Hokejisté Turnova se po dvou výhrách posunuli na třetí příčku

16.01.2019 20:43:28 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hokejisté Turnova se po dvou výhrách posunuli na třetí příčku

Turnovští hokejisté trpělivou hrou po celé utkání získali v sobotu všechny body ve Varnsdorfu. V neděli následně zvládli důležitý zápas v domácím prostředí s výborným Frýdlantem a posunuli se na třetí příčku průběžné tabulky krajské ligy.

V příštím kole v neděli 20. ledna hrají Turnovští v Jičíně.

HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

První třetina nabídla divákům dramatický hokej. Obě mužstva předváděla pestrou útočnou hru. V 6. minutě byl vyloučen za hákování hráč hostů Marek Kysilka, ale domácí přesilovku nevyužili. Blíže ke skórování byli v polovině třetiny naopak hosté, ale domácí brankář Dominik Března mužstvo podržel.

V prostřední části se hra přitvrdila a rozhodčí začali úřadovat. Ve 24. minutě Turnov vstřelil branku, která ovšem nebyla uznána pro signalizovaný trest hostů. Od 21. do 26. minuty měli Varnsdorfští výhodu dvou přesilových her po sobě, ale ani jednu nevyužili. Obdobně se svou výhodou naložili i hosté, když od 31. do 35. minuty se na trestné lavici vystřídali Štefan - vysoká hůl a Rubeš - podražení. Stav se prvně měnil ve 36. minutě, kdy se z rychlého protiútoku se tvrdou střelou prosadil domácí František Prokop. Hosté vyrovnali v 38. minutě, kdy z rychlého protiútoku skóroval Jan Vondráček. V závěru prostřední třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, kdy za katrem pykal turnovský Hanuš, ale hosté se pohodlně ubránili.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí přesilovou hru, ale skóre se nezměnilo. Početní výhodu měl i Turnov, ale i ta zůstala nevyužita. Ve 48. minutě ujel varnsdorfské obraně turnovský Miškovský, kterého Falta fauloval. Následné trestné střílení hosté neproměnili. Úspěšní byli až o minutu později, z rychlého brejku se prosadil, neúspěšný exekutor trestného střílení, Miškovský. Střelou z dálky překoval Březnu - 1:2. Šance na vyrovnání se naskytla v 52. minutě. Na trestnou lavici usedl turnovský Hujer za hrubost brankáře Daniela Kysilky. Přes několik slibných náznaků se domácím vyrovnat nepovedlo. Naopak v 56. minutě opět inkasovali z hole Jágra 1:3. V 57.  minutě měli Varnsdorfští další šanci na korekci skóre. Na trestnou lavici usedl za faul kolenem Vondráček. Ale ani tuto přesilovku domácí nevyužili. Na poslední minutu zápasu odvolali brankáře, ale díky špatné rozehrávce hosté zvýšili na 1:4. V závěru utkání stihl Prokop jen korigovat skóre na konečných 2:4.

Branky: 36. Prokop (Laakso), 60. Prokop (Falta) - 38. Vondráček (Miškovský), 51. Miškovský (Vondráček), 56. Jágr (Maděra), 60. Miškovský. Rozhodčí: D. Mizera - L. Mizera, Reichelt. Vyloučení: 4:6, navíc Chovanec (Varnsdorf) 10 minut. Využití: 0:0, v oslabení 0:0. Zásahy brankářů: 32:28 (12:11, 12:9, 8:8). Diváků: 120. Varnsdorf: Března - Damašek, Laakso, Bali Šoltés, Procházka, Tenkrát, Štefan, Falta, Veselý, Horák, Nedomlel, Matějka, Prokop, Oplt, Rubeš, Chovanec, Damnitz. Turnov: Kysilka D. - Kysilka M., Zákoutský Jiří, Šuráň, Zákoutský Jan, Kysilka M., Zákoutský P. - Hloušek, Miškovský, Vondráček - Maděra, Jágr, Bělohorský - Hanuš, Duda, Hujer.

HC Turnov 1931 - HC Frýdlant 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Se sobotním zápasem v nohách se Turnovští s chutí pustili také do dalšího soupeře ze severu a už ve 3. minutě Šuráň přesnou střelou zápěstím rozjásal opět zcela zaplněné hlediště Zimního stadionu Ludvíka Koška. Netrvalo dlouho a v přesilové hře, po kombinaci Jágr - Šuráň, zakončoval Maděra. Pak se dvěma dobrými zákroky blýskl domácí gólman Fikrt, ale nula mu nebyla dopřána. Ve 12. minutě si totiž šel na trestnou lavici odpočinout s trestem 2 + 10 domácí Jágr a hosté jeho trest záhy potrestali snížením z hole Rubeše. Avšak ani to s hráči v bílých dresech neotřáslo, neboť Maděra, o necelou minutu později, naservíroval puk jako na zlatém podnosu Miškovskému, a ten vymetl pavučiny z růžku Blažkovy klece na 3:1!

V prostřední třetině se spíše víc vylučovalo a bránilo, než hrálo. V jednom z oslabení ujeli Maděra s Miškovským, ale jeho střela jen rozezvonila tyč frýdlantské brány, v níž už se pohyboval náhradní brankář hostů Novák. Ten si vůbec nevedl zle, když jeho vrcholným číslem byla likvidace Jágrovy tutovky v poslední třetině, kterou mu po skvělém sólu u zadní tyče připravil Bělohorský. Na obou stranách v této střední části hry tak padlo jenom po gólu, když na straně domácích se ve 23. minutě prosadil po akci Maděry s Hujerem znovu Šuráň, na což reagoval snížením v polovině zápasu frýdlantský Janda.

Poslední dějství se neslo ve znamení snahy hostů s výsledkem ještě něco udělat, a četných pokusů Turnova, dostat puk za záda rozchytaného Nováka. Ten se přes veškeré své úsilí přece jen musel v 57. minutě sklonit před parádní přesilovkovou spoluprací Hlouška s Vondráčkem. Sílu a pohodu domácího týmu pak prokázaly necelé poslední dvě minuty utkání. V nich Turnov ve vlastním oslabení nejenže téměř nepůjčil frýdlantským hráčům puk, ale po parádní akci a vyšachování celé obrany hostů včetně Nováka uzavřel za asistence Vondráčka svým druhým gólem v utkání na konečných 6:2 Miškovský.

Branky: 3. Šuráň, 6. Maděra (Šuráň, Jágr), 16. Miškovský (Maděra), 23. Šuráň (Maděra, Hujer), 57. Vondráček (Hloušek), 59. Miškovský (Vondráček) - 12. Rubeš (Chlum, Matějka), 33. Janda (Benda). Vyloučení: 8:4, navíc Jágr (Turnov) a Beníšek (Frýdlant) 10 minut. Rozhodčí: Kaňkovský - Podrazil L., Podrazil R. Využití: 2:1, v oslabení 1:0. Zásahy brankářů: 27:35 (9:11, 7:15, 11:9). Diváků: 248. Turnov: Fikrt - Kysilka, Zákoutský Jiří, Zákoutský P., Zákoutský Jan, Šuráň, Zbroj - Hloušek, Vondráček, Šimůnek Jiří - Maděra, Miškovský, Jágr - Hanuš, Duda, Hujer - Dvořák, Bělohorský. Frýdlant: Blažek (20. Novák) - Slavík J., Klinger, Slavík T., Kolmann, Beran, Balabán, Doubek, Beníšek, Matějka, Křížek, Benda, Šír, Kotrč, Rubeš, Chlum, Janda.

Další utkání 19. a 20. kola: Lomnice n. P. - Varnsdorf 16:3 (podrobnosti zde), Česká Lípa - Liberec 13:3, Frýdlant - Jičín 2:4.

Liberecká liga:

1. HC Stavební stroje Jičín 16 11 1 1 3 92:50 36
2. HC Slavoj Liberec 16 9 1 0 6 87:76 29
3. HC Turnov 1931 16 8 1 2 5 83:63 28
4. HC Frýdlant 16 8 0 0 8 79:73 24
5. HC Lomnice n. P.
15 5 2 3 5 74:59 22
6. HC Česká Lípa 16 5 0 0 11 50:106 15
7. HC TS Varnsdorf 15 3 1 0 11 46:84 11

Související články:

Hokejisté Turnova zahájili nový rok vysokou výhrou nad Slavojem

Hokejové derby rozhodl v poslední vteřině prodloužení turnovský Jágr

Turnovští hokejisté zdolali díky čarujícímu Fikrtovi první Jičín

Třetí třetina rozhodla o výhře Frýdlantu nad Turnovem

Více hokeje najdete v rubrice SPORT - Hokej

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rod Walderode má dostat zpět svůj majetek nejen na Turnovsku
Předmět dějiny kultury zakončí lomničtí studenti výstavou
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT