FOTO: Nejtvrdším hasičem na lomnickém můstku se stal Zdeněk Vrána

12.09.2013 15:58:49 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Nejtvrdším hasičem na lomnickém můstku se stal Zdeněk Vrána

Extrémně fyzicky náročný závod a ještě za extrémních podmínek. S tím se ve čtvrtek 12. září museli vypořádat hasiči v areálu skokanských můstků v Lomnici nad Popelkou, kde se odehrála Krajská soutěž HZS Libereckého kraje v disciplínách T.F.A.

Soutěž T.F.A., jejíž volný překlad znamená „Nejtvrdší hasič přežívá" byla skutečně vyčerpávající. Závodníci ji absolvovali v plné hasičské výstroji a výzbroji včetně dýchacího přístroje. Podmínky přitvrdil i déšť, kvůli kterému nesli nějaké to deko navíc a ještě museli dávat pozor, aby neuklouzli. Titul nejtvrdšího hasiče v Libereckém kraji vybojoval pro tento rok Zdeněk Vrána z ÚO Jablonec nad Nisou, který celou trať včetně výběhu zvládl za 06:03. Stříbrnou příčku obsadil Aleš Zeman sloužící na turnovské stanici (ÚO Semily) s časem 06:08 a bronz získal liberecký Jan Semerádt, který závod uběhl za 6:16.

Krajská soutěž T.F.A. v areálu skokanských můstků v Lomnici nad Popelkou<br />Autor: Zdenka Štrauchová Soutěže se zúčastnila družstva profesionálů ze Semil, Jablonce nad Nisou, České Lípy, Liberce a v silovém víceboji procházeli bez přestávek několika úseky. V tom prvním roztahovali hasiči dva B proudy na vzdálenost 35 m, smotávali dvě hadice a umísťovali je do boxu. V druhé části přesouvali závaží pomocí palice na vzdálenost přibližně 1,5 m, přenášeli 2 barely o váze 20 kg a přetahovali sedmdesátikilogramovou figurínu (Karla). Na závěr je čekal zdrcující výběh na rozhlednu na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou, kde na vrchol museli absolvovat celkem 337 schodů, (nejprve 235 podél doskočiště, poté 112 na rozhlednu).

Hasiči soutěžili v šestičlenných družstvech za jednotlivé ÚO, takže se celkem závodu zúčastnilo 24 odvážlivců. V soutěži družstev, kde se sčítaly časy pěti nejlepších hasičů vyhrál ÚO Semily, těsně za ním se umístil ÚO Jablonec nad Nisou a třetí příčku obsadili Liberečtí. Závod doběhli všichni a nikdo se nezranil. Milým překvapením byla i účast krajského ředitele plk. Ing. Romana Hlinovského, který se taktéž nebál postavit na start. Udělen mu byl pamětní list za statečnost.

Šest nejlepších hasičů se tímto závodem nominovalo na Mistrovství České republiky v nejtěžších hasičských disciplínách T.F.A, které se uskuteční příští týden 18. září na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí.

Pořadí jednotlivců: 1. Zdeněk Vrána (Jablonec) 6:03, 2. Aleš Zeman (Semily) 6:08, 3. Jan Semerádt (Liberec) 6:16, 4. Jiří Košek (Liberec) 6:26, 5. Jiří Došlík (Jablonec) 6:49, 6. Martin Kvintus (Semily) 6:50, ...8. Pavel Pastorek 7:29, 10. Karel Melich 7:34, 12. Tomáš Pešta 7:41, 13. Jaroslav Krejčík (všichni ÚO Semily) 7:50. Kompletní výsledky k dispozici ke stažení.

Pořadí družstev: 1. Semily 35:42, 2. Jablonec 36:14, 3. Liberec 36:53, 4. Česká Lípa 47:12.

Pozvánka na akci: V soutěži o nejtvrdšího hasiče budou zdolávat lomnický skokanský můstek

Další články o soutěžích hasičů najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport 

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky TFA Lomnice nad Popelkou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
Vjezd do průmyslové zóny Vesecko v Turnově bude omezen!
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT