06.06.2011 14:25:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem,Jenišovice,Harrachov

Fotbalisté Mírové postupují do I.A třídy. Stalo se tak přesně po 20 letech vzniku zdejšího klubu, když v loňském roce skončili v I.B třídě třetí, ale nikdy to zatím nevyšlo na postup. Nyní už si ale nenechali šanci utéct a po výhře nad Maršovicemi mohli začít slavit.

V roce 1991 byl založen fotbalový klub v Sekerkových Loučkách, který poté v roce 1993 přešel do blízké Mírové pod Kozákovem a začal hrát od nejnižších soutěží. Od sezony 2004/ 2005 se klub po reorganizaci soutěží dostal do I.B třídy a po sedmiletém působení v této soutěži nyní postupuje poprvé výše.

V dalších zápasech 26. kola Rovensko podlehlo Horní Branné, která si udržuje naděje na druhé místo, zato domácím teče do bot a jsou ve vážném ohrožení sestupem. Je to i díky výhře Harrachova nad Víchovou, který tak má náskok tří bodů. Nová Ves ve Mšeně těsnou prohrou přišla už i o teoretickou naději na záchranu, a je tak prvním potvrzeným sestupujícím týmem.

Mírová - Maršovice 2:1 (2:1)

Souboj prvního s druhým přinesl pohledný fotbal, ve kterém byli v první části lepší již postupující domácí, když skórovali bratři Zelničtí a Maršovice teprve poté snížili Tomanem. Ve druhé půli byli aktivnější Maršovičtí, ale žádná další branka už nepadla. Domácí se tak mohli začít radovat z titulu v I.B třídě a historického postupu do I.A třídy.

Branky: 10. D. Zelnický, 31. M. Zelnický - 37. Toman. Rozhodčí: Kulhavý, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Maršovice: Sedláček - Stolín, Skuhravý, Habr, Kohoutek - Volf, Toman, Sitarčík, Just - Macúr, Honzák. Mírová: Mlejnek - Michal Kovář, Hejduk, M. Zelnický, Kochman - Horák, Marcel Kovář, Jíra, Císař - D. Zelnický (87. Trč), Tokan (69. Taibr).

Fotogalerie z utkání a oslav postupu

Rovensko - Horní Branná 1:4 (0:2)

Hodinu před utkáním začalo vydatně pršet a na hřišti se místy vytvořily kaluže. Utkání již probíhalo za pěkného počasí, ale na těžkém terénu nešlo moc kombinovat. Domácí začali velmi ostře a na mokrém terénu hrozilo zranění. Horní Branná se však dříve vyrovnala s terénem a začala si vytvářet příležitosti. První gól padl ve 30. minutě, kdy R. Šlechta dobře rozehrál rohový kop a Fiedler se krásně trefil z voleje ze 12 metrů pod břevno. Poté zahrozili i domácí, ale brankář Hofman hosty podržel. Ve 40. minutě Illner vysunul R. Šlechtu, který obešel i brankáře Vacka a bylo to 0:2.

Druhý poločas měl podobný obrázek. Hosté měli míč více na svých kopačkách a tlačili se na branku domácích. V 58. minutě se Nýdrle objevil sám před brankařem a byl faulován. Dostal příležitost k exekuci pokutového kopu a zvýšil na rozdíl tří branek. Branná po tomto góle trochu polevila a domácí stále nevzdávali boj o záchranu v soutěži. V 75. minutě rozhodčí viděl faul Fiedlera v pokutovém území na R. Malého a Šimek penaltu nadvakrát proměnil - 1:3. Domácí ožili, ale v 85. minutě Illner zprava prudce po zemi nacentroval míč před branku, kam si naběhl Nýdrle a navýšil vítězství hostů na 1:4.

Branky: 77. Šimek z penalty - 31. Fiedler, 40. Šlechta, 57. a 86. Nýdrle (první z penalty). Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Rovensko: Vacek - Šimek, Varečka, Holeček, D. Malý - Náhlovský, Špína, Pařízek, Hanzl - Skalický, R. Malý. H. Branná: Hofman - Beneš, Fiedler, Dusík, Gaudel - P.Zuzánek, Pešina, Illner, Novotný (81. Jón) - Nýdrle, R.Šlechta (65.Šimek).

Harrachov - Víchová 5:2 (1:1)

Víchová se dvakrát dostala do vedení, ale od 70. minuty dovolila domácím převzít otěže a ve zbytku utkání zcela vyhořela. Domácí ještě nemají pro příští sezonu prvotřídní příslušnost zajištěnou, ale když budou hrát s takovým zaujetím jako druhou půli nedělního mače, není se čeho bát. Harrachovští sice získali Medalem vedení, ale do poločasu o něj penaltou přišli. Ani úvod druhé půle se nepovedl, mladého Kučeru překonal Klimenta, ale poslední půlhodinka stála za to. Poločasová důrazná domluva trenéra Rýgra na domácí zabrala, David vyrovnal a pak během pěti minut rozvlnili síť za zády brankáře hostí celkem třikrát, což rozhodlo možná i o záchraně v soutěži.

