Futsalisté Dalmachu potvrdili zlepšení vítězstvím v Litoměřicích

11.12.2013 21:06:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hráči FC Dalmach Turnov letos nepodávají výkony jako v předchozích sezónách, přesto se v posledních zápasech zvedli a tři zápasy v řadě neprohráli. Zlepšení potvrdili i výhrou nad Radobýlem Litoměřice. Hlavní zásluhu na výhře měli bratři Hurtové, když Vojtěch vstřelil čtyři a Daniel dvě branky.

CF Radobýl Litoměřice - FC Dalmach Turnov 5:7 (3:4)

První branka zápasu padla až v 9. minutě, kdy domácí kapitán Hanzl vystihl rozehrávku a střelou bodlem mířil přesně k levé tyči. V 10. minutě srovnal turnovský Vojtěch Hurt, který se trefil přesně do šibenice. Ve 12. minutě byl nařízen pokutový kop za faul Petříka, který proměnil Hanzl - 2:1. V 15. minutě bylo srovnáno, když skrytou střelou překvapil domácího gólmana Ekrta Daniel Hurt. V té samé minutě strhli domácí vedení na svou stranu po střele J. Grunerta. Vzápětí ale bylo opět srovnáno, když po narážečce s Petříkem skóroval V. Hurt. Bojovný první poločas přinesl i hodně faulů, a druhý z nich proměnil Jíra nekompromisní střelou k pravé tyči - 3:4.

Do druhé části vstoupili domácí aktivněji a ve 23. minutě zkompletoval hattrick v zápase Hanzl střelou z přímého kopu, kterou nedokázal Prokopec zkrotit - 4:4. V 29. minutě ztratili domácí v útočné fázi míč a Turnováci předvedli dokonalý brejk zakončený střelou do prázdné branky Vojty Hurta - 4:5. Ve 33. minutě svým čtvrtým gólem v utkání zvyšoval V. Hurt už na 4:6. V 39. minutě se domácí odhodlali k powerplay a opět na rozdíl jedné branky snížil Novotný. V poslední minutě neproměnil velkou šanci L. Grunert, navíc rozehrávku vystihl Daniel Hurt a upravil konečné skóre přesnou střelou na 5:7.

Branky: 9., 12. a 23. Hanzl (druhý z penalty), 15. J. Grunert, 39. F. Novotný  - 10., 16., 29. a 33. V. Hurt, 19. Jíra z 10 m kopu, 15. a 40. D. Hurt. Rozhodčí: Chadima, Hofmann. Diváků: 80. Sestava Dalmach: Prokopec - Krejčík, Pařízek, Jíra, Kratochvíl, D. Hurt, V. Hurt, Špína, Petřík.

Další utkání 11. kola: Benešov - Ústí n. L. 2:8, Mělník - Kadaň 2:1, Písek - Slavia Liberec 3:7, Chotěboř - GL Litoměřice 5:4, Démoni Česká Lípa - F.A.Zole Česká Lípa 5:7.