Červnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

03.06.2017 11:27:36 | Autor: KC Střelnice Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Červnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V červnu 2017 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení, koncertů a besedy. Festival na Jizeře zahájí divadelní představení Poslední ze žhavých milenců, a pak na něj naváže koncert Hany Zagarové a Petra Rezka. Dále se koná komponovaný večer Život v pravdě Jana Patočky a festival Funkin´ Turnov nebo koncert Nothingham.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v červnu 2017:

čtvrtek 1. června

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
Další z příjemných soutěžních podvečerů v kavárně KUS. Každý první čtvrtek v měsíci se koná Kavárenský kvíz. Jedná se o zábavnou vědomostní soutěž, v níž dvou- až čtyřčlenné týmy v pěti kolech odpovídají celkem na padesát pět otázek. Je to zábava a zároveň adrenalin. První tři týmy získávají odměnu ve formě slevy na konzumaci a ten úplně nejlepší tým pak navíc ještě vstupenky na některé z našich pořadů včetně volňásků do kina Sféra. Přijďte si zahrát a pobavit se!
Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

Festival na Jizeře oživí Letní Kino Turnov

neděle 4. června

FESTIVAL NA JIZEŘE: POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ
Prvním představením Festivalu na Jizeře bude divadelní hra se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným, kteří na počátku června rozesmějí letní kino komedií Neila Simona. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s výsledky ještě komičtějšími. Je jen otázka, zda životní poznání je pro starší pány varováním, nebo naopak povzbuzením pro nová dobrodružství.
Letní kino Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 370 Kč / na místě 430 Kč. Další informace

čtvrtek 8. června

PÍSNIČKY NAPŘÍČ SE SKUPINOU PRANIC
Po osmi letech přichází skupina Pranic s novým, třetím řadovým albem. Po deskách Jaký je náš svět (2008) a Vánoce s Pranic (2009) představí album Vypněte mobily, na jeho vzniku se podíleli další turnovští muzikanti, kteří nebudou v městském divadle chybět: bubeník Pavel Faltus, akordeonista Ondřej Zlevor a kytarista Lukáš Václavík. Skupina Pranic vznikla v Turnově v roce 2005. Od té doby prošla personální proměnou, dnes tvoří skupinu čtveřice mužů. Kapelník Ondřej Halama, kytarista a zpěvák i autor většiny písní, které má kapela v repertoáru, flétnista a hráč na dechový kontroler, saxofon a klarinet Míťa Meier a Petr Babec, hráč na kontrabas, který se jako baskytarista angažoval také v několika folkových kapelách. Čtvrtý člen je Oto Havle, který je hráčem na akordeon a poměrně čerstvým členem kapely.
Koncert, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč.

Život a myšlenky Jana Patočky oslavil vzpomínkový večer čtvrtek 15. června

ŽIVOT V PRAVDĚ JANA PATOČKY
Tak je nazván komponovaný večer, který se uskuteční dne 15. června od 19 hodin v Městském divadle v Turnově ku příležitosti čtyřicátého výročí úmrtí filozofa Jana Patočky. Je tomu právě těch čtyřicet let, co se Patočka stal mluvčím Charty 77 a vzbudil tak velký zájem StB. Byl vyslýchán a na následky tohoto zdlouhavého a stresujícího výslechu patrně zemřel. Jako interpretka večera bych se s Vámi ráda alespoň skromně podělila o některé Patočkovy myšlenky, které nabyly mezinárodního významu a jsou aktuální i dnes, kdy Evropa ztrácí svou kulturní, společenskou i politickou stabilitu a stojí před úkolem nalézt východiska ze své situace i znovu definovat hodnoty, na nichž bude zakládat své další fungování. Možnost politické volby je totiž jeden z mála způsobů, jak podle Patočky realizovat lidskou svobodu.
Celý program uzavře skladba lotyšského autora Peterise Vaskse Hlasy o třech částech: Hlasy ticha, Hlasy života, Hlas svědomí, v níž se zrcadlí téma boje pobaltských států za znovuzískání svobody. Ráda bych uzavřela článek srdečnou pozvánkou na tento koncert, který nebude pouhou prezentací děl, ale stane se snad i inspirací pro nás všechny!
Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Článek o akci a rozhovor s Ondřejem Halamou

čtvrtek 22. června

PÁNOVÉ, KONČÍME
Turnovská Bohéma Vás srdečně zve na ojedinělou a téměř tradiční akci Pánové, končíme aneb závěr jazzové sezóny 2017, na které se Vám před turnovskou Střelnicí představí široká turnovská jazzová scéna. Mezi účinkujícími nebude a ani nemůže chybět swingový orchestr Big Band ZUŠ Turnov, který zpěvem doprovodí Tereza Kábelová a David Leahy. Vystoupí i Mackie Messer Band s Jaroslavem Kotkem, jedním ze služebně nejstarších jazzový hudebníků v Turnově. Těšit se můžete i na Duo Dim ve složení František Dudek (akordeon) a Tomáš Imrich (kytara zpěv), kteří umí diváky zaujmout svými skladbami, Duo BigBand, hudební uskupení Dědové a jejich Marie a v neposlední řadě i Lédl Jazz Q s Jiřím Hlavou - v repertoáru LJQ nalezneme jazzové standardy M. Davise, T. Monka, Ch. Parkera nebo také A. C. Jobima. Koncert, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné 100 Kč.

pátek 23. června

FESTIVAL NA JIZEŘE: HANA ZAGOROVÁ A PETR REZEK
Čekají vás hity Petra Rezka, největší hity Hany Zagorové i jejich společné duety. Hana Zagorová, rodačka z Petříkovic, je nejen zpěvačka a textařka, ale také herečka a moderátorka. Během své pěvecké kariéry se stala druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii, když v letech 1977 až 1985 získala devět Slavíků v řadě. Je jednou z nejlepších a nejúspěšnějších českých a slovenských zpěvaček, nazpívala již přes 820 písní a získala mnoho prestižních cen za hudbu a zpěv; nyní vystupuje na svých koncertech, v televizi a na dalších akcích. V Turnově vystoupí s Petrem Rezkem, zpěvákem, kytaristou, hudebním skladatelem i textařem. Spolu s Hanou Zagorovou nazpívali například duet Ta pusa je tvá, jejich vůbec nejznámější počin společně s Duhovou vílou.
Festival na Jizeře, Letní kino Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 450 Kč/ na místě 550 Kč. Další informace

Skupina Nothingham představí rockové oratorium Jan Křtitel

sobota 24. června

NOTHINGHAM A HOSTÉ
Turnovská skupina vloni oslavila dvacet let své činnosti. Nyní se vrací na koncertní pódia s netradičním hudebním projektem rockového oratoria Jan Křtitel. Přijďte si poslechnout neobvyklé hudební dílo o šesti větách inspirované známým příběhem z doby počátku křesťanství, které kapela premiérově připravila ve spolupráci s turnovskou Církví československou husitskou a dalšími hudebními hosty. Věty jsou založeny na skromných informacích, jelikož o životě Jana Křtitele se v evangeliích všeobecně příliš informací neobjevuje. Janův význam je v nich totiž záměrně upozaďován ve prospěch Ježíše Nazaretského. První věta je tak podle cesty Jana Křtitele pojmenována Poušť, druhá nese název Med divokých včel (což byla součást jeho potravy), třetí věta Jordán připomíná řeku, kde Jan křtil davy a kam za ním přišel i Ježíš z Galileje. Druhá třetice vět odkazuje na Křtitelovo věznění a smrt. Nothingham vystoupí ve složení Petr Tesař (bicí), Marek Boňko (klávesy), Jan Bouzek (kytara) a Pavel Mlejnek (baskytara). Jako hosté se představí ThMgr. Oldřich Bezděčík (recitativ), Kristýna Anežka Poláková (vokály), Daniela Kvapilová, Kateřina Sulková a Anna Šteklová (pozouny).
Projekt Jan Křtitel, Sbor Církve československé husitské Turnov (Husův sbor) od 19 hodin, vstupné v předprodeji 70 Kč/ na místě 90 Kč. Samostatná pozvánka

Festival Funkin Turnov přivítá Debbi

pátek 30. června

FUNKIN‘ TURNOV
Zpěvačka Debbi přijede do Turnova 30. června představit své zbrusu nové album Break, které vyšlo na začátku května pod taktovkou producenta Dušana Neuwertha. Vystoupením české popové divy s německými kořeny vyvrcholí letošní ročník jediného festivalu v České republice, který se zaměřuje na funk, soul a příbuzné žánry. Na své si přijdou i milovníci syntezátorů, které nechá rozeznít pražská electro-soulová trojice Blastersex v čele s Marianou Wesley. Po letech opět do Turnova zavítá i charismatická pětice Hitfakers v čele s bratry Alfonsem a Eusebiem Llupiovými, kteří se hrdě hlásí ke svým albánským kořenům. Nedílnou součástí festivalu tvoří také vystoupení domovské a pořadatelské kapely Funk Corporation, jedné z mála českých kapel hrající funk v plném obsazení klasického soulového bandu včetně kompletní dechové sekce, letos posílené o hutný zvuk první trubky v podání Jakuba Ševčíka. Divokou kartu pak organizátoři festivalu přisoudili mladé kapele The Peanuts, která pořadatele zaujala na nedávném festivalu studentů turnovského gymnázia Kafáč 2017. A protože funk znamená především tanec, velkorysé množství prostoru naleznou hosté opět na prostranství před KC Střelnice.
Hudební festival, KC Střelnice od 18 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč / na místě 250 Kč. Samostatná pozvánka

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Festival Funkin Turnov přivítá Debbi

Život a myšlenky Jana Patočky oslavil vzpomínkový večer

Skupina Nothingham představí rockové oratorium Jan Křtitel

Festival na Jizeře oživí letní kino Turnov

Červnová nabídka kina Sféra v Turnově

Program turnovské knihovny Antonína Marka v červnu

Co jste zmeškali z turnovské kultury v květnu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v červnu

Akce Kulturního centra Golf Semily v červnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT