Březnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

11.03.2020 11:57:43 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Březnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Aktualizováno - ruší se některá představení a akce! V březnu 2020 v turnovském KC Střelnice připravili besedy, divadelní představení i koncerty. K nejzajímavějším akcím patří Písničkářky napříč žánry, Neformální jazzový festival či beseda o Černobylu, severských plavbách nebo divadle a hercích.

Omezení kulturních akcí v Turnově

Z nařízení vlády se s účinností od 10. března od 18 hodin zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob. Toto nařízení bylo vydáno v úterý 10. března v dopoledních hodinách a bylo vydáno na dobu neurčitou.

V důsledku tohoto nařízení přijali v turnově následující opatření: Kino Sféra bude nadále promítat s omezenou kapacitou. S velkou pravděpodobností dojde k odsunutí premiér některých očekávaných filmů. Cestovatelská přednáška Černobyl – spící peklo (středa 11. března) proběhne pouze v hlavním sále s omezenou kapacitou, sál za plátnem kina nebude k dispozici.

S omezenou účastí proběhne i loutkářská přehlídka Turnovský drahokam (pátek 13. – neděle 15. března). Zrušeny jsou aktuálně tyto akce: PŘÍBĚH OPRAVDOVÉHO HERCE (pondělí 16. března) POHOVKA - V. KNOP, I. ŠMOLDAS & M. KUKLOVÁ (úterý 17. března) KYTAROVÉ DUO CD (středa 18. března) HURÁ, JARO JE TADY! (pátek 20. března) NEZBEDNÉ POHÁDKY (sobota 21. března) ČOKOFEST (pátek 27. – neděle 29. března) - přesunuto na říjen 2020.

„Pro zrušená představení hledáme náhradní termíny, o kterých vás budeme informovat. Pokud však máte zájem zakoupené vstupenky vrátit, můžete tak učinit na recepci KC Střelnice. Vstupné vracíme pouze na základě předložené vstupenky, abonentům na základě legitimace. O dalším vývoji, případně o dalších zrušených akcích vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení," uvedla v prohlášení tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.

středa 4. března

PAVLA HORÁKOVÁ
Pavla Horáková je spisovatelka, rozhlasová redaktorka a publicistka, překládá beletrii z angličtiny a srbštiny. Kromě trilogie detektivních příběhů pro mládež o partě kamarádů, kteří si říkají Hrobaříci, se spolupodílela na sbírce současného veršovaného dětského folkloru Kecy v kleci (Plot 2010). Pro Český rozhlas Vltava připravovala mimo jiné cyklus Polní pošta věnovaný českým vojákům v první světové válce, z něhož posléze vznikla kniha „Přišel befel od císaře pána" (Argo 2015, spolu s rozhlasovým kolegou Jiřím Kamenem). Pavla Horáková rovněž přispívá do anglického vysílání Českého rozhlasu 7, kde v letech 2001-2007 působila jako kmenová redaktorka. Její vůbec první román pro dospělé Teorie podivnosti (Argo 2018) získal cenu Magnesia Litera 2019 - Litera za prózu. Jeho hrdinkou je mladá vědkyně, typická moderní intelektuálka Ada, která se pokouší vybalancovat osobní život a kariéru. Na pozadí pátrání po zmizelém synovi své kolegyně zaznamenává kolem sebe zdánlivé nahodilosti, za nimiž však tuší zákonitost a provázanost. Pro všechny tyto jevy hledá zastřešující definici, svou „teorii podivnosti", a zjišťuje, že nekonečnou spletitost světa pouhým rozumem neuchopí. A zatímco společnost kolem ní čím dál více lpí na vyprázdněných pravidlech, Ada její struktury jednu po druhé opouští a vydává se vstříc svobodě...
O literatuře, kulturní kavárna KUS od 19 hodin, zdarma.

čtvrtek 5. března

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu!
Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí.
kvíz, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, vstupné 100 Kč/ tým.

pátek 6. března

MATURITNÍ PLES SUPŠ A VOŠ
K tanci a poslechu hraje kapela Holiday Express.
ples, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč/ na místě 250 Kč.

sobota 7. března

ARIADNA NA NAXU - R. STRAUSS
Méně známá, ale neméně zajímavá Ariadna na Naxu představí v hlavní roli slavného německého tenora Jonase Kaufmanna. Strauss toto dílo napsal velmi brzy po velkém úspěchu svého Růžového kavalíra. Původně byl projekt zamýšlen v menším formátu s malým komorním orchestrem, přerostl ale ve velkolepé dílo kombinující také prvky dramatu a baletu.
záznam opery, Umění v kině, Opera v kině, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 250 Kč.

Písničkářky napříč žánry aneb MDŽ poosmé v Turnově neděle 8. března

PÍSNIČKÁŘKY NAPŘÍČ ŽÁNRY aneb Muzikantky - Dámy - Ženy
Už po osmé se letos sejdeme opět v den MDŽ, na koncertě tří osobitých písničkářek na rozhraní folku, rocku, world music, alternativy, prostě napříč žánry. Letos účinkují Kaya, Ľubica Christophory a Vladivojna La Chia.
Hudební minifestival Písničkářky napříč žánry aneb Muzikantky - Dámy - Ženy, KC Střelnice v neděli 8. března od 19 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč/ na místě 160 Kč. Podrobná pozvánka

Tomáš Kubeš bude v Turnově vyprávět o Černobylu

středa 11. března

TOMÁŠ KUBEŠ: ČERNOBYL - SPÍCÍ PEKLO
Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve. S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme.
Dozvíte se jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu a jak to vypadá v zakázané zóně dnes, a dále uslyšíte příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo si naopak na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy. Vydáme se do města duchů Pripjať, ale i do jeho okolí poznat, jak vypadá místo po více jak 33 letech od havárie.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 90 Kč. Samostatná pozvánka

Příběh opravdového herce nejen o dobách minulých pondělí 16. března - zrušeno!

 

PŘÍBĚH OPRAVDOVÉHO HERCE
Absintový klub Les, Ostrava přiváží hru Příběh opravdového herce. Je to hra o nás? Hra o tom, kým jsme byli, nebo snad o tom, kým pořád ještě jsme? Odpověď bude jen a jen na divácích. Inscenace Tomáše Vůjtka je inspirována skutečným příběhem úspěšného českého herce, který se v roce 1949 dobrovolně stal spolupracovníkem StB. Díky svému mužnému vzhledu sváděl ženy (nejprve jako agent AK 70, později jako agent Novák), které chtěli estébáci kompromitovat, aby je mohli vydírat. Tento oblíbený profesor DAMU, na něhož jeho studenti s láskou vzpomínali, je jakousi ikonou režimu, který již minul a který se možná nevrátí...
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 320 Kč/ na místě 360 Kč. Podrobná pozvánka

Knop, Šmoldas a Kuklová se setkají na turnovské Pohovce úterý 17. března - zrušeno!

 

VÁCLAV KNOP, IVO ŠMOLDAS & MICHAELA KUKLOVÁ
Po více jak roce se do turnovského divadla vrací ověřená dvojice Václav Knop a Ivo Šmoldas, kteří si na pomoc přizvali herečku Michaelu Kuklovou.
První host, turnovský rodák Václav Knop, herec, režisér a dabér, utkvěl v paměti mnohých z nás například jako tělocvikář Jonáš v seriálu Hospoda, aktuálně ho můžete vidět v seriálu Slunečná (2020) televize Prima. Druhým hostem bude umělec - básník, redaktor, publicista, scenárista a komik Ivo Šmoldas. Třetím hostem bude herečka, modelka a také dabérka Michaela Kuklová, která se řadí k nejkrásnějším českým princeznám. Tou nejznámější je přitom pracovitá Markýtka z pohádek Zdeňka Trošky Z pekla štěstí.
Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 200 Kč / 140 Kč seniorské vstupné na OSV. Samostatná pozvánka

Kytarové duo CD zahraje fanouškům klasiky v turnovském divadle středa 18. března - zrušeno!

 

KYTAROVÉ DUO CD
V březnu ovládnou Turnovský hudební večer kytary. Divákům se představí Kytarové duo CD, které tvoří Martin Cába a Vít Dvořáček.
Duo bylo založeno v roce 2016 studenty oboru klasická kytara na pražské Akademii múzických umění a působí pod pedagogickým vedením Petra Saidla. K největším dosavadním úspěchům dua patří 1. cena a titul laureáta v mezinárodní interpretační soutěži K. Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus ve Vidnavě, kterou získalo na konci roku 2017. Martin Cába je v současné době studentem 3. ročníku HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů a přivezl si úspěchy z mnoha soutěží. Vít Dvořáček vystudoval Brněnskou konzervatoř a nyní pokračuje na HAMU v Praze. Uspěl v řadě soutěží v ČR a umístil se i na soutěžích v Rakousku a Itálii.
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 19. března - zrušeno!

HURÁ, JARO JE TADY!
Zábavný pořad pro děti, ve kterém se dozví, jaké zvyky dodržovali lidé o nedělích mezi masopustem a Velikonocemi, např. neděle pražná, smrtná, květná, velikonoční. V pořadu je hodně písniček a nebude chybět ani velikonoční soutěž. Zahrají si i děti!
představení pro školy, Městské divadlo Turnov od 8.30 a 10 hodin, vstupné 50 Kč.

pátek 20. - sobota 21. března

NEFORMÁLNÍ JAZZOVÝ FESTIVAL
PROGRAM:
pátek 20. března 2020
18.30 hod. - Soul Sisters
20.30 hod. - Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson
sobota 21. března 2020
18.30 hod. - Yo Soy Indigo
20.30 hod. - Marek Novotný & Epoque Quartet

ÚČINKUJÍCÍ:
SOUL SISTERS

Projekt zpěvačky Lucie Víškové (roz. Zemanové), díky kterému uslyšíte nejslavnější hity S. Wondera, A. Franklin a dalších interpretů v originálním podání s prvky jazzu, latin music a soulu. S úspěchem vystupují v jazzových klubech, na festivalech i firemních akcích po celé ČR.

ONDŘEJ ŠTVERÁČEK
Saxofonista Ondřej Štveráček patří už více než dekádu k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku. Je kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma, pravidelně spolupracuje s výraznými hráči pohybujícími se ve středoevropském regionu. Vedle aktivit sidemana však pilně rozvíjí svůj vlastní systém hry na saxofon nepřehlédnutelně inspirovaný jazzovou tradicí.

GENE JACKSON
Gene Jackson je skvělý americký bubeník, který bubnoval devět let po boku velikána světového jazzu Herbie Hancocka. Rytmická spolupráce s ním představuje již opravdu hodně vysokou školu a vyžaduje značnou interakční odvahu: nahazování rytmických témat jazzovému géniovi se nezhostí jen tak někdo, navíc po boku basistů typu Dave Hollanda nebo Kenny Davise. S vědomím, že se jednalo o jednu z nejžhavějších jazzových skupin moderního jazzu, šlo u Gene Jacksona o zvlášť velkou výzvu. Přesto se jí zhostil s nezapomenutelnou technickou i hudební bravurou. G. Jackson spolupracoval také s dalšími hvězdami jazzové scény jako je např: Wayne Shorter, Christian McBride, Gonzalo Rubalcaba, Terence Blanchard nebo Art Farmer.

YO SOY INDIGO
Yo Soy Indigo je hudební skupina založená zpěvačkou, skladatelkou a kytaristkou Emily Thiel z Connecticutu v USA. Její podmanivá a osobní textová tvorba je pozdvižena brilantním vokálním výkonem a pozoruhodnou souhrou ostatních členů. Kapela se zrodila z jam session v jedné staré továrně v roce 2014, aby se vyvinula v to, co je dnes: mix zábavně podivných, mezinárodních hudebníků s planoucími sóly, oduševnělými melodiemi, hlubokým lyrickým výrazem a notnou dávkou humoru. Kapela razí svůj vlastní styl: "freak-folk-jazz." Samotný název žánru jen zdaleka popisuje hudbu, kterou tato skupina vytváří. Je potřeba ji slyšet a zažít.

MAREK NOVOTNÝ
Marek Novotný je český jazzový klavírista. V roce 2010 dokončil studium kompozice a aranžování na University of Massachusetts ve Spojených státech amerických. Ještě předtím studoval hru na klavír na universitě v norském městě Stavanger. V roce 2013 vydal se svým kvintetem album Leland Dream, na němž se podílel například kytarista David Dorůžka či americká zpěvačka Aubrey Johnson. Několik let rovněž spolupracuje s čínskou zpěvačkou Feng-yün Song.
hudební festival, KC Střelnice vždy od 18.30 hodin, jednodenní vstupné v předprodeji 160 Kč/ na místě 200 Kč, dvoudenní vstupné 280 Kč.

sobota 21. března - zrušeno!

NEZBEDNÉ POHÁDKY
Březnové pohádkové dopoledne v turnovském divadle nabídne hned dvě pohádky, O Červené Karkulce a O nezbedných kůzlátkách. Neseďte se svými dětmi doma, vyrazte za pohádkou!
V první pohádce se děti setkají s Karkulkou, Kmotrou Liškou a dobráckým Strýčkem Vlkem, který je schopen z hladu sníst i gramofonové desky, ale babičky nebo Karkulky by se ani nedotkl. Nezbedná kůzlátka v druhé pohádce dělají své hodné babičce samou starost. Dokonce se rozhodnou jít na Strašidelný film o Pirátu černém vlku a pak se bojí jít sama přes les domů. Jak to s nimi dopadne? Přijďte to zjistit. Pohádku vhodnou pro děti od čtyř let přijede zahrát Divadlo Andromeda.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 60 Kč.

pondělí 23. března

FANTASTICKÁ ŽENA
Dokonalý partner? Ideální vztah? Dejte si dobrý pozor na to, co si přejete. Fantastická žena je současná komedie úspěšného kanadského autora, jejíž zápletka se točí kolem seznamu vlastností, které by měla mít ideální partnerka.
Životy dvou kamarádů ve středním věku pořádně zamíchá tajuplná seznamka a doslova fantastická žena, která se jim zčistajasna objeví v bytě. Jak to spolu může souviset? Nechte se překvapit! Velmi kladně hodnocenou a vkusnou komedii, která vás přinutí k zamyšlení, zahraje v turnovském divadle Agentura Familie. V hlavních rolích uvidíte dobře známé tváře - Patricii Pagáčovou/ Dianu Šoltýsovou, Václava Krátkého/ Ondřeje Volejníka a Adriana Jastrabana/ Jarmila Škvrnu.
volné divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 360 Kč/ na místě 400 Kč.

středa 25. března

MARIO KUBAŠ: SEVERSKÉ PLAVBY
Jaké je to plout na plachetnici za polárním kruhem? Který ostrov v Severním Atlantickém oceánu je považován za Mont Blanc jachtingu? Co to znamená mít sever v duši? Jaké je to plout na rozbouřeném Atlantiku? A jak ovlivnili Vikingové chod evropských dějin? Mario Kubaš, ředitel divadelního festivalu Modrý kocour, herec a novinář se představí v méně známé roli. Jako jachtař vás provede po svých plavbách ve vodách kolem Irska, Skotska, Faerských ostrovů, Norska a Finska.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 90 Kč.

pátek 27. března

POKREVNÍ BRATŘI
Hra ve svém úvodu představí dva přátele, kteří žijí své životy v prostorách ústavu. Oba však sní o svobodném životě v normálním světě. Jejich sen se jim záhy plní a oba dostávají od města chráněné bydlení. Vstup do běžného života však není tak snadný. Situace, které jsou pro většinu lidí naprosto banální, představují pro naše protagonisty divokou řeku plnou nebezpečných překážek. To však není hlavní problém, jejich přátelství je silné a společně dokáží ledacos. Jak však běží čas, oba začínají pomalu chápat, že stojí před úkolem daleko těžším: zbavit se nezdravé závislosti na tom druhém a najít svůj vlastní smysl života. Hrají: Jakub Chundela, Petr Hofhans, Matěj Hajn a Lenka Dékány.
volné divadelní představení, Městské divadlo Turnov, v předprodeji 120 Kč/ na místě 160 Kč.

pátek 27. - neděle 29. března - přesunuto na říjen 2020!

ČOKOFEST 2020
Na konci března se po roce vrátí Čokoládový festival. Celovíkendový sladký maraton ve dnech 27. - 29. března bude zaručenou zábavou pro celou rodinu a všechny milovníky čokolády.
I letos se můžete těšit na mnoho stánků a prodejců nabízejících nejrozmanitějších čokoládové dobroty. Součástí festivalu bude výstava historie čokolády, ukázky vaření s čokoládou, degustace, četná vystoupení a samozřejmě i soutěže. Vstupenky můžete kupovat již nyní v síti TICKETSTREAM.
čokoládový festival, KC Střelnice v různé časy, vstupné od 40 Kč.

pondělí 30. března

VE STODOLE U SLEPIC
Divadelní soubor Nakafráno zve diváky na reprízu své nové hry.
"Naše neustálé umělecké puzení přenést trochu té televizní kultury na jeviště, dalo po několika letech soustředěné tvorby a odříkání život zcela unikátnímu divadelnímu žánru. Vznikla tak „teátrnovela". Troufáme si tvrdit, že naše nová divadelní hra, kterou jsme trefně pojmenovaly Ve stodole u slepic, je první vlaštovkou svého druhu. Divák se stane svědkem toho jak jde čas, jak pevná jsou rodinná pouta, a že život není jen procházka růžovou zahradou. Takový příběh se může stát i ve vaší ulici."
volné divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin.

úterý 31. března

VE STODOLE U SLEPIC
Divadelní soubor Nakafráno zve diváky na reprízu své nové hry.
"Naše neustálé umělecké puzení přenést trochu té televizní kultury na jeviště, dalo po několika letech soustředěné tvorby a odříkání život zcela unikátnímu divadelnímu žánru. Vznikla tak „teátrnovela". Troufáme si tvrdit, že naše nová divadelní hra, kterou jsme trefně pojmenovaly Ve stodole u slepic, je první vlaštovkou svého druhu. Divák se stane svědkem toho jak jde čas, jak pevná jsou rodinná pouta, a že život není jen procházka růžovou zahradou. Takový příběh se může stát i ve vaší ulici."
volné divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin.

středa 1. dubna

TRAVESTI REVUE TECHTLE MECHTLE A KOČKY
Travesti show Techtle Mechtle a Kočky se vám představí v novém pořadu Nemocnice na pokraji zkázy.
Oblíbená travesti show přijíždí znovu do našeho města, tentokrát s novým zábavným pořadem nazvaným Nemocnice na pokraji zkázy. Každý si vyzkoušel za život už několikrát roli pacienta na vlastní kůži. Málo kdo ale ví, jak to chodí z té druhé strany. Během tohoto pořadu budete mít možnost nahlédnout pod pokličku do nemocnice, která si žije tak trochu vlastním životem. Zdravotní sestřička Jiřina je sice od rány, pacienti jí často lezou krkem, ale i přesto má svoji práci ráda. Zábavný pořad protkaný vtipnými scénkami z nemocničního prostředí, plný známých melodií a písniček, s výpravou více než 70ti kostýmů a divadelní scénou.
travesti show, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné v předprodeji 290 Kč / na místě 310 Kč.

LABUTÍ JEZERO
Nová produkce Labutího jezera od Liama Scarletta, která měla v ROH premiéru v roce 2018, se znovu vrací do programu.
Scarlettova choreografie a nádherná scéna designéra Johna Macfarlana zůstávají věrné původnímu zpracování od Maria Petipy a Lva Ivanova, nejslavnějšímu a nejoblíbenějšímu baletu všech dob ale zároveň vdechují nový, svěží život. Čajkovského první baletní hudba perfektně doplňuje vynikající choreografii Prince Siegfrieda a Odile, což dělá z tohoto opojného mixu ohromující a intimní vášně opět baletní událost sezóny.
Umění v kině, Balet v kině, přímý přenos, kino Sféra od 20.15 hodin, vstupné 250 Kč

čtvrtek 2. dubna

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu!
Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí.
kvíz, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, vstupné 100 Kč/ tým.

sobota 4. dubna

MAŠKARNÍ BÁL
Již potřetí pro vás chystáme jedinečný maškarní bál pro dospělé! Ten letošní se uskuteční v sobotu 4. dubna a vy se opět můžete těšit na jedinečnou zábavu.
Letos padla volba společnosti na Kobra Party Band Universal, jejichž repertoár se klene od pankráckého vršíčku až po brazilské pláže a zahrnuje tvorbu od Abby přes Michaela Jacksona a Queen až po Rage Against The Machine či Bruno Marse! Tato čtveřice se navíc na turnovské Střelnici představí speciálně pro tento večer posílená o dechy a jednu mladou zpěvačku. Čili těšit se mohou opravdu úplně všichni. Vstup v maskách je jako vždy velmi vítaný a kreativitě při jejich výběru a tvorbě se rozhodně žádné meze nekladou!
maškarní bál pro dospělé, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné v předprodeji 240 Kč / na místě 300 Kč.

úterý 7. dubna

MRZÁK INISHMAANSKÝ
Komedie o tom, co se stane, když do nejzapadlejšího zapadákova v Irsku přijedou filmaři až z Ameriky.
Irský dramatik Martin McDonagh ve svých hrách nešetří drsným humorem, tragickým sentimentem a slovy. Jeho hra Mrzák inishmaanský je přesně taková - cynicky explicitní a plná dlouhých rozhovorů, dějových zvratů a bizarních postaviček. Děj se odehrává v malém a izolovaném městečku ve 30. letech minulého století. Všudypřítomná ekonomická, duchovní a morální bída tohoto období v Irsku inspirovala McDonagha k sepsání příběhu siroty - mrzáka Billyho, který se přes posměch okolí rozhodne splnit si sen a stát se hercem v Hollywoodu. Děj hry se točí okolo historicky doložené události, kdy v roce 1934 do Irska přijel americký režisér Robert J. Flaherty natáčet hraný dokument Muž z Aranu, který poté získal na festivalu v Benátkách Mussoliniho pohár. Právě příjezd filmařů z Hollywoodu je hybatelem děje a jedinou zajímavou novinou za posledních dvacet let, která rozvíří jinak nudný život zdejších obyvatel.
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 420 Kč/ na místě 460 Kč.

středa 8. dubna

DIVERZATNT: POVEGLIA - OSTROV SMRTI
O ostrově Poveglia kolují různé strašidelné pověry, ale pravdou je, že na něm byl lazaret pro osoby nakažené morem, které cestovaly do Benátek. Stovky postižených tam jsou pohřbeny v masových hrobech a další tisíce lidí byli spáleni na hranicích. Na začátku dvacátého století zde byl postaven ústav pro osoby s trvalým mentálním postižením, který ale nefungoval dlouho a byl brzy opuštěn. Budovy ústavu i stará zvonice zbořeného kostela, které zarůstají břečťanem a divokou vegetací, tak tvoří opravdu bizarní kulisy, které spolu s historií vyzařují jedinečnou atmosféru. A tak jsme se na ostrov rozhodli vydat...
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 90 Kč.

čtvrtek 9. dubna

HELENA VONDRÁČKOVÁ: VZHŮRU K VÝŠKÁM
Legenda české populární hudby Helena Vondráčková vyrazí letos na další česko-slovenské turné.
„Jde o jubilejní rok, přelomový rok 2020. A tak jsem se rozhodla celé turné pojmenovat Vzhůru k výškám. Netřeba asi dodávat, že jsem se nechala inspirovat názvem mého velkého hitu z filmu S tebou mě baví svět," dodala zpěvačka. „Už teď mohou prozradit, že celé turné odstartuji 4. dubna ve společenském centru UFFO v Trutnově. A jako hosty jsem si na turné pozvala úžasnou taneční skupinu Tap Academy Prague, kterou vede mistr světa ve stepu Tomáš Slavíček a také Olgu Lounovou," doplnila Helena Vondráčková. Ta se letos také chystá vydat novou autorskou desku a v březnu převezme v Národní opeře v ukrajinském Kyjevě cenu pro Osobnost roku.
koncert, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné dle sezení od 590 Kč.

sobota 11. dubna

CYRANO Z BERGERACU
Mistrovské dílo Edmunda Rostanda v úpravě dramatika Martina Crimpa (V Republice Štěstí) režíruje Jamie Lloyd, který hvězdného Jamese McAvoye na divadle obsadil už do dramat Tři deštivé dny, Macbeth a komedie Čtrnáctý hrabě Gurney. Přímý přenos představí divadlo Playhouse ve West Endu. Proslulý svým ostrým perem i mečem, Cyrano má téměř všechno - jen kdyby mohl získat i srdce své milované Roxane. V tom mu brání jediný, zato opravdu velký problém: jeho nos, který je stejně obrovský jako jeho srdce. Porazí jedinečného muže narcistická společnost? Nebo může jeho umění zacházet se slovy rozzářit Roxanin svět? V režii ceněného Jamieho Lloyda (NT Live: Omyly jedné noci, Zrada s Tomem Hiddlestonem) známá hra ožije lingvistickou vynalézavostí, aby oslavila Cyranův silný a rezonující vzdor vůči konvencím.
činohra, záznam, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 250 Kč.

Opatření kvůli koronaviru ruší v Pojizeří představení a kulturní akce!

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Ohlédnutí za 30. Turnovským drahokamem

Knop, Šmoldas a Kuklová se setkají na turnovské Pohovce

Kytarové duo CD zahraje fanouškům klasiky v turnovském divadle

Příběh opravdového herce nejen o dobách minulých

Písničkářky napříč žánry aneb MDŽ poosmé v Turnově

Tomáš Kubeš bude v Turnově vyprávět o Černobylu

Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova

Co jste zmeškali z turnovské kultury v únoru?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Březnové plesy a karnevaly zakončí taneční sezonu

Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v březnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schranzova hlava znamená návrat Jablonce na druhé místo v tabulce!

Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce! Po pohárovém výprasku, kdy si Sparta ve druhé půli s Jabloncem doslova pohrála, se čekalo, zda bude ve středu odveta či repete. To první je správně. Výhra po jediném gólu Schranze a získané tři body vynesly jablonecký tým na skvělé druhé místo v tabulce s celkem 52 body. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Turnovské prameny vody jsou pitné

Dubnové rozbory vody turnovských pramenů vyhovují hygienickým limitům, a pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou pitné!


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žák ze Žižkovky čtvrtý v krajském kole Olympiády v českém jazyce
Šance pro děti bez domova na náhradní rodinu se opět zvýšila
Krásný výhled od Jizerských hor až po Krkonoše. To je Královka
Aposs Liberec poděkoval hasičům z Turnova a Raspenavy
Školáci z Liberecka ve finále celostátní Soutěže finanční gramotnosti

Nejčtenější články

14.04.: Mistrovský víkend a dvě medaile pro turnovské atlety
14.04.: Cihlářská ulice v Semilech projde rekonstrukcí
13.04.: Nové lékařské vozy liberecké záchranky míří do provozu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT