Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, znovu vypadává elektřina

13.01.2019 16:47:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, znovu vypadává elektřina

Předpověď meteorologů se vyplnila a v Libereckém kraji se po vydatném sněžení v týdnu oteplilo. Na stromech je stále spousta mokrého sněhu, jehož tíhu větve nevydrží. Od sobotní půlnoci vyjeli hasiči k odstranění spadlých stromů šedesátkrát.

„Krizová situace je především na Semilsku a Jablonecku. Hasiči zde jezdí ke stále se opakujícím událostem. Nejčastěji rozřezávají stromy a větve, které padly na komunikace a brání tak plynulému provozu nebo odstraňují polámané větve stromů z drátů elektrického vedení. K těmto událostem došlo v Desné, Vítkovicích, Kořenově, Železném Brodě či v Jilemnici. Doporučujeme obezřetnost při pohybu v postižených oblastech," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Vzhledem k vývoji počasí během dopoledne energetici evidovali zvýšenou poruchovost převážně v podhorských oblastech. „Zbývá opravit poslední poruchu na vedení vysokého napětí v Královéhradeckém kraji - na Rychnovsku, a na severu na Semilsku a na Liberecku, kde je situace komplikovanější a energetici opravují ještě osm poruch na vedeních vysokého napětí," sdělila tisková mluvčí ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

V Královéhradeckém kraji ráno evidovali šest poruch na vedeních vysokého napětí a desítky poruch na vedení nízkého napětí. K nejpostiženějším oblastem patřilo - Trutnovsko, Rychnovsko a směrem na sever Semilsko a Liberecko.

V Pardubickém kraji byly dvě poruchy na vedeních vysokého napětí na Svitavsku a Chrudimsku. Poruchy jsou způsobeny velmi těžkým mokrým sněhem, pády stromů a větví obtěžkaných sněhem do vedení, i větrem.

„Na odstraňování pracujeme, na některých místech - zvláště v lesních úsecích je to velmi obtížné a musíme dbát i na bezpečnost našich zaměstnanců. V některých případech se naše těžká technika jen velmi obtížně dostává přímo k poruchám - hlavně v horských oblastech, kde je rozmoklý terén a závěje sněhu. Na některých místech se musíme doslova prořezat k poruchám přes popadané stromy," dodala mluvčí ČEZ.

Podle mluvčí jsou posíleny počty pracovníků poruchových čet, pracovníků na dispečinku i pracovníků call centra. V případě hlášení poruch volejte na bezplatnou linku 800 850 860.

Aktualizace 16.30:

Bohužel vlivem větru a neustávajícího sněžení a deště, mokrého a těžkého sněhu během poslední hodiny zaznamenali nové poruchy na vedeních vysokého napětí v Královéhradeckém kraji - na Rychnovsku - konkrétně v Orlických horách - Deštné, Rokytnice v Oh, Bartošovice, Orlické Záhoří, Bačetín, Kounov, Liberk, Polom, Olešnice, Sedloňov, Dobruška, na Náchodsku - Nové Město nad Metují - evidují zde pět poruch na vedeních vysokého napětí.

Několik nových poruch se objevilo i na Liberecku. „Naši technici jsou v terénu a i přes špatné počasí, komplikovaný terén, sníh a déšť na opravách stále pracují. Pomáhají nám i pracovníci externích firem. V mnoha případech vzrostlé stromy doslova brání energetikům se k poruše dostat a musí se přes ně prořezat, což není nikterak snadné. Děkujeme za pochopení a snažíme se obnovit dodávku energie v co možná nejkratším termínu," doplnila Šárka Lapáčková Beránková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič autem přerazil v Jenišovicích sloup elektrického vedení
Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách
Po vyhlášení kalamity došlo v pátek k dalším dopravním nehodám
Energetici odvolali kalamitní stav v okresech Jablonec a Semily
Obrazem: Večerní úklid sněhu v Jablonci po vyhlášení kalamity
Energetici vyhlásili v okresech Jablonec a Semily kalamitní stav
Těžký sníh lámal stromy, neprůjezdné byly silnice i železnice
Situaci na silnicích v Pojizeří i celém kraji komplikuje nový sníh

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí
Nadace ČEZ otevírá nové granty. Loni podpořila přes tisíc projektů
Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území
Hokejisté Lomnice rozstříleli Varnsdorf celkem 16 góly!
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka

Nejčtenější články

16.01.: U Spálova sjelo auto z prudkého srázu až k řece Kamenici
16.01.: Na jilemnickém náměstí začala vznikat sněhová socha Krakonoše
14.01.: Stromy v kraji dál padají pod váhou sněhu a nově i kvůli větru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT