FOTO: Krkonošský pohár v autoskijöringu pokračoval v Roprachticích

17.02.2015 18:42:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

FOTO: Krkonošský pohár v autoskijöringu pokračoval v Roprachticích

Druhého dílu Krkonošského poháru v autoskijöringu v Roprachticích se zúčastnilo téměř čtyřicet závodních posádek. V kategorii dvoukolek vyhrála dvojice - řidič Martin Chlupáč a lyžař David Faistaver, ve čtyřkolkách Martin Dolenský a Michal Buriánek.

Rozjížďky byly napínavé až do samotného konce a jako vždy se bojovalo o desetinky. Pořadí bylo tentokrát jiné než na Kozákově, takže se i průběžné výsledky malinko zdramatizovaly.

„Krásné počasí vydrželo po celý den, takže diváci podél trati si rozhodně nemohli stěžovat na nedostatek sluníčka. Sice to mělo za následek měknutí tratě, ale naštěstí vše vydrželo až do poslední rozjížďky a všichni jezdci mohli startovat i se svým lyžařem. Pro ty to bylo tentokrát obzvláště náročné právě kvůli tání sněhu, kdy ve finálových jízdách projížděli cílem více od hlíny než od sněhu," uvedl za pořadatele Martin Ráž.  Krkonošský pohár v autoskijöringu v Roprachticích 2015<br />Autor: Jakub Jirman

V Roprachticích bylo oficiálně přes 600 diváků, takže s doprovodem a neplatícími diváky počítají pořadatelé, že mohlo být přítomno celkem kolem tisícovky fanoušků autoskijöringu.

Závod se obešel bez vážnějších nehod a bez zranění, což je vždy velmi potěšující zpráva.

Dalším podnikem měl být Bozkov. Pořadatelé však tento víkend kvůli sněhovým podmínkám svůj závod odkládají a doufají, že Krakonoš ještě nějaký ten sníh a mráz zařídí.

Krkonošský pohár v autoskijöringu 2015:

Výsledky Roprachtice (15. 2. 2015):

Dvoukolky: 1. Martin Chlupáč - David Faistaver 2:25.16, 2. Tomáš Kudrnáč - Radek Fuksa 2:28.74, 3. Radek Lacina - Jakub Jiránek 2:29.95, 4. Jiří Meixner - Jakub Jiránek 2:30.49, 5. Aleš Kučera - Michal Buriánek 2:31.15, 6. Vratislav Kinter - Tomáš Boháček 2:32.57. Celkem startovalo 20 posádek. 

Čtyřkolky: 1. Martin Dolenský - Michal Buriánek 2:10.61, 2. Miroslav Škaloud - David Faistaver 2:15.76, 3. Ladislav Bagin - Jakub Jiránek 2:15.85, 4. Jiří Buriánek - Radek Fuksa 2:17.22, 5. Pavel Richter - Petr Kopecký 2:20.88, 6. Petr Svárovský - Petr Kopecký 2:21.15. Startovalo celkem 17 posádek.

Průběžné pořadí po dvou závodech:

Dvoukolky: 1. Tomáš Kudrnáč - Radek Fuksa 47, 2. Martin Chlupáč - David Faistaver 45, 3. Jiří Meixner - Jakub Jiránek 40, 4. - 5. Aleš Kučera - Michal Buriánek a Radek Lacina - Jakub Jiránek 34, 6. Martin Saska - Jan Hušek a Vratislav Kinter - Tomáš Boháček 30.

Čtyřkolky: 1. Ladislav Bagin - Jakub Jiránek 45, 2. Jiří Buriánek - Radek Fuksa 40, 3. Martin Dolenský - Michal Buriánek 39, 4. Miroslav Škaloud - David Faistaver 38, 5. Pavel Richter - Petr Kopecký 36, 6. Petr Svárovský - Petr Kopecký 33.

Kompletní pořadí druhého závodu i celkové najdete ke stažení pod článkem.

Související články:

FOTO: Autoskijöring přilákal na Kozákov 50 posádek a 1500 diváků

Na Kozákově v neděli odstartuje Krkonošský pohár v autoskijöringu

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky Roprachtice 2015 | Průběžné pořadí Krkonošský pohár 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 43 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V semilském muzeu zahájí výstavu Z pokladů půd a depozitářů
NPL pokračuje nadstavbou, rozdělila se na dvě skupiny
V rámci Jilemnické 50 se konal třetí krajský pohárový závod žactva
Podle Polska nemá rozšiřování těžby v dole Turów vliv na české území
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
28.01.: Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT