Turnovské florbalové týmy přezimují v popředí svých soutěží

20.12.2018 21:50:03 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské florbalové týmy přezimují v popředí svých soutěží

Předposlední hrací víkend tohoto roku přinesl poslední letošní vystoupení turnovských týmů v nejvyšších soutěžích. Muži ve 13. kole Národní ligy těsně podlehli lídrovi soutěže z Jaroměře, přesto přezimují v poklidné horní polovině tabulky, zaručující postup do play off. Ženy ze dvou víkendovým duelů 1. ligy vytěžily čtyři body a i ony přečkají Vánoce na příčkách v postupové osmičce.

Po sobotní výhře poskočili na druhé místo dorostenci, starší žáci po výhře a remíze zakončí rok 2018 na vedoucí pozici. Na nejvyšší stupínek vystoupaly po dvou výhrách také dorostenky. Ve svých soutěžích se o víkendu dařilo také mladším žákům a mladším žákyním.

Národní liga, 13. kolo

TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 9:10 (4:3, 1:5, 4:2)

Souboj o čelo tabulky začal pro turnovské florbalisty smolně. Už v 1. minutě byl za nešťastný zákrok u mantinelu vyloučen do konce utkání Havlín, a jeho spoluhráči se tak museli bránit pětiminutové přesilovce hostů. I přesto otevřeli skóre utkání domácí, když se ve 3. minutě trefil Balatka. Jaroměř však vzápětí vyrovnala a v navazující přesilovce přidala v 6. minutě vedoucí branku. V 9. minutě si hru v početní výhodě vyzkoušel také Turnov a také úspěšně. Na konci přesilovkové kombinace stál Matěcha, který srovnal na 2:2. Zápas nadále pokračoval ve vysokém tempu a v 16. minutě se domácím podařilo využít rychlý protiútok, ze kterého po střele do odkryté branky přidal třetí branku Turnova Pavel Sekyra. Ještě do první přestávky se stihly oba týmy jednou střelecky prosadit, a Turnov tak pro první třetině vedl nad Jaroměří 4:3.

Prostřední část zápasu se později ukázala jako rozhodující. Jaroměři se v ní podařilo pěti góly strhnout vedení na svoji stranu a rázně tak nakročit k vítězství. Dojem z nepovedené dvacetiminutovky dokázal svým druhým gólem napravit pouze Sekyra. V závěru třetiny ještě mohl snížit Balatka, ale nařízené trestné střílení neproměnil a Turnov tak po čtyřiceti minutách prohrával s Jaroměří 8:5.

Do třetí třetiny vstoupili domácí florbalisté s novým mužem v brankovišti a s odhodláním nepříznivé skóre otočit. Tento cíl se ovšem začal vzdalovat hned po pěti minutách, ve kterých soupeř přidal další dvě branky. Následně už se, k radosti sedmdesáti turnovských příznivců, mezi střelce zapisovali pouze domácí hráči a dvě minuty před koncem už hosté vedli pouze o gól. Poslední krůček už se však nepodařilo Turnovu udělat, a Jaroměř si tak z gólové přestřelky odváží plný bodový zisk.

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: „Dnes jsme určovali ráz utkání už od 39. vteřiny. Opět jsme dostali řadu hloupých gólů po individuálních chybách. Nemyslím si, že jsme byli horším týmem, ale ty chyby jsou neskutečné a proto jsme asi prohráli zaslouženě. 10 inkasovaných gólů je strašně moc. Přejeme všem florbalistům krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019."

Komentář trenéra hostů Martina Klapky: „Vlastní nedisciplinovaností jsme ve třetí třetině udělali ze zápasu drama. Děkujeme soupeři, pořadatelům, fanouškům a rozhodčím za zápas."

Branky: 3. Balatka, 9. Matěcha, 16. Sekyra, 19. Hausmann, 34. Sekyra, 47. Balatka, 54. A. Palatínus, 55. Rozkovec, 58. Vitásek - 3. Výborný, 6. Kopecký, 16. Hrobský, 25. Hofman, 27. Hejduk, 30. Emlar, 30. Nožička, 37. Hejzlar, 44. Emlar, 45. Emlar. Rozhodčí: Sommer -  Novák; vyloučení: 3 + Havlín 5 + ČK1:5 + Jan Hrobský 5; využití: 3:2. Diváků: 69. Zásahy brankářů: Horáček 14, Jaroslav Švec 7 - Špaček 8, Veinfurter 1.

1. liga žen

13. kolo: TJ Turnov - FBC Česká Lípa 9:4 (6:2, 1:1, 2:1)

Utkání 13. kola první ligy žen se proměnilo v jasnou záležitost už během první třetiny. Domácím hráčkám se v ní podařilo nastřílet hned šest branek a nakročit tak ke konečnému vítězství. Hra se vyrovnala až od druhého dějství, ovšem domácí hráčky si vybudovaný náskok hlídaly a nedaly soupeřkám možnost vývoj utkání otočit. Hned pěti kanadskými body, za dva góly a dvě brankové asistence, se pod konečnou výhru podepsala Karolína Koťátková.

Komentář trenéra hostů Jiřího Stožického: „Nezachytili jsme vstup do zápasu, nepovedla se nám první třetina. Gratulujeme soupeři k vítězství a děkujeme za zápas."

Komentář trenéra domácích Jakuba Hakena: „Každou třetinou jsme hráli lépe a lépe na míčku a došli jsme si pro 3 body. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů."

Branky: 4. Veselá, 4. Koťátková, 7. Koťátková, 12. Bittnerová, 15. LVeselá, 16. Urbanová, 36. Urbanová, 41. Klementová, 56. Vacíková - 4. Minářová, 7. Ševčíková, 24.  Ševčíková, 41. Ševčíková. Rozhodčí: Kodytek - Honíšek; vyloučení: 3:1; využití: 0:0. Diváků: 42. Zásahy brankářů: Horáková 23 - Rákosníková 36. Fotogalerie z utkání na stránkách klubu zde

14. kolo: SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 6:5 pn (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)

Po sobotním vydařeném zápase s Českou Lípou, ve kterém turnovské ženy vyhrály v poměru 9:4, vyrazily o den později do vzdáleného Litvínova. Utkání už od úvodu nevycházelo podle turnovských představ a po několika minutách prohrával 2:0. V polovině zápasu se podařilo Pavle Klementové srovnat na 3:3. Konečnou remízu 5:5 však zachraňovala až v 59. minutě Karolína Koťátková, která svým dovršeným hattrickem zachránila pro svůj tým alespoň bod. O další se pak hrálo v prodloužení, které však vítěze neurčilo a zápas tak došel až na trestná střílení. Domácí hráčky v nich měly více štěstí a zvítězily 6:5.

Vánoční pauzu přečkají turnovské ženy s dostatečným náskokem na šestém místě zaručujícím postup do play-off.

Komentář trenéra hostů Jakuba Hakena: „Jsem rád, že to holky odmakaly celých 60 minut. Není lehké to odehrát v 8 lidech do pole. Škoda, že jsme začali plnit taktiku až v poslední třetině, kdy už tolik sil nezbývalo. Přejeme všem krásné prožití svátku. "

Komentář trenéra domácích Tomáše Arazima: „Děkujeme soupeřkám za utkání. Holkám chci poděkovat za bojovnost a blahopřát ke dvěma bodům do tabulky. Dík patří i divákům za skvělou atmosféru."

Branky: 7., 8., 24. a 52. Prosná, 56. Pechánková, Svobodová - 12. Veselá, 29. Koťátková, 36. Klementová, 41. Koťátková, 59. Koťátková. Rozhodčí: Neuman - Černý; vyloučení: 0:1; využití: 0:0. Diváků: 11. Zásahy brankářů: Ziegelbauerová 21 - Horáková 21.

2. liga dorostenců

Turnaj Lomnice n. P. (sobota 15. prosince): TJ Turnov - FBC Liberec B 5:4, Florbal Jablonec - TJ Turnov 5:1.

1. liga dorostenek

Turnaj Roudnice (sobota 15. prosince): TJ Turnov - FBC Česká Lípa 7:5, 1. FBC DDM Děčín IV - TJ Turnov 2:9.

Liberecký přebor mladších žáků

Turnaj Jilemnice (sobota 15. prosince): TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 11:3, TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 10:4, SCC Semily Tigers - TJ Turnov 4:17, TJ Turnov - SCC Semily Lions 5:3.

Přebor starších žáků

Turnaj Lomnice n. P. (neděle 16. prosince): FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 7:7, TJ Turnov - FBC Liberec C 7:1.

Liga mladších žákyň

Turnaj Liberec (neděle 16. prosince): TJ Turnov - Tatran Podbořany 13:3, TJ Turnov - Florbal Chomutov 3:4, TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 3:6.

Pozvánky na florbalové zápasy v lednu 2019:

5. ledna 2019
Národní liga mužů: TJ Turnov - Spartak Pelhřimov. Hala TJ od 19.00 hodin

12. ledna 2019
Národní liga mužů: TJ Turnov - Florbal TJ Kobylisy. Hala TJ od 19.00 hodin

19. ledna 2019
1. liga žen: TJ Turnov - FBC Texas Longhorns. Hala TJ od 20.00 hodin

20. ledna 2019
1. liga žen: TJ Turnov - Banes Florbal Soběslav. Hala TJ od 17.45 hodin

26. ledna 2019
1. liga žen: TJ Turnov - Florbalová akademie MB. Hala TJ od 16.30 hodin
Národní liga mužů: TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň. Hala TJ od 20.00 hodin

Související články:

Haloun dvěma góly přispěl k vysoké výhře florbalistů Turnova

MS ve florbale bude přenášeno velkoplošnou projekcí v hale TJ Turnov

FOTO: Turnovské florbalistky porazily Litvínov

FOTO: Turnov v poháru vzdoroval superligovému Liberci

Florbalisté Turnova si vyšlápli na třetí tým tabulky

Turnov v Národní lize otočil zápas s Plzní

Turnovští florbalisté i podruhé porazili Kobylisy

Turnov postoupil do osmifinále florbalového poháru!

Florbalová 1. liga žen zavítala poprvé do Turnova

Florbalisté Turnova padli s loňským vítězem Národní ligy

První porážka florbalistů Turnova a pak senzační postup v poháru

Florbalisté i florbalistky TJ Turnov na úvod sezony vyhrávají

Národní florbalová liga v Turnově zůstává!

Ženy TJ Turnov jsou vítězkami 2. ligy!

Turnovské florbalistky slaví titul, baráž mužů rozhodne páté utkání

FOTO: Při oslavě 20 let florbalisté TJ Turnov ocenili legendy klubu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Lomničtí rozhodli o výhře nad posílenými Predátory až v závěru
Jičín v Turnově udeřil ve druhé třetině
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
Prvním letošním miminkem Turnova je holčička Nela

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT