Derby Jablonečku s rezervou Turnova nemělo vítěze

03.10.2011 20:14:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Netradičně hned dva zápasy krajského přeboru se dohrávaly v neděli. V derby Jablonce nad Jizerou a FKP Turnov B se po rozdílných poločasech mužstva rozešla smírně, stejně jako v sobotu Sedmihorky s Hrádkem, tři body tak získal pouze Košťálov po výhře ve Višňové.

Další zápas osmého kola krajského fotbalového přeboru Semily - Nový Bor 0:5 čtěte v samostatném článku zde.

Jablonec n. J. - FKP Turnov 1:1 (1:0)

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první polovině se více dařilo domácím, kdy v 10. P. Vrána překvapil Hyku a střela zapadla až do branky - 1:0. Domácí si poté vytvářeli další šance, hned dvakrát šli na Hyku sami, ale podruhé už turnovského gólmana nepřekonali. Před poločasem se ještě uvolnil Ježek, ale když už byl samotný před domácím brankářem Farským, tak nedokázal trefit míč. Obrovskou možnost nevyužil domácí Šilhán, kterému nevyšla klička brankáři, jinak by do prázdné branky navýšil skóre.

Druhá půle byla spíše v režii hostů, kdy se po centru Jačka se ve vápně prosadil Vít a vyrovnal. Do několika příležitostí se dostal Jaček, ale pozorný brankář ho vychytal. Velkou šanci na výhru měli hosté v 70. minutě - Zdražil zahrával standardní situaci a domácí bek jen těsně minut hlavou svou branku. Domácí Jan Vrána pět minut před koncem dobře nezakončil ze slibné pozice, takže oba soupeři získali bod za remízu.

Branky: 10. P. Vrána -  59. Vít. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 2:2. Diváků: 200. Jablonec n. J.: Farský - Peterka, Nechanský, A. Brož, Bohatý - Hájek, Zonyga, Braun (82. Exner), Hrbek (65. Holman st.) - P. Vrána (79. J. Vrána), Šilhán. FKP Turnov: Hyka - Smolný, Matoušek (40. Vít), Čermák, Nahodil - D. Škréta (46. Šteffan), Horák, Zdražil, Klíma - Ježek (70. Žabokrtský), Jaček.

Hrádek - Sedmihorky 1:1 (0:0)

Obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany, hrálo se většinou od vápna k vápnu a nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Proto šancí bylo jako šafránu. Za zmínku stojí jen nedokončené akce Špíny a Poula a dalekonosná střela domácích, kterou Koubus bezpečně zlikvidoval.

Druhý poločas již nabídl zajímavější podívanou. Nejprve po rohu a odraženém míči asi 10 metrů za hranicí vápna vyslal z voleje nechytatelnou střelu přímo do šibenice sedmihorské branky Hynek. Krásná branka však kupodivu hosty vyburcovala k větší aktivitě a na branku Hrádku se začal valit jeden útok za druhým a přicházely také šance. Nejprve na centr Pavlíčka si naběhl Bakeš, ale jeho hlavička z malého vápna skončila pouze v náručí brankáře. V 63. minutě si na centr Pařízka z levé strany si naběhl Špína a v pádu poslal míč hlavou za záda domácímu gólmanovi - 1:1.

O pár minut později zahrozili i domácí, ale nebezpečný brejk Koubus zlikvidoval. V 78. minutě Poul vystihl špatnou rozehrávku domácích a řítil se sám na branku, přihrál ještě lépe postavenému Špínovi, který bohužel netrefil odkrytou bránu. Hrádečtí také jednou zahrozili křížovou střelou, která jen těsně minula pravou tyč, ale branka už nepadla, takže se mužstva rozešla smírně.

Branky: 60. Hynek - 63. Špína. Rozhodčí: Huřťák, ŹK: 0:1. Diváků: 120. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Švarc - Staněk, Kratochvíl (46. Krejčík), Pařízek, Bangha (75. Rada) - Pavlíček - Špína, Poul.

Višňová - Košťálov 1:2 (0:1)

Ve 13. minutě Karel Janata zahrával rohový kop a ve vápně našel hlavu Kašpara, který hostům zajistil vedení. O čtyři minuty později měli velkou šanci domácí, ale brankář Věrný střelu k tyči dokázal vyrazit. Podobně to dopadlo i ve 30. a 42. minutě, kdy opět zasáhl skvěle věrný.

V 68. se domácí konečně dočkali, po skrumáži na hranici pokutového území se ke střele dostal Cýrus a střelou k tyči vyrovnal na 1:1. V 75. však Zboroň potrestal zaváhání domácího obránce a prostřelil brankáře Sirůčka - 1:2. V 85. minutě si na centr ve vápně naskočil Dobrovodský, ale naštěstí pro Košťálov přestřelil.

„Dnešní utkání bylo tvrdě vybojované, protože po většinu zápasu jsme se museli bránit. Excelentní výkon podal brankář Věrný, který nás neskutečně podržel," doplnil k zápasu vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 67. Cyrus - 13. Kašpar, 75. Zboroň. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 0:2. Diváků: 180. Košťálov: Věrný - Grafek, Kašpar, Klazar, I. Móro - K. Janata, Sádek, Cerman, Částek (80. Fejfar) - Zboroň, Stehlík (90. Piry).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola sezony 2011/ 2012