FOTO: Nejtvrdším hasičem na lomnickém můstku se stal Zdeněk Vrána

12.09.2013 15:58:49 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Nejtvrdším hasičem na lomnickém můstku se stal Zdeněk Vrána

Extrémně fyzicky náročný závod a ještě za extrémních podmínek. S tím se ve čtvrtek 12. září museli vypořádat hasiči v areálu skokanských můstků v Lomnici nad Popelkou, kde se odehrála Krajská soutěž HZS Libereckého kraje v disciplínách T.F.A.

Soutěž T.F.A., jejíž volný překlad znamená „Nejtvrdší hasič přežívá" byla skutečně vyčerpávající. Závodníci ji absolvovali v plné hasičské výstroji a výzbroji včetně dýchacího přístroje. Podmínky přitvrdil i déšť, kvůli kterému nesli nějaké to deko navíc a ještě museli dávat pozor, aby neuklouzli. Titul nejtvrdšího hasiče v Libereckém kraji vybojoval pro tento rok Zdeněk Vrána z ÚO Jablonec nad Nisou, který celou trať včetně výběhu zvládl za 06:03. Stříbrnou příčku obsadil Aleš Zeman sloužící na turnovské stanici (ÚO Semily) s časem 06:08 a bronz získal liberecký Jan Semerádt, který závod uběhl za 6:16.

Krajská soutěž T.F.A. v areálu skokanských můstků v Lomnici nad Popelkou<br />Autor: Zdenka Štrauchová Soutěže se zúčastnila družstva profesionálů ze Semil, Jablonce nad Nisou, České Lípy, Liberce a v silovém víceboji procházeli bez přestávek několika úseky. V tom prvním roztahovali hasiči dva B proudy na vzdálenost 35 m, smotávali dvě hadice a umísťovali je do boxu. V druhé části přesouvali závaží pomocí palice na vzdálenost přibližně 1,5 m, přenášeli 2 barely o váze 20 kg a přetahovali sedmdesátikilogramovou figurínu (Karla). Na závěr je čekal zdrcující výběh na rozhlednu na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou, kde na vrchol museli absolvovat celkem 337 schodů, (nejprve 235 podél doskočiště, poté 112 na rozhlednu).

Hasiči soutěžili v šestičlenných družstvech za jednotlivé ÚO, takže se celkem závodu zúčastnilo 24 odvážlivců. V soutěži družstev, kde se sčítaly časy pěti nejlepších hasičů vyhrál ÚO Semily, těsně za ním se umístil ÚO Jablonec nad Nisou a třetí příčku obsadili Liberečtí. Závod doběhli všichni a nikdo se nezranil. Milým překvapením byla i účast krajského ředitele plk. Ing. Romana Hlinovského, který se taktéž nebál postavit na start. Udělen mu byl pamětní list za statečnost.

Šest nejlepších hasičů se tímto závodem nominovalo na Mistrovství České republiky v nejtěžších hasičských disciplínách T.F.A, které se uskuteční příští týden 18. září na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí.

Pořadí jednotlivců: 1. Zdeněk Vrána (Jablonec) 6:03, 2. Aleš Zeman (Semily) 6:08, 3. Jan Semerádt (Liberec) 6:16, 4. Jiří Košek (Liberec) 6:26, 5. Jiří Došlík (Jablonec) 6:49, 6. Martin Kvintus (Semily) 6:50, ...8. Pavel Pastorek 7:29, 10. Karel Melich 7:34, 12. Tomáš Pešta 7:41, 13. Jaroslav Krejčík (všichni ÚO Semily) 7:50. Kompletní výsledky k dispozici ke stažení.

Pořadí družstev: 1. Semily 35:42, 2. Jablonec 36:14, 3. Liberec 36:53, 4. Česká Lípa 47:12.

Pozvánka na akci: V soutěži o nejtvrdšího hasiče budou zdolávat lomnický skokanský můstek

Další články o soutěžích hasičů najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport 

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky TFA Lomnice nad Popelkou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum restauruje své sbírky
Práce v Nádražní ulici a pod viaduktem v Turnově ovlivní počasí
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Důvody vzniku Domácího hospice Duha v Hořicích osvětlí Jana Sieberová
Travesti show Sny ve Vegas zavítá do Rokytnice nad Jizerou

Nejčtenější články

16.10.: Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
16.10.: Výstava Sametová revoluce v Semilech připomíná 30 let staré události
17.10.: I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT