FOTO: Stánek Pro dobrou věc získal 80 tisíc korun pro Elenku!

10.12.2017 20:16:07 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

FOTO: Stánek Pro dobrou věc získal 80 tisíc korun pro Elenku!

Zázraky se ve vánočním čase dějí, to přeci každý ví. Jeden takový se objevil v pátek 8. a v sobotu 9. prosince na Vánočních trzích v Turnově. Ke stánku Pro dobrou věc, který i letos otevřely matky sdružující se od svých mateřských dovolených pod skautským střediskem Štika Turnov, se hrnuly davy, málokdy bylo prázdno. I letos se maminky snažily získat co nejvíce financí pro Elenku Koškovou z Vyskře.

„Letos jsme se rozhodly podpořit mladou slečnu, která odmalička bojuje s pletencovou svalovou dystrofií," sdělila Michaela Uchytilová, jedna z mnoha maminek, které se na akci podílejí.

Historie akce Pro dobrou věc je čtyřletá a vždycky sklidila velký úspěch. Prvním rokem přispívali Turnovští Terezce na polohovatelnou židličku, další rok pomohli Honzíkovi získat prostředky na elektrický vozík, vloni se potom částka 70 000 Kč rozdělila Víťovi a Adélce. A co letos? „Už od října jsme se s kamarádkami scházely a vyráběly FIMO lžičky, zboží, které ze stánku zmizí vždy hned během prvního dne," popsala nápad Michaela Uchytilová, „ostatní věci vyrábí každá sama doma. V letošním roce se však přidalo také mnoho dalších lidí, kterým se náš nápad zalíbil."

Stánek pro Dobrou věc na turnovském vánočním trhu<br />Autor: Zdeněk Matura Na stánku bylo opravdu z čeho vybírat - kromě lžiček pletené čepice, šité nákrčníky, zástěry do kuchyně, voňavé svícínky, postavičky do betléma, perníčky, náušnice... „Návštěvníci trhů už si na akci Pro dobrou věc zvykli a chodí k našemu stánku s cílem přispět pro dobrou věc. Jsme za to moc rády a děkujeme," dodala Michaela Uchytilová.

A jak to vlastně všechno letos dopadlo? Díky podpoře všech příchozích se podařilo získat 80 000 Kč. Částka bude předána Elence a její rodině na tradičním skautském živém betlémě, na který zvou turnovští skauti v sobotu 23. prosince od 17 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově.

Co víc? Ano, ještě zbývá cosi dodat... Turnovská hudební skupina Snap Call kontaktovala stánek Pro dobrou věc s tím, že by ráda také tuto akci podpořila. „S organizátorkami stánku Pro dobrou věc jsme se dohodli, že naším koncertem s dobrovolným vstupným, který se uskuteční 23. prosince od 20 hodin v kavárně KUS, podpoříme Ondru Vašičku, pětiletého chlapečka, který finanční prostředky potřebuje stejně jako Elenka na rehabilitační pobyty," vysvětlil propojení s akcí Pro dobrou věc člen skupiny Vojta Kořínek.

Stánek Pro dobrou věc děkuje nejenom všem přispěvovatelům, ale také mateřskému centru Náruč, které poskytlo prostory pro výrobu dárků na stánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2017
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku
Blíží se turnovské vánoční řemeslnické trhy 2017
Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!
Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Michal a David se předvede v dušičkovém streamu
Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT