Lomničtí těsně prohráli s Letňany a jasně rozdrtili Varnsdorf

23.12.2015 16:14:01 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Těsnou prohru a jasnou výhru si o víkendu připsali lomničtí hokejisté. V Pražském přeboru v sobotu jim chyběla jen branka k remíze s dosud neporaženými Letňany a v neděli jasně v Liberecké lize rozdrtili 12:3 Varnsdorf.

Po vánoční přestávce hrají lomničtí hokejisté v sobotu 9. ledna od 18 hodin na domácím ledě proti Bohemians a v neděli 10. ledna je čeká rovněž doma od 18 hodin derby s Turnovem.

HC Letci Letňany - HC Lomnice n. P. 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)

Lomnice sehrála v Letňanech vyrovnanou partii. Úvod zápasu jí však nevyšel. Ihned v první minutě inkasoval Mrázek po chybné rozehrávce bekhendovou střelu na vzdálenou tyč z hole Neumana. V 6. minutě vyslal Kedršt k samostatnému zakončení Knapa, který vyrovnal blafákem do forhendu. V té samé minutě po vyrovnání však Lomničtí o vedení přišli.

Na začátku druhé třetiny Kedršt znovu vyrovnal nekompromisní střelou z kruhů do levého horního rohu Olivovy branky. Povzbuzeni vyrovnáním si lomničtí hráči vytvořili v útočném pásmu téměř dvouminutový tlak spolu s několika šancemi, které neproměnili. Letňanští naopak nahodilou střelou Šulce od modré čáry překvapili Mrázka a ujali se znovu vedení. A když Mišner dlouhou přihrávkou za lomnické obránce vyslal Neumana k samostatnénu úniku, který ho proměnil střelou do horní poloviny branky, vypadalo to s Lomnicí špatně. To však ještě nebylo všechno. Kaleta pět minut před koncem druhé třetiny vybruslil z pravé strany do prostoru bodu na vhazování a trefil přesně levý horní roh Mrázkovi branky.

Jestliže druhá třetina vyzněla jednoznačně pro domácí, tak třetí třetina naopak patřila Lomnickým. Nástup do ní jí vyšel. Z trestné lavice vyskočil Jakub Syrovátka a Martinec ho vyslal do úniku. Puk se mu sice zamotal mezi nohy, ale nadvakrát Olivu překonal. Tlak na soupeře pokračoval. Ve 4. minutě třetí třetiny při přesilové hře vystřelil Sehnoutek od modré, před Olivou tečoval Ješko, a snížil na rozdíl jediného gólu. Lomničtí pokračovali v aktivní hře a svým pohybem si vynutili další dvě přesilové hry. Domácí je však dokázali ubránit. I druhý letošní vzájemný souboj tedy skončil jednobrankovým vítězstvím letňanských hokejistů.

Branky a nahrávky: 1. Neuman (Štěpán, Mišner), 6. Mišner (Neuman, Štěpán), 24. Šulc (Mrázek, Kadaně), 33. Neuman (Mišner), 35. Kaleta (Uhlíř, Valder) - 6. Knap (Kedršt, Ješko), 22. Kedršt (Kuch, Ješko), 41. J. Syrovátka (Martinec), 44. Ješko (Sehnoutek, Kuch). Rozhodčí: Šťovíček - Jaroš, Sitarčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 90. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4. Letňany: Oliva - Zima, Kautský, Šulc, Božkov, L. Novák, Koubík, Boček, Mišner, Štěpán, Mrázek, Valder, Kaleta, Uhlíř, Král, Neuman, Kadaně, Horáček, Rulf, T. Novák. Lomnice nad Popelkou: Mrázek (35. Musílek) - Kuch, Vala, J. Syrovátka, Sehnoutek, L. Syrovátka, Knap, Junek, Bláha, Maryška, Martinec, Bláha, Kedršt, Ješko, Kotula.

HC Lomnice n. P. 5:4 - TJ HC Varnsdorf 12:3 (3:2, 5:1, 4:0)

V neděli Lomničtí rozstříleli na domácím ledě v rámci Liberecké ligy Varnsdorf. Především obráncům se střelecky dařilo, Martinec skóroval dokonce pětkrát a J. Syrovátka měl zase šest asistencí.

Branky a nahrávky: 5. Martinec (J. Syrovátka), 8. Martinec (J. Syrovátka), 13. Kotula (J. Syrovátka), 21. Maryška (L. Syrovátka, Junek), 28. Martinec (L. Syrovátka, Junek), 30. Špaček (J. Syrovátka), 38. Martinec (J. Syrovátka), 38. Vala (Karásek), 42. L. Syrovátka (Maryška, Martinec), 47. Martinec (Rudiš), 55. Maryška (Kuch), 55. Karásek (J. Syrovátka, Ješko) - 1. Damnitz (Laakso), 20. Dravejs (Oplt), 28. Dravejs (Oplt). Rozhodčí: Wágner - Bosák, Svobodová. Vyloučení: 4:6, navíc Damašek (VA) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 138. Lomnice nad Popelkou: Musílek - Martinec, Červený, Sehnoutek, Vala, Špaček, Kuch - L. Syrovátka, Junek, Maryška - Ješko, Rudiš, Karásek - Kotula, J. Syrovátka. Varnsdorf: Veroněk - Laakso, Damašek, Bali, Falta, Damnitz, Bafia, Hodač, Zábranský, Dravejs, Oplt, Doležal, Štefan, Sláma, Prokop, Málek.