Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, znovu vypadává elektřina

13.01.2019 16:47:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, znovu vypadává elektřina

Předpověď meteorologů se vyplnila a v Libereckém kraji se po vydatném sněžení v týdnu oteplilo. Na stromech je stále spousta mokrého sněhu, jehož tíhu větve nevydrží. Od sobotní půlnoci vyjeli hasiči k odstranění spadlých stromů šedesátkrát.

„Krizová situace je především na Semilsku a Jablonecku. Hasiči zde jezdí ke stále se opakujícím událostem. Nejčastěji rozřezávají stromy a větve, které padly na komunikace a brání tak plynulému provozu nebo odstraňují polámané větve stromů z drátů elektrického vedení. K těmto událostem došlo v Desné, Vítkovicích, Kořenově, Železném Brodě či v Jilemnici. Doporučujeme obezřetnost při pohybu v postižených oblastech," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Vzhledem k vývoji počasí během dopoledne energetici evidovali zvýšenou poruchovost převážně v podhorských oblastech. „Zbývá opravit poslední poruchu na vedení vysokého napětí v Královéhradeckém kraji - na Rychnovsku, a na severu na Semilsku a na Liberecku, kde je situace komplikovanější a energetici opravují ještě osm poruch na vedeních vysokého napětí," sdělila tisková mluvčí ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

V Královéhradeckém kraji ráno evidovali šest poruch na vedeních vysokého napětí a desítky poruch na vedení nízkého napětí. K nejpostiženějším oblastem patřilo - Trutnovsko, Rychnovsko a směrem na sever Semilsko a Liberecko.

V Pardubickém kraji byly dvě poruchy na vedeních vysokého napětí na Svitavsku a Chrudimsku. Poruchy jsou způsobeny velmi těžkým mokrým sněhem, pády stromů a větví obtěžkaných sněhem do vedení, i větrem.

„Na odstraňování pracujeme, na některých místech - zvláště v lesních úsecích je to velmi obtížné a musíme dbát i na bezpečnost našich zaměstnanců. V některých případech se naše těžká technika jen velmi obtížně dostává přímo k poruchám - hlavně v horských oblastech, kde je rozmoklý terén a závěje sněhu. Na některých místech se musíme doslova prořezat k poruchám přes popadané stromy," dodala mluvčí ČEZ.

Podle mluvčí jsou posíleny počty pracovníků poruchových čet, pracovníků na dispečinku i pracovníků call centra. V případě hlášení poruch volejte na bezplatnou linku 800 850 860.

Aktualizace 16.30:

Bohužel vlivem větru a neustávajícího sněžení a deště, mokrého a těžkého sněhu během poslední hodiny zaznamenali nové poruchy na vedeních vysokého napětí v Královéhradeckém kraji - na Rychnovsku - konkrétně v Orlických horách - Deštné, Rokytnice v Oh, Bartošovice, Orlické Záhoří, Bačetín, Kounov, Liberk, Polom, Olešnice, Sedloňov, Dobruška, na Náchodsku - Nové Město nad Metují - evidují zde pět poruch na vedeních vysokého napětí.

Několik nových poruch se objevilo i na Liberecku. „Naši technici jsou v terénu a i přes špatné počasí, komplikovaný terén, sníh a déšť na opravách stále pracují. Pomáhají nám i pracovníci externích firem. V mnoha případech vzrostlé stromy doslova brání energetikům se k poruše dostat a musí se přes ně prořezat, což není nikterak snadné. Děkujeme za pochopení a snažíme se obnovit dodávku energie v co možná nejkratším termínu," doplnila Šárka Lapáčková Beránková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič autem přerazil v Jenišovicích sloup elektrického vedení
Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách
Po vyhlášení kalamity došlo v pátek k dalším dopravním nehodám
Energetici odvolali kalamitní stav v okresech Jablonec a Semily
Obrazem: Večerní úklid sněhu v Jablonci po vyhlášení kalamity
Energetici vyhlásili v okresech Jablonec a Semily kalamitní stav
Těžký sníh lámal stromy, neprůjezdné byly silnice i železnice
Situaci na silnicích v Pojizeří i celém kraji komplikuje nový sníh

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT