FOTO: Nejlepší sportovce okresu Semily ocenili znovu v lomnickém divadle

31.01.2014 20:48:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Nejlepší sportovce okresu Semily ocenili znovu v lomnickém divadle

V Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou ve středu 29. ledna slavnostně vyhlásili výsledky ankety Sportovec okresu Semily za rok 2013. V hlavní kategorii kraluje už od roku 2009 lomnický skokan na lyžích Roman Koudelka a vítězství získal i letos před kickboxerem Petrem Kazdou.

Roman se ovšem nemohl osobně zúčastnit, protože byl v péči fyzioterapeutů před posledními předolympijskými závody, takže za něj ceny převzal jeho otec. Za druhým v pořadí, turnovským kickboxerem Petrem Kazdou (na snímku), skončila třetí jilemnická lyžařka Lucie Charvátová. Ta mezitím během sezony přešla k biatlonu, ale nakonec jí těsně unikla nominace na olympiádu v obou disciplínách. Překvapením v kategorii jednotlivců dospělých bylo určitě čtvrté místo 3D lukostřelce Tomáše Hanuše.

Už druhý rok za sebou proběhlo vyhlašování v příjemné atmosféře lomnického divadla, navíc i vítěz kategorie „mládežníků" byl domácí zástupce a také obhájil loňskou výhru - byl jím reprezentant v severské kombinaci Tomáš Portyk. Na dalších medailových místech této kategorie byl harrachovský skokan Ladislav Horáček a turnovský orientační běžec Patrik Horák.

Vyhlášení ankety Sportovec okresu 2013 v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou<br />Autor: Zdeněk Devátý Dále byly vyhlášeny i nejlepší kolektivy, v kategorii mládeže to byly dorostenky ČKS SKI Jilemnice a v dospělých družstvo judistů TSC Turnov. Trenéři byli hodnoceni ve dvou kategoriích - amatéři (rokytnický Tomáš Kučera) a profesionálové (turnovský Dušan Král).

Tři nová jména sportovních legend pak přibyla do síně slávy. Hvězdou Deníku zvolili čtenáři mládežnický oddíl florbalistů FBC Lomnice, kteří tak zopakovali loňské prvenství a potvrdili, že mají v Lomnici nad Popelkou opravdu silnou fanouškovskou základnu.

Kromě klasického vyhlašování nebyla nouze ani o vtipné momenty, zejména bezelstné odpovědi harrachovských mladých skokanů nebo lomnických florbalistů by mnohý moderátor neustál. Ne tak ale zkušený Radek Šilhán, který se už zapsal před veřejností i jako pohotový sportovní moderátor Prima Cool. Nejen děti ale tento večer zabodovaly - úsměv divákům v sále vyloudil svými odpověďmi i semilský vzpěrač Ladislav Pasecký, jinak málomluvný turnovský trenér Dušan Král nebo pozdě dobíhající kanoista a rafter Standa Hajský.

Letošní anketu pořádaly agentura ČOK-CZ, okresní sdružení České unie sportu, Krkonošský deník a město Lomnice nad Popelkou. O kulturní zpestření se postarali zpěváci Michaela Nosková a Marián Vojtko a také domácí taneční soubor DDM Lomnice nad Popelkou. Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Libereckého kraje proběhne 17. března od 19 hodin tradičně v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Sportovec okresu Semily za rok 2013:

Vyhlášení ankety Sportovec okresu 2013 v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou<br />Autor: Zdeněk Devátý Jednotlivci mládež: 1. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n. P., severská kombinace), 2. Ladislav Horáček (TJ Jiskra Harrachov, skoky na lyžích a severská kombinace), 3. Patrik Horák (OOB TJ Turnov, orientační běh), 4. Eliška Rysulová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 5. Nikola Čejchanová (AC SYNER Turnov, atletika), 6. Dominika Hanušová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 7. Radek Sudek (LSK Lomnice, skoky na lyžích), 8. Martin Čížek (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 9. Zuzana Staňková (LSK Lomnice n. P., běh na lyžích a silniční běh), 10. František Holík (LSK Lomnice, skoky na lyžích a severská kombinace).

Kolektivy mládež: 1. ČKS SKI Jilemnice, mladší dorostenky (Kociánová, Hanušová, Janatová, běh na lyžích), 2. LSK Lomnice n. Pop., žáci (Radim Sudek a František Janata, skok na lyžích), 3. OOB TJ Turnov (orientační běh), 4. TJ Jiskra Harrachov, žáci (Horáček a Šablatura, skoky na lyžích), 5. ZŠ a MŠ Studenec (Jezdinská, Kalenská, Urbanová, orientační běh).

Jednotlivci dospělí: 1. Roman Koudelka (LSK Lomnice n. P, skok na lyžích), 2. Petr Kazda (TJ Impact Turnov, kickbox), 3. Lucie Charvátová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 4. Tomáš Hanuš (ARNI Valteřice, 3D lukostřelba), 5. Libor Bažant (TJ Sokol Semily, silový trojboj), 6. Čestmír Kožíšek (LSK Lomnice n. P., skoky na lyžích), 7. Ladislav Pasecký (TJ Sokol Semily, silový trojboj), 8. Stanislav Hajský (TJ Semily, kanoistika, rafting), 9. Jan Formáček (AC SYNER Turnov, atletika), 10. Sandra Schützová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích).

Kolektivy dospělých: 1. TSC Turnov, družstvo mužů (judo), 2. OOB TJ Turnov, smíšené družstvo (orientační běh), 3. AC SYNER Turnov, muži (atletika), 4. ČKS SKI Jilemnice (Schützová, Charvátová, Horká, běh na lyžích), 5. ŠK Zikuda Turnov (šachy).

Vyhlášení ankety Sportovec okresu 2013 v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou - trenér Dušan Král<br />Autor: Zdeněk Devátý Trenéři - amatéři: 1. Tomáš Kučera (TJ Spartak Rokytnice, alpské lyžování), 2. Radek Louda (TSC Turnov, judo), 3. Kateřina Prokšová (TJ Jiskra Harrachov, alpské lyžování).

Trenéři - profesionálové: 1. Dušan Král (AC SYNER Turnov, atletika), 2. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n.P., skoky, severská kombinace), 3. Václav Haman (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích).

Síň slávy: Alois Lábek, Oldřich Špicar, Stanislav Macák.

Rozhovor s oceněným orientačním běžcem Patrikem Horákem

Předchozí vyhlášení sportovců okresu:

FOTO: V Lomnici nad Popelkou odhalili vítěze ankety Sportovec okresu

FOTO: V semilském Golfu vyhlásili nejlepší sportovce okresu

Další vyhlášení nejlepších sportovců v regionu:

FOTO: Vyhlašování nejlepších sportovců Vrchlabí ovládly ženy

Na Brodském plese vyhlásili nejlepší sportovce

Přehled lednových plesů a společenských akcí v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka
I v Turnově mohou podnikatelé získat snížení nájmu
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista

Nejčtenější články

05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
06.07.: FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
05.07.: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT