Horká a Schützová získaly na MS do 23 let několik dobrých umístění

07.02.2014 10:12:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Běžkyně na lyžích ČKS SKI Jilemnice Ludmila Horká se ve dnech 29. 1. až 1. 2. 2014 účastnila Mistrovství světa juniorů a sportovců do 23 let v italském Val di Fiemme. Na šampionátu startovala i bývalá závodnice Jilemnice, nyní už jezdící za Duklu Liberec, Sandra Schützová.

Ve sprintu volnou technikou žen do 23 let obsadila Lída Horká 26. místo, na klasické desítce bojovala s lehkým nachlazení a těžkými podmínkami a bylo z toho nakonec 42. místo, v závěrečném skiatlonu na 7,5 + 7, 5 km dojela na pěkném 30. místě. „Lída po své loňské premiéře v této kategorii na domácích tratích v Liberci dosáhla v letošním roce výrazného zlepšení a domů si veze pěkná umístění, spoustu zkušeností a příjemných zážitků a jistě i povzbuzení do dalšího tréninku," komentoval její výsledky trenér Václav Haman.

Sandra Schützová si v kvalitní konkurenci také vedla dobře, vždy v závodě získala umístění ve druhé desítce, ale ani jednou to nevyšlo na tu první, což by bylo potvrzením známky světové extratřídy. Ve sprintu byla klasifikována na 18. místě, v závodě na 10 kilometrů na 15. a ve skiatlonu na 14. místě.