Florbalisté Turnova podlehli a jsou mimo play off, zato ženy kralují

23.02.2018 11:51:00 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po nedělní těsné porážce v předposledním kole Národní ligy jsou turnovští florbalisté definitivně odsouzeni k bojům o záchranu. O mnoho lépe si vedou turnovské ženy, které si v Krupce připsaly dvě výhry a drží první místo v tabulce.

Z vítězství se rovněž mohou radovat starší žáci. Na domácím hřišti se příliš nedařilo juniorům a další zápasové zkušenosti posbíraly mladší žákyně.

Už v neděli 25. února se v hale TJ Turnov kromě zápasu mužů slaví i 20 let od vzniku místního florbalového klubu, podrobnosti zde

Národní liga, 21. kolo

FORTEL TJ Kobylisy - TJ Turnov 12:11 (6:3, 2:2, 4:6)

Domácím, kteří nadále bojují o účast v play off, vyšla první třetina, ve které se jim podařilo vypracovat si třígólový náskok. Ještě hůře bylo pro turnovské hráče v polovině duelu, kdy Kobylisy ještě dokázaly navýšit svůj náskok už na hrozivých 8:3. Matěcha s Havlínem však dokázali ještě před druhou sirénou zkorigovat stav na 8:5 a tím vykřesat do třetí třetiny alespoň malou naději na zvrat nepříznivého vývoje. Ve třetí třetině se na hřišti strhla branková přestřelka. Turnov ani za nepříznivého stavu neskládal zbraně, a oba soupeři se tak pravidelně střídali ve střílení branek. Přestřelka jako na divokém západě nakonec vrcholila v posledních minutách. Nejprve se turnovským florbalistům podařil malý zázrak. V rozmezí 54. a 59. minuty dokázali domácím nastřílet pět branek v řadě a tím dorovnat skóre na 11:11. Bohužel si tým kapitána Štěpána Matěchy vybral smolný okamžik v poslední minutě, ve které se domácím podařilo využít chyby zelenočerných ke vstřelení vítězné branky. Po porážce 12:11 je jisté, že turnovští florbalisté se poprvé nedostanou do play off a o své setrvání v Národní lize budou muset bojovat v play down.

Komentář vedoucího družstva hostů Štěpána Matěchy: „V zápase, ve kterém nám o nic už nešlo, jsme v tempu letního turnaje Nisa OPEN statečně vzdorovali olympijsky naladěnému mužstvu domácích. Zápas nakonec rozhodla naše stupidní chyba v poslední minutě."

Komentář trenéra domácích Ondřeje Kočího: „Vůbec nechápu, co se odehrávalo posledních deset minut. O tom si v šatně budeme muset promluvit, protože takto se o play off nebojuje. Děkuji soupeři za utkání a přeji šťastnou cestu domů."

Branky: 2. a 12. Kočí, 13., 17., 20., 24. a 45. Semerád, 20. Vavřínek, 29. a 52. Zíka, 43. Janů, 60. Michálek - 12. a 56. Sekyra, 16., 34., 54. a 55. Matěcha, 20., 43. a 59. V. Palatínus, 39. Havlín. Rozhodčí: John - Starý; vyloučení: 2:5; využití: 3:1. Diváků: 29.

2. liga juniorů

Turnaj Turnov (neděle 18. února): Semilsko TJ Turnov - ASK Lovosice LFP 1:2, FBC DDM Kati Kadaň - Semilsko TJ Turnov 4:1.

Liga starších žáků

Turnaj Kadaň (neděle 18. února): FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 5:4, TJ Turnov - SCC Semily 3:2, Tatran Mocní tuleni Podbořany - TJ Turnov 2:2.

Hodnocení trenéra Františka Záleského:

V prvním utkání proti domácímu soupeři z Kadaně jsme měli po celý zápas znatelnou převahu a vytvořili jsme si opravdu velké množství gólových šancí. Jediné, v čem byl soupeř lepší, byla střelba z dálky, ze které dal většinu svých gólů. To by nás ovšem nemuselo trápit, kdybychom dokázali proměňovat šance. Zápas rozhodla naše nízká produktivita a branka dvě sekundy před koncem. Prohru jsme si vzhledem k průběhu zápasu určitě nezasloužili.

Druhý zápas se nesl v podobném duchu, i když semilské protiútoky nám dělali starosti. Zvláště v první půlce jsme dokázali soupeře dostávat na dlouhou dobu pod tlak. Tolik šancí, jako proti Kadani, jsme si ale nevytvořili. Nakonec jsme si celkem zaslouženě došli pro první výhru proti regionálnímu rivalovi v této sezóně, i když jsme museli otáčet skóre.

V posledním utkání jsme se potkali s Podbořany, které mají v starších žácích velice silné ročníky a několikrát už letos nakoukli do prvního koše. Podařilo se nám je dokonale zaskočit, v první polovině jsme je přehrávali a vytvořili si náskok. Náskok jsme statečně drželi, ale v závěru si soupeř vytvořil několik závarů a v poslední minutě se mu podařilo vyrovnat.

Celkově jsme podali tři dobré výkony a kluci si zaslouží pochvalu. Oproti minulému turnaji jsme dokázali znatelně zlepšit a můžeme tedy být spokojeni.

2. liga žen

Turnaj Krupka (neděle 18. února):

FBC DDM Děčín 2:8 TJ Turnov

První zápas začal velmi aktivní hrou Turnova, kde se hned ve druhé minutě ze vzduchu trefila Kroftová, ale vedení dlouho neudržel a Děčín vyrovnal. Před koncem třetiny se domácí ujaly vedení na krátkých 16 vteřin, kdy se trefila po standardní situaci Kultová. Ve druhé třetině vymetla pavučiny Vacíková a v poslední třetině už Turnovské hráčky pouze kosmeticky upravovaly konečné skóre. Dvakrát se trefila kapitánka Urbanová, z beka si udělala výlet Veselá, taktéž Konopková z obrany prokličkovala až do branky soupeře a utkání zakončila Koťátková.

TJ Turnov 5:3 ASK Lovosice - LFP

Začátek třetiny byl v turnovské režii. V 7. minutě hned dvakrát za sebou skórovala výborně Koťátková. Krátce na to odpověděly soupeřky jednou brankou a to zůstalo na dlouhou část utkání jediným počinem Lovosic. Turnov byl dravější, šance byly, ale neproměněné. Ve druhé třetině se při strkanici u lovosické branky nechala unést Kroftová a soupeřce "natáhla" pěstí do ramene. To bylo už přes čáru a rozhodčí ji udělili červenou kartu, vyloučili do konce zápasu a pět minut si za ni šla odsedět Pekařová. Trpkost byla v zápase cítit, ale holky TJ Turnov bojovaly a v posledních čtyřech minutách zápasu výborně zakončila nabitá Urbanová, minutu po ní Bajerová a v závěsu uzavřela hattrick Koťátková. Před konečným hvizdem ještě lovosické hráčky stáhly výsledek, to už jim ale nepomohlo. Turnovské hráčky se těšily ze dvou vyhraných zápasů a některým se o tom i zajisté na dlouhé cestě domů zdálo.