FOTO: Turnovské florbalistky porazily Litvínov

23.11.2018 18:28:50 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

FOTO: Turnovské florbalistky porazily Litvínov

O víkendu pokračovaly florbalové soutěže. Národní liga mužů měla na programu 11. kolo, ve kterém však turnovští florbalisté na domácí palubovce nestačili na Králův Dvůr. Více se tak doma dařilo v 1. lize ženám, které si poradily s Litvínovem.

V neděli je následovaly dorostenky, které si dvěma výhrami upevnily druhou příčku v tabulce. Po víkendové výhře jsou na tom ještě o příčku lépe muži B a své soutěži kralují rovněž starší žáci, kterým k udržení pozice stačila výhra a remíza. Bez bodu se naopak z Krupky vrátili junioři. Zápasové zkušenosti pak sbírali elévové a mladší žákyně.

1. liga žen, 9. kolo

TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 13:5 (6:2, 3:2, 4:1)

Zápas začal ve svižném tempu, když se domácí hráčky brzy ujaly vedení. Na rychlý první gól ale soupeřky stejně rychle odpověděly. V dalším průběhu hry však začala přinášet ovoce taktika naordinovaná trenéry a stav prvního dějství narostl až na 6:2. Ve druhé části hry skóre postupně narůstalo. Do poklidného vývoje však zasáhla turnovská „zlá žena" Kateřina Vlková, která svým zákrokem poslala soupeřku kamsi za mantinely, za což byla vyloučena na dvě minuty. Získanou výhodou soupeř potrestal gólem.

Třetí dějství přineslo dobrou hrou domácích, další góly v soupeřově síti a po posledním hvizdu sudího se zastavilo skóre na konečných 13:5. Svými hattricky se blýskly již ve 14. minutě Marcela Urbanová, ke které se ještě třemi zásahy přidala Kateřina Vacíková a Karolína Koťátková dokonce se čtyřmi zářezy, které by však nedocílily bez dvorních nahrávaček Báry Červové (3 asistence) a Leony Müllerové (dokonce 5 asistencí). Dobrou práci ale předvedl kompletně celý tým.

Utkání 1. ligy žen ve florbale TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov<br />Autor: Archiv TJ Turnov Komentář trenéra hostů: „Poslední dobou spíš než florbalový tým připomínáme pojízdný lazaret, což dokumentuje i zranění naší hráčky během střídání. Věřím, že ve druhé polovině soutěže bude většina týmu schopná hrát a my tak budeme rovnocennými soupeři. Děkuji domácím za utkání a fanouškům za příjemnou atmosféru."

Komentář kustoda domácích Jakuba Hakena: „Holky si dnes nastavily do hlavy výhru už od rozběhání a soustředily se na ní celých 60 minut, za což jim chceme hrozně poděkovat. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a postupně jsme načítali. Nakonec chci poděkovat soupeři za férovou hru a přeji šťastnou cestu domů."

Branky: 2. Urbanová, 5. Koťátková, 10. Urbanová, 13. Klementová, 14. Urbanová, 15. Vacíková, 24. Veselá, 26. Koťátková, 31. Vacíková, 50. Klementová, 50. Koťátková, 58. Koťátková, 59. Vacíková - 2. Svobodová, 13. Kornalíková, 35. Flachsová, 37. Flachsová, 54. Svobodová. Rozhodčí: Mauer - Pohunek; vyloučení: 1:0; využití: 0:0. Diváků: 21. Zásahy brankářů: Horáková 17 - Ziegelbauerová 29. Fotogalerie z utkání 

Liberecká liga mužů

Turnaj Český Dub (sobota 17. listopadu): TJ Turnov B - FBC Bestie Česká Lípa C 7:8, TJ Sokol Koberovy Stará Garda - TJ Turnov B 4:15.

2. liga juniorů

Turnaj Krupka (sobota 17. listopadu): TJ Turnov - FBC Vipers Most 2:4, FBC Liberec B - TJ Turnov 9:2.

Přebor starších žáků

Turnaj Česká Lípa (sobota 17. listopadu): TJ Turnov - FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa 6:6, Vlci SFbK Frýdlant - TJ Turnov 5:6

Národní liga, 11. kolo

TJ Turnov - T. B. C. Lucern Králův Dvůr 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Hosté ke konečné vysoké výhře v nedělním utkání dokráčeli pomalými krůčky. Ve 13. minutě první třetiny to však byl domácí Matěcha, který ve vlastním oslabení poslal svůj tým do vedení. Hosté ještě během první třetiny zvládli skóre otočit a do šatny odcházeli za průběžného vedení 2:1. Ve druhé třetině se domácí snažili o smazání gólového manka a připravili si i řadu slibných šancí. Dobře a obětavě hrající hosté, podpoření výborně chytajícím brankářem však všechny turnovské pokusy ustáli a naopak sami dvakrát udeřili. Do třetí třetiny tak Králův Dvůr vstupoval s tříbrankovým náskokem 4:1. Domácí se snažili být aktivnější a tlačit se do zakončení, žádný střelecký pokus se však neujal. Hosté naopak využili mezery v turnovské obraně k pojištění své konečné výhry.

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: „Prospali jsme první třetinu, kde jsme byli neskutečně laxní. Do druhé třetiny jsme se zlepšili, ale ani tak to nebylo ideální. To, co my dostáváme za góly je neuvěřitelné, pět ze sedmi jsme soupeři darovali jak na zlatém podnose, a ten nepohrdnul. Do útoku to také nebylo ono, ale šancí na víc než jeden gól jsme měli určitě, hostům fantasticky zachytal brankář. Do dalších utkání zase musíme zlepšit nasazení. Děkujeme diváků za podporu a soupeři za utkání."

Komentář trenéra hostů Michala Kuberta: „Tohle byl konečně Královák!!! Koncentrovaná hra od začátku utkání, famózní Zítka a ńemáme co naším borcům vytknout! Mašina se rozjíždí, děkujeme soupeři a tahle výhra se nerodila zlehka! Děkujeme pořadatelům a všem v hale."

Branky: 14. Matěcha - 15. Dvořák, 20. Olšiak, 34. Dvořák, 40. Horký, 50. Petrmichl, 51. Vlček, 56. Nový. Rozhodčí: Hejzlar - Weissgráb; vyloučení: 5:3; využití: 0:0. Diváků: 62. Zásahy brankářů: Horáček 17, Švec 6 - Zítka 22.

1. liga dorostenek

Turnaj Turnov (neděle 18. listopadu): TJ Turnov - Florbal Ústí 4:2, FBC DDM Kati Kadaň 2:9.

První zápas s Ústím nad Labem jsme ze stavu 2:2 překlopili v náš prospěch těsně před koncem, kdy jsme navýšili skóre o dvě branky na konečný stav 4:2. O vítěznou branku se postarala Jana Pekařová a pojistku vzápětí přidala Karolína Janatková. Ve druhém utkání s Kadaní jsme už po prvních pěti minutách vedly 3:0. Ve zbylých dvou třetinách jsme pokračovali v našem výkonu a postupně přidávali další branky. Po konečné výhře 9:2 jsme tak i ve druhém domácím utkání naplno bodovali a usadili se tak na druhém místě tabulky.

Liga mladších žákyň

Turnaj Česká Lípa (neděle 18. listopadu): FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 7:4, TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 3:2, TJ Turnov - Tatran Podbořany 6:3, TJ Turnov - Florbal Chomutov 1:4.

Liga elévů

Nejmladší turnovské naděje mají za sebou nejúspěšnější turnaj v sezony, který se hrál v Lomnici nad Popelkou. V zápasech s týmy Koberov, Panthers Liberec a Jablonce se jim podařilo nastřílet dostatečný počet branek, předvádět nově naučené dovednosti a občas se již podařilo i předvádět pohledné kombinace. Jedenáct turnovských elévů tak odjíždělo z Lomnice spokojených a s dalšími zápasovými zkušenostmi, které zúročí v nadcházejících zápasech sezóny a na trénincích. Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou a za podporu během utkání.

Související články:

FOTO: Turnov v poháru vzdoroval superligovému Liberci

Florbalisté Turnova si vyšlápli na třetí tým tabulky

Turnov v Národní lize otočil zápas s Plzní

Turnovští florbalisté i podruhé porazili Kobylisy

Turnov postoupil do osmifinále florbalového poháru!

Florbalová 1. liga žen zavítala poprvé do Turnova

Florbalisté Turnova padli s loňským vítězem Národní ligy

První porážka florbalistů Turnova a pak senzační postup v poháru

Florbalisté i florbalistky TJ Turnov na úvod sezony vyhrávají

Národní florbalová liga v Turnově zůstává!

Ženy TJ Turnov jsou vítězkami 2. ligy!

Turnovské florbalistky slaví titul, baráž mužů rozhodne páté utkání

FOTO: Při oslavě 20 let florbalisté TJ Turnov ocenili legendy klubu

FOTO: Při oslavě 20 let florbalisté TJ Turnov ocenili legendy klubu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 22. až 24. března
Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších
Vítkovice budou patřit milovníkům freestylu
Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
19.03.: Do jara vstoupili fotbalisté v I.A třídě
20.03.: Lomnický hokejový dorost bojoval o postup do extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT