Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off

15.02.2019 21:59:11 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbalisté Turnova v dramatické koncovce 20. kola Národní ligy dokázali otočit vývoj zápasu s Wizards Praha a díky výhře 9:7 si zajistili účast v play off. Výhru slavily na domácí palubce také turnovské ženy, které si v 1. lize poradily s Litvínovem, a i ony se tak mohou chystat na play off.

Dorostencům se díky dvěma výhrám podařilo udržet vedoucí příčku v tabulce a další zápasové zkušenosti úspěšně posbírali mladší žáci, elévové a starší žákyně.

Národní liga

20. kolo: TJ Turnov - Wizards DDM Praha 10 9:7 (1:1, 3:5, 5:1)

Důležité turnovské vítězství, znamenající jistotu postupu do play off, se nerodilo lehce. Po brankově hubené první třetině, která skončila smírně 1:1, se diváci brankových hodů dočkali ve zbytku utkání. Góly v prostřední části padaly především díky vyloučením na obou stranách, nejprve na začátku 25. minuty využili početní výhodu hosté, a šli tak do vedení. Domácí však stihli rychle odpovědět zásluhou přesné střely Švitorky o dvě minuty později. Branková přetahovaná pokračovala celou druhou třetinu, na jejímž konci mohli být spokojenější hosté. Těm se v rozmezí 35. a 38. minuty podařilo, díky přesilovým hrám, vstřelit tři góly v řadě a odskočit tak do vedení 6:4.

Do třetí třetiny tak domácí vstupovali s dvougólovým mankem a se změnami v sestavě, které měly přinést obrat nepříznivého vývoje. Smělý plán se ještě více zkomplikoval na začátku 50. minuty, kdy hosté využili rychlého protiútoku ke vstřelení sedmé branky. Domácí byli aktivnější, ale stále se jim nedařilo dostat se do nebezpečného zakončení. Už pět minut před koncem tak domácí sáhli ke hře bez brankáře a ta přinesla své ovoce. Úspěšní střelci Matěcha, Sekyra a Vojtěch Palatínus dokázali během dvou minut gólovou ztrátu smazat. Domácí fanoušci byli ve varu a ještě více je v pokračující 58. minutě znovu potěšil Matěcha, který přesnou ranou strhl vedení na stranu domácích. Definitivní pojistku na turnovské vítězství přidal v poslední minutě ze samostatného úniku Rozkovec. Turnov dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání a po výhře 9:7 si zajistil účast v play off.

Komentář vedoucího hostů Urbance: „Zápas jsme si prohráli sami v posledních čtyřech minutách, experimenty a nesoustředěním. Děkujeme divákům, soupeřům a pořadatelům."

Komentář trenéra domácích Palatínuse: „Prospali jsme první třetinu, kdy byl soupeř laxní a kdybychom se více tlačili do koncovky, tak bychom zápas rozhodli. Druhá třetina byla tragédie. Ve třetí třetině nám vyšla hra šest na pět a konečně jsme hráli s plným nasazením. Děkuji divákům a soupeři."

Branky: 16. V. Palatínus, 27. Švitorka, 33. Vitásek, 33. Matěcha, 56. Matěcha, 56. Sekyra, 58. V. Palatínus, 58. Matěcha, 60. Rozkovec - 18. Lazárek, 25. Smutný, 28. Branžovský, 35. Šrámek, 37. Smutný, 38. Novák, 50. Smutný. Rozhodčí: D. Bezucha - M. Bezucha; vyloučení: 5:2; využití: 1:2. Diváků: 42. Zásahy brankářů: Horáček 17 - Vávra 25. Sestava Turnova: Horáček, Švec - Korych, V. Palatínus, Havlín, Matěcha, Hausmann, Rozkovec, Janoušek, M. Hejduk, Grmolec, V. Hejduk, Švitorka, Vitásek, A. Palatínus, Sekyra.

1. liga žen

21. kolo: TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 7:5 (4:2, 1:0, 2:3)

Základ pro svoji výhru položil turnovský tým žen už v první třetině. Zásluhou Koťátkové, Pekařové a Veselé se Turnov během prvních patnácti minut ujal třígólového vedení. Litvínovu se podařilo odpovědět dvěma góly v řadě až v závěru první třetiny. Poslední slovo před první sirénou však znovu patřilo Turnovu zásluhou druhé branky Lucie Veselé. V prostřední části střelkyně na obou stranách odpočívaly a i když byly domácí hráčky aktivnější, nedařilo se jim dostat se do vážnějšího zakončení. Až v závěru druhé třetiny se k míčku dostala kapitánka Urbanová, která přidala pátou branku.

Závěrečné dějství následně přineslo více vzruchu i více branek. Nejprve ve 49. minutě přidala šestou branku domácích Vacíková a o výhře domácích už nikdo nepochyboval. Hráčky Litvínova však ještě využily turnovského uspokojení z vedení a třemi góly v řadě dokázaly závěr duelu zdramatizovat. Uklidňující sedmý gól přišel až v poslední minutě, kdy si nešťastná brankářka Litvínova srazila nenápadné nahození do vlastní branky. Po výhře 7:5 si tak i turnovské ženy zajistily postup do play off 1. ligy žen.

Komentář trenéra hostů Petra Globočníka: „Je škoda, že jsme začali hrát až od druhé třetiny. Tým který kromě Eboly sužují snad všechny nemoci světa si určitě bod za dnešní výkon zasloužil. Před holkama smekám!"

Komentář trenéra domácích Jakuba Hakena: „Velmi vyrovnané utkání. Jsem rád, že holky splnily taktické pokyny a dokráčely si pro vítězství. Děkuji soupeři za hru a přeji šťastnou cestu domů."

Branky: 3. Koťátková, 12. Pekařová, 14. Veselá, 20. Veselá, 38. Urbanová, 49. Vacíková, 60. Exnarová - 18. Flachsová, 20. Flachsová, 52. Zajíčková, 55. Arazimová, 55.  Svobodová. Rozhodčí: Sidenberg - Reczai; vyloučení: 2:1; využití: 1:1. Diváků: 72. Zásahy brankářů: Horáková 15 - Kadlecová 20. Sestava Turnova: Horáková - Červová, Klementová, Fišerová, Urbanová, Pekařová, Konopková, Vacíková, Bittnerová, Koťátková, Exnarová, Müllerová, Veselá.

2. liga dorostenců

Turnaj Liberec (sobota 9. 2.): TJ Turnov - FBC Lomnice-Jičín 11:3, FBC Šluknovsko Česká Lípa - TJ Turnov 0:7.

Přebor mladších žáků

Turnaj Rumburk (sobota 9. 2.): FBC Lomnice - TJ Turnov 16:5, TJ Turnov - SCC Semily-Lions 11:14, FBC Liberec Black - TJ Turnov 10:12, TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 10:10.

Liga elévů

Florbalové naděje turnovského oddílu mají za sebou další ligový turnaj. V Liberci se turnovský tým postupně střetl s Českou Lípou, FBC Liberec a s Panthers Liberec. Všechna tři utkání naše malé hráče bavila a ti v nich dokázali naplno prodat nově získané dovednosti. Podařilo se jim nasbírat další zápasové zkušenosti a hned tři hráči si úspěšně vyzkoušeli pozici brankáře. Dostatečný počet vstřelených branek, znamenající tři vyhraná utkání tak byly jen pomyslnou třešničkou na dortu. Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou a za fandění v rámci fair play.

Liga starších žákyň

Turnaj Turnov (neděle 10. 2.): FBC Liberec - TJ Turnov 5:6, TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 3:7, TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 3:7, TJ Turnov Lišky SFbK Frýdlant 2:3.