23.09.2014 17:03:41 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

Seriál motocyklových závodů KTM ECC zakončil svůj šestý ročník finálovým závodem ve Vysokém nad Jizerou. Pod taktovkou místního motoklubu se podařilo důstojně rozloučit s další sezonou oblíbených závodů. Nová lokalita, ve které se závodilo, přilákala na start 208 jezdců.

Závodit se začalo už v pátek odpoledne. V 17 hodin startoval dětský závod a do každé ze dvou dětských kategorií nastoupilo 10 jezdců. Slabší kubaturu do 50ccm vyhrál Matěj Skořepa, před Davidem Šťastným a Adamem Machem. Stejné je i celkové konečné pořadí v této třídě. Silnější kubaturu do 65ccm opanoval Matyáš Chlum před Davidem Vondrákem a Jaroslavem Vopršalem. V konečném pořadí zvítězil David Vondrák před Alešem Klimešem a Milošem Klimešem.

„V noci z pátku na sobotu závodní trať a příjezdovou cestu vydatně skropil déšť, když spadlo během bouřky 25mm vody. Ranní nájezd do depa a parkoviště po blátivé cestě se lehce zkomplikoval, všechno se ale podařilo vyřešit a start závodu byl posunut pouze o 15 minut," vysvětlil za pořadatele seriálu KTM ECC 2014 Luboš Kučera.

KTM ECC Vysoké nad Jizerou 2014<br />Autor: David BouchalDéšť umocnil náročnost trati

Pořadatelé připravili náročnou a rozmanitou trať a zmíněný déšť její obtížnost ještě umocnil. Do dopoledního závodu, který nakonec startoval v 10.15 hodin nastoupili kategorie Licence A, Licence B, Veteráni a do 85ccm. Licence A vyhrál Jarda Křapka, a zajistil si tak i celkové vítězství v této třídě. Druhý byl Jan Balaš a třetí Lukáš Hádek. Licence B se staly kořistí Radka Pabišky před Janem Noskem a Petrem Havrdou. Radek Pabiška je i celkovým vítězem této kategorie. Ve veteránech si celkové prvenství vítězstvím pojistil Aleš Vondrák, druhý byl v sobotu Pavel Tomeš a třetí Milan Kurfiřt. Ve třídě do 85ccm zvítězil Robert Friedrich druhý dojel Adolf Živný a třetí Dan Kičina. Celkově tuto třídu vyhrál Jan Kupka, který dojel na čtvrtém místě.

Odpolední závod se startem ve 13.15 hod patřil hobby jezdcům kategorií E1, E2, E3. Odpoledne startovalo 118 jezdců a největší účast byla tradičně v kategorii E2 do které se přihlásilo 59 závodníků.

Po dvou hodinovém klání byly následující výsledky. V kategorii E1 zvítězil Luboš Ducháček před Tomášem Náhlovským a Jiřím Láskou, kterému třetí příčka zajistila celkové vítězství. Ve třídě E2 zvítězil domácí Pavel Zelinka, druhý dojel Aleš Kučera a třetí Radim Pajer. Celkové prvenství uhájil v sobotu čtvrtý Michal Buriánek. E3 si podmanil v sobotu i celkově Pepa Nosek, který byl i ředitelem tohoto závodu. Druhý dojel Petr Balatka a třetí Vašek Studnička.

V týmech zvítězil Autoklub Krakonoš Jilemnice

Poslední závod sezony rozluštil i pořadí v prestižní soutěži týmů, ve které jezdci společně sbírají body pro svůj klub. Prvenství uhájil Autoklub Krakonoš Jilemnice, na druhé místo vydařeným domácím závodem postoupil Motoklub Vysoké a třetí nakonec skončil Enduro klub Semily.

„Nezbývá než poděkovat pořadatelům finálového klání za kvalitně odvedenou a obětavou práci při posledním setkání pod širým nebem a těšit se na závěrečné vyhlášení celkových výsledků, které bude také ve Vysokém nad Jizerou. Termín této akce bude s předstihem upřesněn na stránkách www.endurocc.cz a je směřován na konec měsíce listopad po návratu jezdců Motosportu Bozkov ze šestidenní motocyklové soutěže," dodal Luboš Kučera.

Konečné pořadí seriálu KTM ECC 2014:

KTM ECC Vysoké nad Jizerou 2014<br />Autor: David Bouchal Licence A: 1. Křapka (AK Krakonoš Jilemnice) 128, 2. J. Hádek (Motosport Bozkov) 125, 3. L. Hádek 117.
Licence B:
1. Pabiška (Liberec) 159, 2. Šourek (Enduro klub Semily) 143, 3. Nosek (Motoklub Vysoké n. J.) 130.
Veteráni:
1. Vondrák (Dr. K Racing Team) 163, 2. Kotrč (Enduro klub Semily) 131, 3. Kurfiřt (Motosport Bozkov) 107.
E1: 1. Láska 142, 2. Náhlovský (oba Enduro Česká ráj) 133, 3. Vydra (AK Krakonoš Jilemnice) 129.
E2:
1. Buriánek (Motosport Chuchelna) 152, 2. Hák (Enduro klub Semily) 131, 3. Erlebach (AK Krakonoš Jilemnice) 110.
E3:
1. Nosek (Moklub Vysoké n. J.) 140, 2. Bujárek (Enduro Martinice) 123, 3. Kava (AK Krakonoš Jilemnice) 113.
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Kupka (Motosport Lhotka) 152, 2. Friedrich (Mototiger.cz) 142, 3. Kičina (Racing Team Černý Důl) 98.
Děti do 50 ccm: 1. Skořepa Matěj 100, 2. Šťastný David 84, 3. Mach Adam (Motorsport Chuchelna) 84.
Děti do 65 ccm: 1. Vondrák David (Dr. K Racing Team) 89, 2. Klimeš Aleš 79, 3. Klimeš Miloš (oba EnC Racing Team) 67.
Kompletní celkové pořadí i podrobné výsledky závodů ve Vysokém nad Jizerou si můžete stáhnout pod článkem.