V soutěži o nejtvrdšího hasiče budou zdolávat lomnický skokanský můstek

09.09.2013 08:21:00 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

V soutěži o nejtvrdšího hasiče budou zdolávat lomnický skokanský můstek

V hasičské branži stačí vyslovit zkratku soutěže T.F.A. a všem je hned jasné, že půjde do tuhého. Fyzicky extrémně náročná soutěž, jejíž volný překlad znamená „Nejtvrdší hasič přežívá" se tentokrát odehraje v areálu skokanských můstků v Lomnici nad Popelkou.

Právě zde vypukne ve čtvrtek 12. září Krajská soutěž HZS Libereckého kraje v disciplínách T.F.A. Soutěže, kde si hasiči „hrábnou" až na dno svých sil, se zúčastní družstva profesionálů ze Semil, Jablonce nad Nisou, České Lípy, Liberce a také drážních hasičů. V silovém víceboji budou muset hasiči bez přestávek projít několika úseky. V tom prvním na ně bude čekat roztažení dvou B proudů na vzdálenost 55 m, smotání dvou hadic B a jejich umístění do boxu.

V druhé části překonají 2 metry vysokou bariéru, přesunou závaží pomocí palice na vzdálenost cca 1,5 metry, přenesou dva barely o váze 20 kg a přenesou sedmdesátikilogramovou figurínu. Tím však jejich sportovní výkon rozhodně nekončí. V posledním úseku budou muset v plné hasičské výbavě vystoupat doslova do oblak, neboť je čeká výběh na rozhlednu na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou. Na vrchol absolvují celkem 337 schodů, nejprve 235 podél doskočiště, poté 112 na rozhlednu. Abyste už dopředu věděli, jaký na ně bude čekat výhled, připojujeme odkaz na webové stránky, kde se o rozhledně dozvíte víc: http://rozhledny.webzdarma.cz/lomnicenp.htm

Akce bude zahájena nástupem v 8:30 hodin, poté bude probíhat instruktáž závodníků a přidělení startovních čísel, první soutěžící vyrazí na trať v 9:00 hodin.

Informace a fotogalerie z proběhlého závodu:

FOTO: Nejtvrdším hasičem na lomnickém můstku se stal Zdeněk Vrána

Další články o soutěžích hasičů najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na mrtvém dřevě stojí živý les
Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
01.03.: Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT