Vítězství Rovenska nad Frýdlantem zajistilo až poločasové probuzení

21.05.2018 15:34:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Semily

Krajský fotbalový přebor byl před tímto kolem rozdělen do dvou skupin nadstavby. Přinášíme vám odděleně podrobnosti ke třem zápasům ve skupině o sestup. Semily nestačily na Hrádek, Rovensko až díky probuzení ve druhé půli zdolalo Frýdlant a Sedmihorky překvapivě doma padly s Bílým Kostelem.

Hrádek - Semily 4:1 (1:1)

Utkání bylo opatrné z obou stran a šancí nebylo moc. Hosté se snažili hrát kombinačně po zemi, ale je do ničeho vážnějšího nepustili. Ve 29. minutě zahrozili domácí a byla z toho první snadná branka. Hosté přidali na důrazu, dohrávali souboje, což pramenilo ze snahy vyrovnat. Ve 39. minutě zahrávali standardní situaci. Výborný centr do vápna našel Kořínka, jeho hlavičku parádním zákrokem zlikvidoval domácí gólman, ale dorážka Lišky už skončila v domácí brance - 1:1. Hosté hráli s chutí a Motejlek a Grebeníček se snažili rozdávat balony útočníkům.

Do druhého poločasu šli Semiláci s tím že budou pokračovat v aktivní hře a tlačit se do zakončení. Ale nic se nedařilo, začali hodně chybovat a domácí je trestali v 55. a 58. minutě góly. Chyby pokračovaly a domácí přidali v 66. minutě další gól. Zbytek zápasu už mohli hrát domácí v klidu a hlídali si pokusy hostů. V posledních deseti minutách měl ještě šanci semilský Grebeníček, ale minul branku z velkého vápna. Po průniku do vápna byl faulován Kořínek, ale Lakatoš bohužel nařízenou penaltu neproměnil.

„První poločas nebyl špatný, ale zato druhý poločas byl z naší strany hodně špatný s individuálními chybami našich hráčů, což dávalo domácím moc šancí. Další utkání hrajeme doma sobotu od 17 hodin s Bílým Kostelem," dodal k utkání trenér Semil Petr Javůrek.

Branky: 29. a 58. Hnízdo, 55. Antoš, 66. Brožík - 39. Liška. Rozhodčí: Švec - Paulus, Nešněra, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Semily: Zamastil - Lukeš, Hradecký, Králíček, Chlupáč - Liška, Grebeníček, Motejlek, Zelenka - Lakatoš, Kořínek.

Rovensko - Frýdlant 4:2 (1:1)

Do Rovenska přijelo mladé mužstvo, které vstoupilo do utkání aktivněji a také se po rohovém kopu ujalo ve 23. minutě vedení gólem Coufala. V domácí sestavě se poté zranil Němec, za kterého naskočil do hry Koubek a za dalšího zraněného Šteffana nastoupil Vágenknecht. Hosté málem zvýšili skóre, když si hráli s míčem Valentin s Vítkem, což pak Vítek musel zachraňovat faulem. Nařízenou penaltu ale hosté neproměnili! Domácí se pak konečně trochu probudili a ve 40. minutě Vágenknecht našel Štěpničku, který hlavou vyrovnal.

Po bouřce v kabině, kterou v poločase spustil hrající trenér Mencl, nastoupilo domácí mužstvo pořádně namotivované a za deset minut už vedlo 3:1! Po kombinaci Mencl, Malý, Štěpnička se míč ocitl před Koubkem, který z voleje vymetl síť a po něm se podobně z voleje trefil Malý. V 66. minutě Lukáš Malý přidal další gól na 4:1 a dokonal tak obrat. V dalších šancích ještě Koubek netrefil branku po položení brankáře a nepřesní byli i Štěpnička s Menclem při dalších šancích. V závěru hosté snížili Stýbalem po brance z penalty.

„První poločas byl z naší strany katastrofální, ale za druhý poločas už zasloužená výhra. Hosté pak přestali hrát a víc se hádali s rozhodčím. Stále zvažujeme, zda se budeme krajského přeboru účastnit i příští sezonu, protože svaz na nás chce nemalou pokutu za chybějící třetí mládežnický tým, prémie za postup dříve obvyklé jsme přitom žádné nedostali," uvedl po utkání za Rovensko Marek Náhlovský.

Branky: 40. Štěpnička, 55. Koubek, 58. a 66. Malý - 23. Coufal, 85. Stýbal z penalty. Rozhodčí: Zlatník - Bahník, Havel, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Rovensko: Prokopec - Vítek, Bangha, Kočí, Šteffan (34. Vágenknecht) - Valentin, Štěpnička, Mencl, Němec (29. Koubek), Krejčík (87. Taibr) - L. Malý.

Sedmihorky - Bílý Kostel 1:2 (0:0)

Hrálo se většinu zápasu na jednu branku, ale domácí hráči neproměňovali ani ty největší šance. Dvakrát se v šancích ocitl Ložek, Hořák, Škréta a další hráči, ale stále byl stav 0:0.

V 61. minutě byla po faulu na Čermáka nařízena penalta, ale Kroupovu střelu vyrazil gólman! V 75. minutě pálil Novotný, jeho střelu tečoval Močkovský a domácí se konečně ujali vedení. Ve snaze dát i druhý gól domácí nechali zadní vrátky otevřená a hosté toho dokonale využili, když se dvakrát přesně trefil Ulrich a otočil zápas překvapivě ve prospěch hostů!

„Nekoncentrovanost a využité protiútoky hostů rozhodly. Pro nás je to velké zklamání prohrát s tak slabým mužstvem," hodnotil utkání asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 76. Močkovský - 83. a 88. Ulrich. Rozhodčí: Nádeník - Čurda, Chwiedziuk, ŽK: 1:0. Diváků: 30. Sedmihorky: Kubsch - Novotný (84. Holý), Čermák, Marek, Pařízek - Hořák, Kroupa (66. Beneš), Kodr, Ložek, Močkovský - Škréta (46. Špína).