30.04.2013 10:35:57 | Autor: Motorsport Chuchelna, Michal Strnad | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

Pátý ročník KTM enduro cross country odstartoval o víkendu 27. - 28. 4. 2013. Po roční odmlce uspořádal Motorsport Chuchelna závod v lyžařském areálu na Kozákově. Do hlavního sobotního závodu se přihlásilo celkem 156 jezdců.

Kvůli klimatickým podmínkám musel být závod o týden posunut. Toto rozhodnutí se ukázalo jako rozumné, jelikož ještě šest dní před původním termínem byly sjezdovky stále pokryty vrstvou technického sněhu.

Trať o délce 5,3 km byla pomyslně rozdělena na motocrossovou a endurovou část. V endurové části byly k vidění kamenité a hlavně bahnité pasáže. Ani letos jsme nemohli ochudit diváky a jezdce o skoky na sjezdovce. Z ovací diváků bylo zřejmé, že nejdelší skoky předváděl, tak jako v předchozím ročníku, Miroslav Škaloud z týmu AK Krakonoš Jilemnice.

První kategorií na startu byli děti

Na startovní čáru se v kategorii nejmenších postavilo celkem 13 dětí. V kubatuře do 50 ccm vládl Miloš Klimeš z týmu Blue Smoke s.r.o., silnějším 65 ccm Filip Koucký z J & M Racing Teamu.

Do hlavního sobotního závodu se přihlásilo celkem 156 jezdců. Dopoledne startovaly kategorie Hobby. V kategorii E3 zvítězil Zdeněk Šourek. První místo v kategorii E2 si vyjel Lukáš Jokl z Enduro tým Vysoká. Odpolední závody patřily licenčním jezdcům, veteránům a nejslabší kubatuře do 85 ccm.

Úvodní podnik KTM enduro cross country 2013 v Chuchelně<br />Autor: David BouchalZdolání závodní trati trvalo nejrychlejšímu jezdci sobotního dne Petru Huškovi z týmu Motoklub Chrastava 122 minut. Místo druhé obsadil v kategorii Licence A domácí jezdec a ředitel závodu Jan Kudrnáč.

Kategorii veteránů s téměř desetiminutovým náskokem vyhrál Aleš Vondrák z týmu Dr.K Racing. Poklona patří především mladým nadějím nejslabší kubatury do 85 ccm, kteří se bravurně popraly s technicky a fyzicky náročnou pasáží trati plnou kamenů a bláta. V této kategorii zúročil zimní přípravu Roman Vydra z AK Krakonoše Jilemnice. Za ním na druhém místě dojel Jan Kupka z Motosportu Lhotka. Jako třetí se na bednu postavil Břetislav Plíva z Motorsportu Chuchelna.

Nedělní trať byla kvůli dešti a blátu zkrácena

V neděli nastoupili jezdci na startovní čáru společně. Do blátivého a deštivého závodu nastoupilo celkem 66 závodníků. Trať byla oproti sobotnímu dni značně zkrácena. Silný noční déšť naplnil naše dlouholeté obavy o sjízdnosti trati, proto byly vynechány skoky na sjezdovce a zrušena byla i převážná část lesního úseku.

O vítězství v kategorii Licence A sváděl souboj Tomáš Císař z týmu Moto tiger team Miletín a domácí jezdec Jan Kudrnáč, který vyrovnaný boj nakonec vyhrál. V kategorii Licence B zvítězil Radek Pabiška. Kategorii E3 ovládl Zdeněk Šourek z týmu Enduro klub Semily, za ním dojel Petr Kopecký z Motorsport Chuchelna. V nejstarší věkové kategorii zopakoval vítězství z předchozího dne Aleš Vondrák z týmu Dr.K Racing.

Za zmínku jistě stojí fakt, že vítěz kategorie Licence A Jan Kudrnáč jel závod pouze na jeden rychlostní stupeň a Petr Hušek z Motoklubu Chrastava, který si i přes ztrátu páky zadní brzdy dojel v té samé kategorii pro třetí místo.

S letošním seriálem odstartovala tradičně i soutěž týmů. Nejvíce bodů si v Chuchelně vyjel domácí tým Motorsportu, který je pouhé tři body před AK Krakonoš Jilemnice.

Příští závod seriálu KTM ECC 2013 se pojede 11. - 12. května v Košťálově.