10.09.2012 11:27:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Mnoho gólů znovu viděli diváci ve víkendových zápasech fotbalové I.A třídy. Ve vyhecovaném derby v Jilemnici domácí otočili stav po zásluze z 0:1 až na 3:1. Bozkov vysoko rozstřílel Hejnice a Mírová podobně Harrachov, ač soupeři zpočátku zlobili.

V neděli Horní Branná podlehla doma Stráži pod Ralskem a s Raspenavou je jediná zatím bez bodu. Na opačném pólu tabulku je trojice Mírová Jilemnice a Bozkov, který jako jediný zatím neztratil ani bod a nastřílel soupeřům ve čtyřech zápasech už 20 gólů.

Jilemnice - Lomnice 3:1 (2:1)

Sobotní utkání pro Jilemnici nezačalo šťastně. Hned v 7. minutě unikl středem obrany Koudelka a s přehledem překonal domácího brankáře. Hráče Jilemnice to do kolen nesrazilo, ba naopak po zbytek utkání byli lepším mužstvem. V 15. minutě zahrozil z přímého kopu Paulů, ale hostující gólman pěkně vyrazil. Ve 20. minutě přišel první gól jilemnických borců, Vancl z hranice šestnáctky překonal křižnou střelou Jezdinského a bylo vyrovnáno.

Do konce prvního poločasu se hrál kvalitní fotbal s mnoha šancemi, který fanoušci několikrát ocenili bouřlivým potleskem. Hosty dvakrát zastavila při brejku na hranici ofsajdu píšťalka rozhodčího. Ve 45. minutě se domácí dočkali druhého gólu. Horáček parádě vystřelil z hranice šetnáctky, míč skončil na tyčce, odrazil se zpět k domácímu útočníkovi a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Druhý poločas se odehrál pod taktovkou domácích borců, přesto měli hosté ještě jednu velkou příležitost na vyrovnání, když Aster udělal i kličku gólmanovi, ale poté nastřelil jen tyčku. V 64. minutě přišla nejhezčí akce zápasu. Tonar přihrál na velké vápno Ježovi, který vymetl šibenici Jezdinského branky a bylo to 3:1. To Lomnici dorazilo a do konce zápasu kralovali Jilemničtí fotbalisté.

Fotbal I.A třída, utkání SK Jilemnice - FC Ingeo Lomnice nad Popelkou<br />Autor: Zdeněk Matura

„Opět děkuji klukům za parádní představení. Po třech letech kluci pod trenérem Pavlem Schauerem zažili kvalitní letní přípravu, která se pomalu začíná ukazovat na hřišti. Velké dík patří také našim fanouškům, kteří opět vytvořili nezapomenutelnou atmosféru," dodal k utkání vedoucí družstva SK Jilemnice Michael Hradecký.

„Dnes jsme nehráli dobře, domácí mnohem více bojovali. Sice jsme vedli, ale po špatné souhře v obraně jsme domácím umožnili lehce utkání otočit," poznamenal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 20. Vancl, 45. Horáček, 64. Jež - 7. Koudelka. Rozhodčí: Brož, Diringer, Ouředník, ŽK: 4:1. Diváků: 150. Jilemnice: Tuž - Šnorbert, Schauer st. (60. Mečíř), Šťastný, Paulů -Vancl, Jež, Tonar, Bergemann, Horáček (62. Princ), Hartych. Lomnice: Jezdinský - Štejfa, Drahoňovský, Kraus, Košťák (46. T. Ďoubalík) - Mart. Drábek, Bernard, Kos, Vávra (J. Ďoubalík) - Aster (Mich. Drábek), Koudelka). Otevřít fotogalerii z utkání

Bozkov - Hejnice 8:1 (3:1)

Domácí Bozkov začal aktivně. V 8. minutě rozehrál Kobrle křížem na Liďáka, ten posunul na Prouska, který okamžitě předložil Mazánkovi na zadní tyč a bylo z toho vedení pro domácí. Po nedorozumění mezi Červeným a Maňákem, ale za hosty vyrovnal v 19. minutě Zrubec. Ve 29. po hezké kombinaci na pravé straně si vzal míč Makula a krásnou střelou zpoza vápna dostal domácí opět do vedení. To jim ale ještě nestačilo a po kombinaci na levé straně posunul Nesvadba Coufalovi, který zvýšil už na 3:1.

Na začátku druhé půle unikl přes celé hřiště opět Kobrle a jeho bomba z více než dvaceti metrů skončila na břevně. Potom si režii druhého poločasu vzal na svá bedra domácí Burnus, nejprve dostal žlutou kartu za protesty a o dvě minuty později lehce fauloval protihráče. Rozhodčí kupodivu nařídil pokutový kop. Ve zlomovém okamžiku zápasu však penaltu pokryl vynikající Maňák. Po druhém ostrém zákroku byl vyloučen David Ráž a oslabil tak nadobro útočnou fázi hostí. Na 4:1 pro domácí zvýšil Mazánek, ve chvíli kdy už měl vedoucí mužstva Hušek jeho číslo připravené na tabuli střídání. V 66. akci Prouska ve velkém vápně uklidil do brány Nesvadba. Poslední velké šance měli také hosté, ale hlavičku z blízkosti i akci hráče hostů jeden na jednoho zlikvidoval Maňák a potvrdil svůj vynikající výkon v celém zápase.

Zápas končil exhibicí, další gól Liďáka padl po jeho samostatné akci napravo. Když všichni čekali jeho centr, tak s míčem zamířil přímo do brány. Další dvě branky vstřelil Bozkov po hezkých kombinačních akcích dvojice mladíků Prouska a Landigy, kdy střelci Červený a Makula neměli problém se zakončením. Bozkovští hráči si po výborném výkonu společně s fanoušky po skončení zápasu zatleskali a zahulákali vítězný chorál.

Branky: 8. a 63. Mazánek, 29. a 87. Makula, 34. Coufal, 66. Nesvadba, 81. Liďák, 85. Červený - 19. Zrubec. ŽK: 3:3, ČK: 0:1 (Ráž). Diváků: 130. Bozkov: Maňák -Liďák, Červený, Linek, Kobrle- Coufal (77. Landiga), Burnus, Makula, Prousek - Mazánek (65. Kubán), Nesvadba (85. Picek).

Mírová - Harrachov 6:1 (4:0)

Hosté byli prvních dvacet minut nebezpečnější, dvě gólové příležitosti ale neproměnili. Ve 21. minutě při první příležitosti domácích vystřelil Horák a jeho střelu hlavičkou usměrnil do vlastní sítě harrachovský obránce. Ve 25. unikl Krejčík, centrem našel Horáka a bylo to 2:0. Ve 33. minutě nastřelil Halama beřvno mírovské branky, ale znovu udeřilo na druhé straně, když se Marek Jíra trefil z 25 metrů přesně k tyči. Dvě minuty před přestávkou stejný hráč přesně zacílil z trestného kopu - 4:0.

V úvodu druhé části střídající Žabokrtský nejprve při úniku tváří v tvář harrachovskému gólmanovi neuspěl, ale o pět minut později už se nemýlil. Poté střílel M. Jíra do tyče a jeho branka hlavou, při níž by slavil hattrick, nebyla uznána pro předchozí faul. V 78. minutě korigoval Kyncl na 51 pěknou střelou ze 20 metrů. Poslední slovo ale měli domácí, když se trefil Plátek.

„Jsme pochopitelně rádi za tři body. Kdyby soupeř v úvodu využil některou ze svých šancí, tak se utkání mohlo vyvíjet jinak," poznamenal vedoucí družstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 21. vlastní, 25. Horák, 35. a 43. M. Jíra, 50. Žabokrtský, 89. Plátek - 68. Kyncl. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 1:3. Diváků: 70. Mírová: J. Jíra - Ráliš, Mrňák, Hejduk, M. zelnický - Plátek, M. Jíra, Horák (65. Rohatský), Krejčík (78. Tokan) - D. Zelnický (46. Žabokrtský), Beneš.

Horní Branná - Stráž p. R. 1:3 (1:1)

V utkání se Stráží chtěli domácí konečně bodovat, ale to se jim znovu nepovedlo. Začalo se ve svižném tempu a hosté byli útočnější. Měli také první gólovou šanci, kterou naštěstí brankář Hofman vyřešil. V 16. minutě se hosté po rohovém kopu poprvé prosadili a ujali se Lebruškou vedení. Od té chvíle začali tvořit hru domácí. Střela Svobody ještě šla nad branku, ale ve 26. minutě Nýdrle vysunul Pešinu, a ten vyrovnal na 1:1. Další šance Šimka a Nýdrleho však zůstaly nevyužity. Ve 43. minutě byl za dvě žluté karty vyloučen strážský Novák a zdálo se, že domácí mají nakročeno v utkání dobře.

Druhý poločas začali Hornobranští slibně. Vašek měl v 51. minutě na hlavě gólovou střelu po rohovém kopu, ale brankář hostů byl proti. Naopak o čtyři minuty později opět po rohovém kopu udeřili hosté, když nejvýše vyskočil Věchet - 1:2. V utkání měli domácí nadále převahu, ale střely Jóna a Svobody nenašly svůj cíl. V závěru už hráli domácí na velké riziko dopředu a toho hosté využili ke vstřelení třetí pojišťující branky, kterou obstaral z brejku Věchet.

Branky: 26. Pešina - 16. Lebruška, 55. a 85. Věchet. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (43. Novák). Diváků: 110. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Vašek, Dusík, Chlup (62.Jón) - Zuzánek, Pešina, Beneš (71. Fiedler), Svoboda - Šimek (71. Mečíř), Nýdrle.