Hasiči Libereckého kraje dokončili náročný šampionát v T.F.A. jedenáctí

18.09.2013 22:07:22 | Autor: pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Hasiči Libereckého kraje dokončili náročný šampionát v T.F.A. jedenáctí

Na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí se ve středu 18. září konalo šesté Mistrovství České republiky v nejtěžších hasičských disciplínách v T.F.A. Extrémně těžké soutěže se zúčastnilo 15 družstev, celkem 90 závodníků, mezi kterými nechybělo šest borců z Libereckého kraje.

„Závod byl skutečně těžký, navíc celý den pršelo, a tak některé překážky byly až zákeřné. Zvláště pak překonání mokré třímetrové bariéry bylo pro mnohé oříškem. Naši hasiči však tuto překážku všichni zvládli a statečně se poprali i s dalšími úseky. Většina z nich se ale shodovala, že jejich doménou je spíše vytrvalost než silový výbušný styl. Ten byl na trati hodně třeba a hasiči se museli probojovat čtyřmi úseky, mezi kterými byly krátké pauzy," uvedla na místě přítomná mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Družstvo hasičů Libereckého kraje na Mistrovství České republiky v T.F.A. na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí<br />Autor: Zdenka Štrauchová Každý závodník nejprve běžel s požárními hadicemi a proudnicemi v délce 75 metrů, následně musel smotat dvě hadice B, které uložil do boxu. V dalším úseku následovalo 80 úderů osmikilovým kladivem (40 úderů dolu a 40 úderů nahoru), pronesení 20 kilogramového barelu sníženým tunelem oběma směry, dále transport 80 kg těžké figuríny na vzdálenost 60 metrů a poté překonání třímetrové bariéry.

Ve třetí části soutěžící musel ustavit dva nastavovací žebříky k lešení, připnul se karabinou k jistícímu zařízení a vystoupal po pevném žebříku do určeného nadzemního podlaží, pomocí lana vytáhl a odložil břemeno na plošinu lešení a sestoupil zpět na zem. Pak následoval běh k hydrantovému nástavci a připojení proudnice.

A na úplný závěr všech 90 závodníků vyběhlo v kompletní výstroji a výzbroji včetně dýchacího přístroje po schodech na podestu rozhledny Andrlův Chlum, což znamenalo vystoupat přibližně 183 schodů do 12. nadzemního podlaží.

„Jak je z popisu patrné, soutěž byla skutečně fyzicky vyčerpávající a naši hasiči si hrábli na dno svých sil. Závod byl obsazen těmi nejlepšími závodníky z celé České republiky a každé malé zaváhání znamenalo ztrátu cenných sekund. Nakonec družstvo hasičů Libereckého kraje obsadilo 11. místo," upřesnila Štrauchová.

Soutěžní družstvo HZS Libereckého kraje startovalo ve složení Jan Semerádt, Martin Kvintus, Jiří Došlík, Jiří Košek, Aleš Zeman a Zdeněk Vrána.

FOTO: Nejtvrdším hasičem na lomnickém můstku se stal Zdeněk Vrána

Další články o soutěžích hasičů najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum restauruje své sbírky
Práce v Nádražní ulici a pod viaduktem v Turnově ovlivní počasí
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Důvody vzniku Domácího hospice Duha v Hořicích osvětlí Jana Sieberová
Travesti show Sny ve Vegas zavítá do Rokytnice nad Jizerou

Nejčtenější články

16.10.: Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
16.10.: Výstava Sametová revoluce v Semilech připomíná 30 let staré události
17.10.: I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT