdninová prohlídka interiérů zámku pro děti do 10 let. Zámek Zákupy je známý chovem medvěda hnědého, který obývá bývalý hradní příkop. Zákupský medvěd Medoušek oslavil v roce 2018 neuvěřitelné 25. narozeniny, a proto jsme k tomuto výročí připravili na letní prázdniny dětské prohlídky historických interiérů zámku. Průvodkyně oblečená v pohádkovém kostýmu (např. princezny) si s dětmi v zámeckých interiérech vypráví o historii zámku či zajímavých předmětech. Dává jim otázky a nechává je hledat plyšové medvídky poschovávané v pokojích. Kdo uhádne nejvíc otázek, získá klíč od tajných dveří k medvědímu království, kam se na závěr prohlídky podívají všechny děti z prohlídky. Od 10.30 a 14.30 hodin. Vstupné: plné 60 Kč, snížené (děti do 10 let) 30 Kč.

1. - 8. července: státní zámek Lemberk - Prázdniny na věži - zpřístupnění středověké věže. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 16.30 hodin.

2. - 4. července: státní zámek Sychrov - Představení hry Oscara Wilda Jak je důležité míti Filipa. „Lehkovážná komedie pro vážné publikum." Gentleman Jack žije dvojí život, na venkově vystupuje pod svým jménem, ale v Londýně si říká Filip. V Londýně má přítele Algernona, na venkově krásnou schovanku Cecílii. Té tvrdí, že má v Londýně prostopášného bratra Filipa, který ovšem neexistuje. Jack se uchází o Gwendolinu, Algernon zase miluje Cecilii. Obě mladé dámy milují Filipa, který sice neexistuje, ale je důležité ho mít... Účinkuje: Městské divadlo Mladá Boleslav: režie Pavel Khek, hrají: Matouš Ruml, Aleš Petráš, Hana Marie Maroušková alt. Svatava Milková, Jana Trojanová alt. Sandra Černodrinská, Ivana Nováčková, Karolina Frydecká, Radim Madeja a Milan Koníček. Jednotná cena vstupenky 300 Kč zakoupené v předprodeji, 350 Kč na místě před představením. Předprodej bude zahájen od 15. března 2018 přes webové stránky divadla. Začátek 20:30, nádvoří zámku.

4. července: státní hrad Trosky - Troskino. Filmové promítání na hradě. Vstupné: plné 140 Kč, snížené 100 Kč.

5. července: státní zámek Frýdlant - Audience s vévodou Albrechtem z Valdštejna. Velký generalissimus zavítá na své panství, aby během prohlídky základního okruhu přijal návštěvníky.

5. - 6. července: státní zámek Hrubý Rohozec - Móda sedmi staletí na Hrubém Rohozci. Již tradiční kostýmované prohlídky, kdy na vás v každé místnosti bude čekat jiný průvodce v historickém kostýmu. Kostýmy uvidíte na obou okruzích, ke druhému okruhu je jako bonus připojen třetí okruh zcela zdarma. Z provozních důvodů se po dobu konání akce (5. - 6. 7. 2018) nebudou konat zkrácené prohlídky pro děti. Od 9 do 17 hodin. Vstupné: plné 120 Kč.

5. - 6. července: státní hrad Trosky - Cyrilometodějské slavnosti. Zahájené příchodem věrozvěstů a výukou Cyrilice. Dále šerm, pohanské tance, kejklíři, jarmark v předhradí. Od 10 do 17 hodin. Vstupné: plné 160 Kč, snížené 110 Kč, rodinné 380 Kč

Na hradě Bezděz zpřístupní dlouhodobě uzavřený Templářský palác 5. - 8. července: státní hrad Bezděz - Šlechta českých zemí v evropské diplomacii - Čtyři  dny  ve středověku. Šermířská vystoupení skupiny Askalon. V rámci šermířského programu proběhne také připomenutí vlády Přemysla Otakara II. jako významného krále a diplomata, který před 740 lety padl v bitvě na Moravském poli. Kovářská dílna. Více o zpřístupnění Templářského paláce

7. - 8. července: státní hrad Grabštejn - Létohrátky. Hradní festival plný dobové hudby, tance, šermu, dobrého jídla, vč. kostýmovaných prohlídek, stánků a dalšího programu.

9. července: státní hrad Grabštejn - Osmičková výročí - Vernisáž nové prohlídkové trasy - Muzeum veteriny pro zvané a zástupce médií. Trasa se otevírá ke 100. výročí vzniku republiky, 25. výročí ČR a 25. výročí otevření hradu Grabštejn pro veřejnost.

Na Grabštejně otevřeli nový prohlídkový okruh o dějinách veterinářství 10. července: státní hrad Grabštejn - Osmičková výročí - Zpřístupnění nové prohlídkové trasy Muzeum veteriny pro veřejnost. Trasa se otevírá ke 100. výročí vzniku republiky, 25. výročí ČR a 25. výročí otevření hradu Grabštejn pro veřejnost. Podrobná pozvánka

11. července: státní hrad Trosky - Troskino. Filmové promítání na hradě. Vstupné: plné 140 Kč, snížené 100 Kč.

14. července: státní hrad Bezděz - Bezdězský Blue grass a country  minifestival IV. Skupina Red Leaf, Lusatian Grass, Trativod, Blackout, Od plotny skok. V kapli komorní sbor Chrapot.

14. července: státní zámek Zákupy - Noční prohlídky. - Kuba a zkrocená kráva. Pohádkový příběh ve vybraných interiérech zámku. V. ročník hraných nočních prohlídek v podání členů Divadelního souboru Havlíček Zákupy v cyklu Zámecké perličky. Od 17.00-21.00 hodin, začátek každou celou hodinu, pro velký zájem doporučujeme předchozí rezervaci na tel.: 487 857 278, vstupné jednotné 80 Kč.

15. července: státní hrad Bezděz - Oldřich z Chlumu. Román a skutečnost: Historická procházka s Vlastimilem Vondruškou.

18. července: státní zámek Frýdlant - Audience s vévodou Albrechtem z Valdštejna. Velký generalissimus zavítá na své panství, aby během prohlídky základního okruhu přijal návštěvníky

18. července: státní hrad Trosky - Troskino. Filmové promítání na hradě. Vstupné: plné 140 Kč, snížené 100 Kč.

21. - 22. července: státní hrad Bezděz - Šlechta českých zemí v evropské diplomacii - Ve službách Jana z Michalovic. Šermířská skupina Tartus. Připomenutí panování císaře, krále a diplomata Karla IV. v rámci šermířského programu.

21. - 22. července: státní hrad Trosky - Vyplenění hradu švédským vojskem. Víkend ve znamení třicetileté války - dobývání a vypálení hradu, bitva, mušketýři, souboje, dobové tance, jarmark v předhradí. Od 10 do 17 hodin. Vstupné: jednotné 160 Kč, snížené 110 Kč, rodinné 380 Kč.

24. - 29. července: státní hrad Bezděz - Šermířské oživení. Kovářská dílna. Volné sdružení šermířů Askalon.

25. července: státní hrad Trosky - Troskino. Filmové promítání na hradě. Vstupné: plné 140 Kč, snížené 100 Kč.

28. července: státní zámek Grabštejn - Šlechta českých zemí v evropské diplomacii - Noční prohlídky inspirované životem Jana Václava z Gallasu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Grabštejně otevřeli nový prohlídkový okruh o dějinách veterinářství
Prázdninová nabídka na hradě Valdštejn
Na hradě Bezděz zpřístupní dlouhodobě uzavřený Templářský palác
Víkend bude patřit na Troskách a Grabštejnu nebojácným návštěvníkům
Absolvovala jsem první průvodcovské kolečko v Parku miniatur
Český ráj láká zahraniční návštěvníky, přijeli i korejští blogeři
Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo 3500 návštěvníků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nové termíny sluchové poradny v Turnově

Od loňského roku začala v Turnově fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897 sluchová poradna. Poradna zajišťuje odbornou pomoc, seřizování sluchadel či prodej baterií a drobných náhradních dílů do sluchadel. V Turnově bude i v roce 2019 poskytovat služby odborný pracovník Jaroslav Paur. Nejbližší termíny poradny budou: 25. 2., 29. 4. a 24. 6. od 9 do 11 hodin. Na jednotlivé termíny je nutné se předem objednat na tel. čísle: 488 577 841 nebo 731 653 007.

Ministerstvo vnitra ocenilo kraj za Digitální mapu veřejné správy

Ministerstvo vnitra České republiky ocenilo Liberecký kraj za spolupráci při naplňování opatření takzvaného Akčního plánu Geoinfostrategie. Ministerstvo vnitra v dopise z ledna letošního roku poděkovalo kraji za vysokou profesionalitu a kvalitu včetně ochoty předávat své zkušeností na ostatní regiony a centrální orgány České republiky. „Digitální mapa veřejné správy Libereckého kraje vznikala v období 2011 až 2015. Přišla nás na více jak 23 milionů korun. Zaznamenává právní a skutečný stav uspořádání území. Mapa je velice podrobná a je zdrojem kvalitních prostorových dat nejen pro veřejnou správu, ale i občany, kteří zde najdou například plány silnic, železniční mapu či přehled katastrálních území. Do budoucna chystáme podpořit další projekty, jako je například vznik Digitální technické mapy celé České republiky," uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Maškarní karneval na semilském kluzišti 2019
Divadelní festival Modrý kocour 2019 se blíží
Rada kraje odsouhlasila téměř 22 milionů na pohotovost a záchytku
Předpremiéru Zkázy Dejvického divadla uvidíte v lomnickém kině
Únorová nabídka Kina 70 Jilemnice

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
15.02.: Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou
15.02.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT