Červencový program Kulturního centra Střelnice Turnov

26.06.2020 16:32:52 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Červencový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V červenci 2020 se v turnovském KC Střelnice po koronavirové pauze opět konají divadelní představení i koncerty. K nejzajímavějším akcím festival Funkin´Turnov, koncerty Podkrkonošského symfonického orchestu či kapel Makule, HB Trio a Jelen.

Festival Funkin´ Turnov odstartuje i v roce 2020 letní prázdniny pátek 26. června

 

FUNKIN´ TURNOV 2020
Zatímco řada velkých festivalů oznámila kvůli vládním opatřením přesun konání na podzim, Funkin´ Turnov hodlá zůstat akcí, která jako každý rok, odstartuje letní prázdniny. Právě turnovští funkeři si letošní Funkin původně představovali trochu jinak. Funk Corporation letos slaví 20 let od svého založení a její členové chtěli na podium pozvat nejen svou novou zpěvačku Kateřinu Miřejovskou, ale i řadu hostů, kteří v minulosti kapelou prošli a podíleli se na formování její současné podoby. Vládní opatření ale desetičlenné kapele znemožnila zkoušet, a tak se oslava odehraje v jiném termínu. I přesto ale Funk Corporation vystoupí na podiu před KC Střelnice se zbrusu novým repertoárem. Celé dění 26. června odstartuje pražská formace Adovany. MYDY je česká hudební skupina z Prahy, která působí od roku 2012. Původní jméno Mydy Rabycad skupina v roce 2019 zkrátila pouze na MYDY. Hraje fúzi electroswingu a dalších stylů elektronické hudby, kterou sama nazývá glamtronic. Headlinera letošního ročníku Funkin´ Turnov není potřeba v srdci Českého ráje dlouho představovat. Show kapely Top Dream Company, která se před Střelnicí před čtyřmi lety odehrála za doprovodu hromů, blesků a extrémní průtrže mračen, si pamatuje asi každý. Za tu dobu, co jsme je tu neviděli, ale tahle funky úderka stihla absolvovat koncerty s legendami, jako jsou Kool and The Gang, Freak Power nebo Cory Henry a vydat nové album a další rozpracovat.
hudební festival, před Střelnicí od 18 hodin, vstupné v předprodeji 280 Kč / na místě 320 Kč / děti do 15 let mají vstup zdarma. Podrobná pozvánka

pátek 3. července

MAKULE
Makule je takový zvláštní druh. Vznikla křížením. Nelze vyloučit, že zčásti vznikla pářením. Je velmi vzácná. Ve sluneční soustavě existuje pouze jeden exemplář. Má šťávu. Chuť spíše trpká. Dá se použít jako projímadlo, ale ve většině případů staví. Někdy po ní bolí hlava. Často se stává, že v hlavě zůstane a jde odstranit pouze operativně. Jemné chloupky dráždí na mandlích. U citlivých osob způsobuje alergickou reakci. Jedná se o nebezpečný úprk (od nebo k Makuli) s vysokou horečkou. Nenechává totiž nikoho chladným.
koncert, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

sobota 4. července

BUENA VISTA SOCIAL KLUB
Večer na zahrádce před KC Střelnice s nerušeným poslechem vybraného CD těch nejlepších zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin. Slavné album kubánského kapelníka Juana de Marcose Gonzáleze a amerického kytaristy Ry Coodera s tradičními kubánskými hudebníky. Buena Vista Social Club byl havanský členský společenský klub známý především svými tanečními a hudebními aktivitami. Zejména ve 40. letech 20. století byl místem setkávání kubánských hudebníků. V roce 1996, po více než 50 letech od jeho zrušení v důsledku kubánské revoluce, inspiroval amerického kytaristu a producenta Ry Coodera, britského producenta Nicka Golda a havanského hudebníka Juana de Marcos González k uskutečnění projektu nahrávek pozapomenutých kubánských hudebníků, z nichž někteří ještě v tomto klubu účinkovali v dobách jeho největší slávy.
Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

pátek 10. července

DIVADLO DIVSE - CO JE TO PROTI POMNĚNKÁM
Malovaná pohádka podle stejnojmenné literární předlohy Daisy Mrázkové. Malý pramínek vytryskl ze země pod Pustou Kamenicí a chtěl poznat svět. Na své cestě potká pstruha, moře i vítr a zjistí, že nejlépe je doma s přáteli. Co je proti pomněnkám je poeticky zpracovaný příběh koloběhu vody. „Jsme malé divadlo pro děti. Typická je pro nás poetičnost a neotřelost. Máme rádi klasické zapomenuté příběhy, ale rádi tvoříme i své vlastní. Chceme dětem přinést trochu čarovného světa a jemného kouzla divadla, nebo je i vtáhnout přímo do příběhu."
Po představení bude připravena výtvarná dílna pod vedením hereček.
divadelní představení, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

sobota 11. července

ELTON JOHN - GOODBYE YELLOW BRICK ROAD
Večer na zahrádce před KC Střelnice s nerušeným poslechem vybraného CD těch nejlepších zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin.
Sedmé studiové album anglického hudebníka bylo nahráno na zámku Château d´Hérouville ve Francii. Goodbye Yellow Brick Road bylo vydáno bylo v říjnu 1973 společnostmi MCA Records a DJM Records. Časopis Rolling Stone toto dvojalbum zařadil na 91. příčku žebříčku 500 nejlepších alb všech dob. Sir Elton Hercules John nemusí být více představován, kdo by neznal anglického zpěváka, hudebního skladatele a klavíristu, který se původně jmenoval Reginald Kenneth Dwight.
Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

Čtenářský deník představí Podkrkonošský symfonický orchestr pátek 17. července

PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR - ČTENÁŘSKÝ DENÍK
Navzdory koronaviru připravil Podkrkonošský symfonický orchestr další originální hudební program, tentokrát složený z klasické hudby vycházející ze slavné literatury. Koncertní program nazvaný Čtenářský deník představí publiku v pátek 17. července od 20 hodin v turnovském letním kině. Orchestr pod vedením Graziana Sanvita svým uměleckým přednesem doprovodí herec Petr Stach.
koncert, Turnovské léto, letní kino Turnov od 20 hodin, vstupné v předprodeji 280 Kč/ na místě 350 Kč/ děti do 15 let zdarma. Podrobná pozvánka

pátek 18. července

GREGORY PORTER - BE GOOD
Večer na zahrádce před KC Střelnice s nerušeným poslechem vybraného CD těch nejlepších zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin. Oceňované album jazzového zpěváka naznačilo Porterovo znovuobjevování soulových a gospelových kořenů. Be Good je druhé studiové album tohoto hudebníka. Bylo vydáno prostřednictvím Motéma Music 15. února 2012. Gregory Porter (* 4. listopadu 1971, Sacramento) se v roce 2004 se usadil v Brooklynu, kde pracoval jako kuchař. Své první album nazvané Water vydal v roce 2010. Později vydal několik dalších alb, přičemž na tom čtvrtém hrál i český varhaník Ondřej Pivec. V roce 2017 vydal album s písněmi od či inspirované Natem Kingem Colem a je držitelem ceny Grammy.
Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

pátek 24. července

ARTWAY - TŘI BROUCI
Divadelní představení pro děti z autorské dílny tvůrčí skupiny Artway Theatre. Tři brouci se jednoho dne ocitnou v divadle. Poznávají obrovský svět opuštěné divadelní šatny a prožívají neobyčejná dobrodružství. Představení inspirováno známým filmem Traja chrobáci z roku 1976.
divadelní představení, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

sobota 25. července

LED ZEPPELIN - PHYSICAL GRAFFITI
Večer na zahrádce před KC Střelnice s nerušeným poslechem vybraného CD těch nejlepších zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin. Album z roku 1975 mnozí kritici okamžitě označili za nejlepší dílo této slavné rockové skupiny. Physical Graffiti je šesté studiové album této anglické skupiny. Vydané bylo v roce 1975 původně jako dvojalbum. V žebříčku časopisu Rolling Stone the 500 greatest albums of all time dosáhlo 70. příčky. Po téměř dvouleté přestávce se Led Zeppelin vrátili na scénu s tímto dvojalbem, které na rozdíl o těch předchozích nepůsobí tak jednolitým dojmem. Každá ze skladeb má svůj specifický styl, který je často velmi odlišný od těch ostatních. Můžeme zde nalézt jak orientální hudbou ovlivněnou píseň "Kashmir", téměř diskotékovou záležitost "Trampled Under Foot", pop-rockový song "Houses of the Holy" nebo countryový ploužák "Down By the Seaside".
Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

pátek 31. července

HB TRIO A HOSTÉ
HB Trio hraje na pohodu písničky ve stylu elektrického kytarového blues, které se vždy hezky poslouchají, ale nemíní zůstat jen u nich. HB trio je příležitostné seskupení hudebníků z Českého ráje, kteří mají za sebou dlouholetou kariéru v různých skupinách a orchestrech. Základní kostru tvoří Jirka Hušek, Míla a Míša Bernatovi, ale v poslední době k sobě pravidelně zvou také bubeníka Mirka Januse a klávesistu a zpěváka Pepu Tunku. Jejich hudební vývoj vyústil do blues-rockového žánru, který nejlépe odpovídá nejen jejich životním zkušenostem a hudebnímu krédu, ale i přirozenému naturelu chlapů, kteří již dávno nejsou teenageři, ale stále mají jejich srdce a elán.
koncert, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

JELEN
Parádní atmosféra, která umí fanoušky pořádně nažhavit, akustické nástroje a známé hity - to je koncert kapely Jelen. Ke kapele už neodmyslitelně patří hlas Marie Anny Tiché, která nebude chybět ani na tomto skvělém koncertě. Těšit se tak můžete na písničky jako Co bylo dál? Klidná jako Voda, Vlčí srdce či Magdaléna. Přijďte to do letního kina v Turnově pořádně rozjet.
koncert, Festival na Jizeře, letní kino Turnov od 19. 30 hodin, vstupné v předprodeji 490 Kč / na místě 550 Kč

sobota 1. srpna

BRUCE SPRINGSTEEN - BORN IN THE U.S.A.
Večer na zahrádce před KC Střelnice s nerušeným poslechem vybraného CD těch nejlepších zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin. Sedmé studiové album amerického zpěváka vznikalo přes dva roky a získalo řadu ocenění včetně ceny Grammy. Vydání tohoto alba se ujala společnost Coumbia Records a došlo k tomu 4. června 1984. Album se setkalo s velmi pozitivním hodnocením a masivním komerčním úspěchem. Deska se stala vůbec nejúspěšnější a nejprodávanějším albem. Do roku 2012 se prodalo přes 30 milionů kopií.
Kritici jej označovali za nejlepší album všech dob.
Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Čtenářský deník představí Podkrkonošský symfonický orchestr

Narychlofest přivede kapely do areálu Pivovaru Rohozec

Festival Funkin´ Turnov odstartuje i v roce 2020 letní prázdniny

Turn-off rock fest popáté přináší nálož ostřejší muziky

Jaký byl březnový kulturní program?

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
07.07.: Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
07.07.: Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT