Díky první výhře v Králově Dvoře udrželi Turnováci druhou příčku

09.02.2017 17:40:11 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci 19. kola Národní ligy se turnovským florbalistům podařilo poprvé zvítězit na půdě T. B. C. Králův Dvůr. Díky výhře v prodloužení udrželi zelenočerní před blížícím se play off druhou příčku. Úspěšné byly na domácí palubovce dorostenky, které posbíraly všech devět bodů a vyhouply se tak do čela své soutěže. Ve hře o ligové body byla také mužská rezerva a další utkání mají za sebou mladší žáci.

Národní liga, 19. kolo

T. B. C. Králův Dvůr - TJ Turnov 5:6 pn (3:1. 1:3, 1:1 - 0:0)

Na horké půdě šel v neděli jako první do vedení Turnov zásluhou Sekyry, který se už ve 4. minutě trefil přesně pod ruku domácího brankáře. Domácí, kteří v tabulce zle dotírají na tým z Českého ráje, však dokázali ještě během první třetiny vývoj otočit a do šatny odcházeli za průběžného vedení 3:1.

Ve druhé dvacetiminutovce, která divákům nabídla více florbalové podívané, si oba soupeři brankový příděl vyměnili. Hosté z Turnova nejprve během 27. a 33. minuty vyrovnali gólové manko a zásluhou Nezdary se navíc dostali do vedení 4:3. Vedení však jeho týmu vydrželo pouze dvě minuty a oba týmy tak podruhé opouštěly hřiště za stavu 4:4.

Poslední třetina znovu příliš florbalové krásy nepobrala a kromě dramatickým momentů ubylo také branek. Až v 57. minutě si míček vyměnili bratři Palatínusové a starší Antonín vstřelil pátou branku svého týmu. Radost z vedení však jeho týmu vydržela jen pár sekund, a za stavu 5:5 tak utkání dospělo do prodloužení. V prodloužení si oba soupeři vyměnili řadu střeleckých pokusů, ale o osudu zápasu musely rozhodnout až trestná střílení. V nich kralovali oba brankáři a jediným úspěšným střelcem byl Pavel Sekyra, který tak přisoudil bod navíc Turnovu za výhru 6:5 po samostatných nájezdech.

„Opět jsme potvrdili roli remízových králů. Dnes nás tři body stála naše produktivita v koncovce a ztráty balónků ve druhé třetině. Zápas byl dobrou přípravou na play off. Gratuluji soupeři k výhře a děkuji pořadatelům, že i po náročném pořádání reprezentace juniorek zvládli tento zápas jako vždy na jedničku," komentoval utkání trenér T.B.C. Králův Dvůr Marek Michálek.

„Zápas měl z obou stran s parametry play off. Bylo vidět, že oběma týmům jde o hodně. Soupeř hrál opravdu dobře a my jsme dnes byli o gól šťastnější. Chci pochválit tým za kvalitní taktický výkon," doplnil postřehy k zápasu kapitán týmu TJ Turnov Štěpán Matěcha.

Branky Turnova (asistence): 4. Sekyra (A. Palatínus), 27. Seidl (Vitásek), 27. Sekyra (Matěcha), 33. Nezdara (V. Palatínus), 57. A. Palatínus (V.Palatínus), rozhodující nájezd Pavel Sekyra.

Liberecká liga mužů

Turnaj Nový Bor (sobota 4. února): TJ Turnov B - FBC Lvi Kamický Šenov 4:6, TJ Turnov B - FBC LADEO Gladiators Česká Lípa 6:4.

Liga mladších žáků

Další tři utkání mají za sebou mladší žáci, kteří tentokrát narazili na turnaji v Liberci v sobotu 4. února na silné soupeře. Svěřenci Františka Záleského si však vedli dobře a herně byli svým protivníkům vyrovnaným soupeřem. Výsledkem, kromě motivace do další práce, byla remíza a dvě těsné porážky.

Liga dorostenek

Turnaj Turnov (neděle 5. února): TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 10:3, FBC Liberec - TJ Turnov 2:3, TJ Turnov - Florbal Ústí 4:0.