Branky: 27. a 70. Medal, 60. David, 73. Trepera z penalty, 75. A. Vodseďálek - 40. Skála z penalty, 53. Klimenta. Rozhodčí: Černý, ŽK: 1:3. Diváků: 120. Harrachov: Kučera - Barbořák st. (52. Staněk), Horáček (25. Rýdl), David, Adámek - Trepera, Medal (84. Hefert), Bergmann, A. Vodseďálek - Barbořák ml., Kyncl.Víchová: Kučera - P. Hanč, Lampa, Bartoň (75. Rychtr), Vrhel - Krause, P. Hartig, Skála, Klimenta - Z. Hartig (50. L. Hanč), Tuže (55. Mikolášek).

Mšeno B - Nová Ves 4:3 (3:1)

Mšeno B - Nová Ves Poslední tým tabulky sehrál v Břízkách vyrovnanou partii, i když v poločase prohrával dvě branky. V nástup po obrátce zřejmě domácí soupeře podcenili a ti hned v první minutě snížili a následně dokonce vyrovnali stav na 3:3. Tři body pro mšenskou rezervu zachránil svým druhým gólem Kobylka, v poslední minutě byli hosté znovu blízko k vyrovnání, ale tentokrát jim už štěstí nepřálo.

„S kvalitním soupeřem jsme sehráli velmi dobré utkání, bohužel znovu o branku podlehli," řekl k zápasu trenér Nové Vsi František Bezucha.

Branky: 34. a 65. Kobylka, 16. O. Lietava, 38. Vrabec - 33. a 60. Tomášek, 46. Golis. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 1:0. Diváků: 40. Mšeno B: Farský - Škvor, Koudelka, Knappe, Daniel - Kobylka, Matoušek (70. R. Hujer), Vrabec, Hýř - M. Hujer, Lietava. Nová Ves: V. Čapek - Jíra (40. Zuzánek), Hadač, Huráň, Fejfar - Svoboda, Zajíc, Brendl, V. Máka - Tomášek, Golis (75. T. Máka). Fotogalerie ze zápasu na Našem Jablonecku

Zásada - Jenišovice 1:4 (1:1)

Domácí v oslabené sestavě, když maturanti slavili a některé hráče nepustily do hry pracovní povinnosti, přesto začali náporem a úvod zápasu patřil jim. Dokonce se ujali vedení, když Janka skóroval ranou k tyči. Poté se hra začala otáčet a bojovnější hosté do poločasu stačili vyrovnat. Ve druhé části domácí nestačili odolávat tlaku hostí, ti vstřelili tři góly a vytvořili si tak základ k záchraně v soutěži.

Branky: 35. Janka - 40. a 63. Prkno, 80. Marek, 88. Kalousek. Rozhodčí: M. Bukvic. ŽK: 2:2. Diváků: 100. Zásada: Kirschner - Supernát, Žváček, Čurda, T. Blažek - Kochánek, Šourek, Janka, Hušek - Feri, Fišer. Jenišovice: Paška - Plechatý, Vodháněl, Bubák, Vaněček - Hradecký, Bernard, Kalousek, Prkno - Hanuš, Marek

Plavy - Malá Skála 2:0 (1:0)

Vyrovnané utkání, kdy si v první půli oba soupeři vytvářeli šance, ale oba brankáři byli na svém místě. Hosté byli fotbalovější, ale slavila úspěch bojovnost domácích a zejména Tomíčka, který na úvodní gól centroval Harikovi, který si připomenul stará léta a skóroval. Druhý gól, který zápas rozhodl, vstřelili domácí po úniku, kdy J. Černý dorážel do prázdné branky.

Branky: 36. Harik, 79. J. Černý. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:1. Diváků: 90. Plavy: Benda - Škoda, J. Černý, Adolf, Korotvička - Jón, Tomíšek, Jelínek, Harik - Lejsek, Jandura. Malá Skála: Krause - Cafourek, K. Šilhán, Brožek, Pekárek - Havlík, Šída, Kotrba, Makula - Serbus, Daníček.

Držkov - Lučany 3:2 (1:1)

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, avšak vedení se ujali domácí, aby vzápětí po chybě obrany hosté vyrovnali. V druhé půli Držkovští hráči nevyužili několik vyložených šancí a v některých případech podržel hosty i jejich brankář. Do vedení se hosté dostali po další obrovské minele domácích. Držkov to naopak vybudilo a ze své útočné hry vytěžil penaltu a posléze v závěrečných minutách i vedoucí a rozhodující branku na 3:2.

Branky: 15. Vaníček, 69. J. Dvořák, 84. Machula - 17. Bělohlávek, 64. Horký. Rozhodčí: Rozkovec, ŽK: 0:0. Diváků: 35. Držkov: E. Dvořák - Hlubuček (79. Škaloud), J. Dvořák, Machula, Zajíc - T. Prousek, Pala, Vaníček (86. Pa. Prousek), Machačka - Vaněk, Pe. Prousek. Lučany: Sobotík (16.Lejsek) - Raim (57. Horký), Patočka (55. Vávra), Čermák, Vokuš - Svoboda, Killian, Bělohlávek, Brož - Dítě, Hradecký.