Hasiči Libereckého kraje dokončili náročný šampionát v T.F.A. jedenáctí

18.09.2013 22:07:22 | Autor: pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Hasiči Libereckého kraje dokončili náročný šampionát v T.F.A. jedenáctí

Na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí se ve středu 18. září konalo šesté Mistrovství České republiky v nejtěžších hasičských disciplínách v T.F.A. Extrémně těžké soutěže se zúčastnilo 15 družstev, celkem 90 závodníků, mezi kterými nechybělo šest borců z Libereckého kraje.

„Závod byl skutečně těžký, navíc celý den pršelo, a tak některé překážky byly až zákeřné. Zvláště pak překonání mokré třímetrové bariéry bylo pro mnohé oříškem. Naši hasiči však tuto překážku všichni zvládli a statečně se poprali i s dalšími úseky. Většina z nich se ale shodovala, že jejich doménou je spíše vytrvalost než silový výbušný styl. Ten byl na trati hodně třeba a hasiči se museli probojovat čtyřmi úseky, mezi kterými byly krátké pauzy," uvedla na místě přítomná mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Družstvo hasičů Libereckého kraje na Mistrovství České republiky v T.F.A. na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí<br />Autor: Zdenka Štrauchová Každý závodník nejprve běžel s požárními hadicemi a proudnicemi v délce 75 metrů, následně musel smotat dvě hadice B, které uložil do boxu. V dalším úseku následovalo 80 úderů osmikilovým kladivem (40 úderů dolu a 40 úderů nahoru), pronesení 20 kilogramového barelu sníženým tunelem oběma směry, dále transport 80 kg těžké figuríny na vzdálenost 60 metrů a poté překonání třímetrové bariéry.

Ve třetí části soutěžící musel ustavit dva nastavovací žebříky k lešení, připnul se karabinou k jistícímu zařízení a vystoupal po pevném žebříku do určeného nadzemního podlaží, pomocí lana vytáhl a odložil břemeno na plošinu lešení a sestoupil zpět na zem. Pak následoval běh k hydrantovému nástavci a připojení proudnice.

A na úplný závěr všech 90 závodníků vyběhlo v kompletní výstroji a výzbroji včetně dýchacího přístroje po schodech na podestu rozhledny Andrlův Chlum, což znamenalo vystoupat přibližně 183 schodů do 12. nadzemního podlaží.

„Jak je z popisu patrné, soutěž byla skutečně fyzicky vyčerpávající a naši hasiči si hrábli na dno svých sil. Závod byl obsazen těmi nejlepšími závodníky z celé České republiky a každé malé zaváhání znamenalo ztrátu cenných sekund. Nakonec družstvo hasičů Libereckého kraje obsadilo 11. místo," upřesnila Štrauchová.

Soutěžní družstvo HZS Libereckého kraje startovalo ve složení Jan Semerádt, Martin Kvintus, Jiří Došlík, Jiří Košek, Aleš Zeman a Zdeněk Vrána.

FOTO: Nejtvrdším hasičem na lomnickém můstku se stal Zdeněk Vrána

Další články o soutěžích hasičů najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
Vjezd do průmyslové zóny Vesecko v Turnově bude omezen!
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT