Derby Rovenska a Sedmihorek bez gólů, Semily podlehly Frýdlantu

11.06.2018 20:00:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Semily

Ve skupině o sestup krajského přeboru se hrálo další derby v Rovensku, kam tentokrát přijely Sedmihorky, ale utkání skončilo bez branek a jeho pozitivem byl spíše příspěvek na nemocné děti. Semily doma přivítaly rivala v souboji o poslední místo Frýdlant, ale po děsivém začátku soupeři o gól podlehly.

Rovensko - Sedmihorky 0:0

Fotbalové derby v Rovensku pod Troskami mělo dobrou diváckou kulisu, ale bohužel bez gólů. Domácí byli na začátku trochu lepší, ale moc šancí si nevytvořili. Sedmihorský Močkovský trefil domácí břevno a domácí se zase na druhé straně hřiště dožadovali penalty po faulu na Malého. Ve druhém poločase byl centru Kočího v ideální pozici Valentin, ale po herním výpadku nedokázal trefit bránu.

„Ve vzájemných utkáních se Sedmihorkami v sezoně máme jedno vítězství a dvě remízy, takže jsme celkem spokojení a to i s celkovým umístěním, kterým je už jisté osmé místo," dodal k utkání asistent trenéra Rovenska Marek Náhlovský.

Utkání krajského přeboru TJ Sokol Rovensko p. T. - FK Sedmihorky<br />Autor: Zdeněk Matura „Minulý zápas jsme byli lepší my, nyní zase spíš Rovensko, ale nejvíc dominovaly obrany, takže proto góly nepadly. S bodem jsme nakonec spokojení," uvedl asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Pozitivem utkání bylo to, že výtěžek ze vstupného a příspěvky od fanoušků i hráčů obou mužstev - celkem 8500 korun byly věnovány na rehabilitaci dvou malých holčiček sedmihorského hráče Marka Kubsche a trenéra Jiřího Šulce. Charitativní akce ke stejnému účelu se chystá v Sedmihorkách na 4. srpna, kdy má přijet k benefičnímu zápasu i klub Top Real Praha v čele s Ivanem Trojanem.

Rozhodčí: Dvorský - Holec, Lesák, ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (78. Koubek). Diváků: 170. Rovensko: Prokopec - Bangha, Vítek, Veber, Kočí - Pařízek, Mencl, Štěpnička, Vágenknecht (46. Valentin) - Malý (88. Bakeš), Koubek. Sedmihorky: Lamač - Holý, Marek, Čermák, Pařízek - Močkovský, kroupa, Ložek, Janata (72. Beneš), Novotný - Špína. Fotogalerie z utkání

Semily - Frýdlant 1:2 (1:2)

Poslední domácí utkání začalo pro Semily hodně špatně. Běžela teprve první minuta zápasu, na mokré trávě šel balon za obranu, obránci podcenili kluzký terén, hostují hráč se dostal k balonu, ve vápně dělal kličku gólmanovi, ten ho nešťastně fauloval a byla nařízena penalta, kterou Stýbal proměnil. Domácí hře chyběl nápad a v 6. minutě po dalším zaváhání obrany dostali Semilští druhý gól - autorem byl opět Stýbal. Prvních 20 minut hráli domácí opravdu hodně špatně a střed zálohy jako by na hřišti vůbec nebyl. Do útoku se snažili zavelet Frolík s Lakotošem, ale neměli potřebné štěstí. Až ve 37. minutě zatáhl balon Frolík a levačkou na vzdálenou tyč vstřelil kontaktní gól. V poslední minutě prvního poločasu pronikal opět Frolík, ale při souboji se bohužel zranil a do té doby nejlepší semilský hráč musel odstoupit.

Do druhé půle šli domácí s tím, že se pokusí vstřelit vyrovnávací branku. Ale jejich šance končily mimo branku. Frýdlant podnikal nepříjemné brejky, ale pozorný Zamastil vše pochytal. V 67. minutě šel dlouhý balon na Lukeše, ale toho mimo vápno fauloval gólman hostí Němec, který za to obdržel červenou kartu. Začala domácí přesilovka, v níž se snažili tlačit do branky, ale bohužel kýžený gól nechtěl přijít. V závěru vrhli domácí vše do útoku, ale snaha v gól nevedla, a poslední utkání na domácí hřišti tak skočilo prohrou.

Branky: 37. Frolík - 1. a 6. Stýbal (první z penalty). Rozhodčí: Vrtal - Havel, Horák, ŽK: 4:2, ČK: 0:1 (67. Němec). Diváků: 80. Semily: Zamastil - Prousek, Sůva, Hradecký, Chlupáč - Motejlek, Liška, Lukeš (75. Káňa), Grebeníček (83. Adamec) - Frolík (46. Zelenka), Lakatoš.

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. jarního kola

Podrobnosti k druhé skupině KP: Výhrou nad Skalicí si zajistily Přepeře konečné druhé místo