12.01.2016 11:48:47 | Autor: Petr Ježek, HC Lomnice, HC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Úspěšný víkend mají za sebou hokejisté Lomnice nad Popelkou. Nejprve v sobotu po nepovedené první třetině v dalším průběhu jasně zdolali 12:4 Bohemians Praha a poté si v neděli poradili 6:1 v derby i s Turnovem. Dvě třetiny byly vyrovnané, ale ve třetí měli navrch domácí a rozhodli celé utkání.

V příštích zápasech Lomničtí zajíždějí v sobotu 16. ledna v rámci Pražského přeboru do Roudnice a Turnovští hrají v rámci Liberecké ligy v neděli 17. ledna ve Varnsdorfu.

HC Lomnice n. P. - HC Turnov 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)

V nedělním derby s Turnovem nastoupila Lomnice ve vysokém tempu. Zatlačila soupeře do jeho obranného pásma. Turnovští však bránili v pěti hráčích okolo branky pozorně. V této části zápasu je podržel brankář Fikrt. Ani dvacet střel vyslaných z lomnických hokejek neměnilo skóre.

Lomnice však svůj tlak stupňovala. Turnovští dokázali zastavit lomnické hráče jen za cenu faulů. Dvě ze čtyř přesilových her v polovině zápasu dokázali domácí proměnit a šli do vedení 2:0. Třetí třetina byla již zcela v režii lomnických hokejistů. Za Turnov vstřelil jedinou čestnou branku v 57. minutě Drapák. Domácí Špaček v 60. minutě vstřelil svůj třetí gól v utkání a stanovil konečný výsledek 6:1.

„Utkání s Turnovem mají nádech rivality. Chodí asi nejvíce diváků v Turnově i u nás. Nechtěli jsme opakovat stejnou chybu ze sobotního zápasu. Začátek zápasu jsme tentokrát nepodcenili. Samozřejmě, že jsme nějaké chyby v rozehrávce vyrobili, ale soupeř je nedokázal využít. Gólman nás v těchto chvílích podržel, i když to neměl lehké. Moc střel na něj nešlo. Myslím, že jsme měli po celý zápas více ze hry. Soupeře jsme přestříleli. Jen nám to tam v první třetině ne a ne spadnout. Od druhé třetiny jsme se prosadili i gólově. Proto jsme si zasloužili vyhrát. Díky všem klukům za celý víkend. Byl náročný, ale úspěšný. Máme z toho upřímnou radost," komentoval zápas trenér Lomnice Martin Knap.

Hokejové derby HC Lomnice nad Popelkou - HC Turnov „První třetina byla z naší strany nervózní, domácí nás přestříleli celkově, ale zajímavostí je, že sice v nízkém počtu, ale vyloženější šance z úniků jsme měli my. Je škoda pro průběh utkání, že se nepodařilo jeden z úniků proměnit, utkání by bylo o něčem jiném," uvedl vedoucí turnovského týmu Libor Šlechta.

Branky a nahrávky: 28. Špaček (Kedršt, Martinec), 30. Knap (Špaček, Kedršt), 41. Špaček (Knap, Kedršt), 46. Ješko (Rudiš), 53. Kedršt (Knap), 60. Špaček (Červený, Knap) - 57. Drapák (Žmolil, Duda). Rozhodčí: Wágner - Bosák, Novák ml.. Vyloučení: 5:10, navíc Maděra (Turnov) OT 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 216. Střely na branku: 34:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1. Lomnice nad Popelkou: Mrázek - J. Syrovátka, Sehnoutek, Martinec, Červený, Kuch, Vala - L. Syrovátka, Junek, Maryška - Kedrš, Knap, Špaček - Rudiš, Kotula, Ješko. Turnov: Fikrt - Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Žmolil, Zbroj, Mikule, P. Zákoutský - Řezníček, Jágr, Mizerík - Drapák, Maděra, Isach - Lamač, Duda, J. Šimůnek. Fotogalerie z utkání

HC Lomnice n. P. - Bohemians Praha 12:4 (2:3, 5:1, 5:0)

Začátek sobotního zápasu však vyšel lépe hostům. V úvodní třetině vedli dvakrát rozdílem dvou branek 2:0 a 3:1. Neúspěšný začátek se podařilo částečně zmírnit gólem Rudiše tři minuty před koncem první části hry. Hned na začátku druhé třetiny vyrovnal při dvojnásobně přesilovce Lukáš Syrovátka po přihrávce Junka na 3:3. Od této chvíle získala Lomnice převahu a ve druhé třetině přidala další čtyři branky. Největší podíl na tom měl v této části hry juniorský útok Václavec, Kotula, Mizera, který třemi brankami navýšil náskok domácích na 7:4.

V poslední třetině úřadoval nejproduktivnější útok Lomnice Maryška, Junek, Lukáš Syrovátka. Posledně jmenovaný nejproduktivnější hráč Lomnických zkompletoval hattrick a stanovil konečné skóre zápasu 12:4.

„Začátek zápasu jsme dnes nezachytili, tak jak jsme chtěli. Ve 13. minutě po využité přesilovce soupeře jsme prohrávali již 2:0. Naštěstí jsme dokázali odpovědět a do druhé třetiny šli již jen s jednogólovým mankem. Hned na začátku druhé třetiny jsme zápas otočili. Díky čtyřem využitým přesilovkám se podařilo nastřílet poměrně dost branek. Soupeř přijel pouze s dvanácti hráči, a to se na celkovém výsledku také odrazilo. Mě osobně potěšil výkon juniorů v druhé třetině. Ve třetí třetině se k nim přidala i první pětka. Poděkování za výkon zaslouží všichni," dodal k zápasu lomnický trenér Martin Knap.

Branky a nahrávky: 15. Václavec (Mizera), 17. Rudiš (Ješko, Karásek), 24. L. Syrovátka (Junek), 26. Kotula (Václavec), 27. Karásek (Martinec), 28. Mizera (Václavec), 38. Václavec (Vala), 42. Junek (L. Syrovátka, J. Syrovátka), 42. Rudiš (Ješko, Karásek), 44. L. Syrovátka (Junek, Maryška), 55. Maryška (Sehnoutek), 58. L. Syrovátka (Maryška, Junek) - 8. Stuchlík (Krása), 13. Svoboda (Stuchlík, Rákosník), 16. Cetl (Trpišovský), 40. Brokl (Stuchlík, Krása). Rozhodčí: Hrubý - Doležal, Košek. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 185. Střely na branku: 24:14. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 7:3, 7:4, 12:4. Lomnice nad Popelkou: Mrázek - J. Syrovátka, Sehnoutek, Vala, Kuch, Červený, Martinec - Junek, L. Syrovátka, Maryška - Kotula, Mizera, Václavec - Rudiš, Karásek, Ješko. Bohemians: Skuhrovec - Koumal, Krása, Bažant, Kovář - Brokl, Cetl, Kaucký - Hlaváček, Stuchlík, Trpišovský - Svoboda, Rákosník.