I.A třída: Daniel Drahoňovský zajistil Lomnici druhou výhru

02.09.2020 17:45:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

Na vítězné vlně v I.A třídě už zůstala ve druhém kole jen Lomnice, když o třech bodech v Pěnčíně rozhodl až v závěru kanonýr Drahoňovský. Košťálov-Libštát vysoko podlehl v Hejnicích a Bělá těsně prohrála o gól v Bílém Kostele.

FC Pěnčín - Lomnice n. P. 0:1 (0:0)

Hostům chybělo oproti prvnímu kolu hned 11 hráčů, včetně červenovykartovaného Gaubmana. Trenér Baudyš proto zapracoval na rychlohostováních a z Přepeř vypomohli Krasnický a Horáček a z Robous veterán Kalenda.

První poločas byl oboustranně opatrný, ale více šancí si vytvořili domácí, ve 31. minutě jejich útočník šanci zleva zakončil střelou do boční sítě. Ve 38. minutě při pěnčínské šanci vykopl balon na poslední chvíli Lábek. O minutu později po rohu mířila hlavička jednoho z domácích hráčů nad branku Lomnice.

Utkání I.A třídy FC Pěnčín - FC Lomnice n. P.<br />Autor: Antonín Bělonožník Do druhého poločasu přišel do hry Kalenda a Lomnice byla lepší. Přesto mohli jít do vedení znovu domácí, ale ve 49. minutě po samostatné akci vyrážel brankář Přibyl. Poté při první vážnější šanci hostů mířil těsně vedle T. Veg. V 72. minutě tvrdou střelu domácích znovu vyrážel až Přibyl. V 75. minutě po rohu Drusana hlavou pálil Drahoňovský těsně vedle a za tři minuty po akci Lábka a Drahoňovského zaváhal v koncovce Kalenda. V 83. Přibyl zlikvidoval ránu z přímého kopu Pěnčína.

Nakonec však byli hosté přeci jen šťastnější a jednu ze svých šancí v 87. minutě využili, když Lábek prošel, našel Kalendu, ten předal Drahoňovskému, který propálil gólmana Pivrnce.

Nakonec si tedy Lomničtí z Pěnčína odvezli všechny tři body za nejtěsnější vítězství 1:0. Pro Daniela Drahoňovského šlo už o jeho třetí branku v letošní sezoně. „Zápasu by asi slušela remíza, byli jsme tentokrát opravdu ti šťastnější. Děkujeme do Přepeř a Robous za pomoc s vypůjčením hráčů. Nyní nás čekají dva domácí zápasy - 5. 9. Doubí a 12. 9. Bělá," řekl po utkání pro Naše Pojizeří trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branka: 87. Drahoňovský. Rozhodčí: Ďörď - Kutílek, Adam. Diváků: 70. FC Pěnčín: Pivrnec - Lang, Hlubuček (K), Scholz, Dorničák, Vobejda (81. Konopásek), Barcuch, Záveský, Tokár (81. Nemyrovskyy), Mätzelt, Hušek (71. Pumrle). Lomnice: Přibyl - Krasnický, Poledník, Lábek, Horáček - Janata, Topič, Drusan, T. Veg - Drahoňovský (90. Maňhal), Žabokrtský (46. Kalenda). Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku

Hejnice - Košťálov-Libštát 5:0 (3:0)

Košťálovu tento zápas vůbec nevyšel. Prvních dvacet minut bylo vyrovnaných, ale pak domácí za 22 minut vstřelili tři branky a bylo po zápase. Druhý poločas byl dlouho zase vcelku vyrovnaný, ale v samotném závěru přidali Hejničtí hostům na cestu domů ještě dva góly.

Branky: 23. a 45. Neumann, 33. Kozel, 84. Kobr, 89. Sirůček. Rozhodčí: Kánská - Trejbal, Kvítek, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Košťálov-Libštát: Klazar - Kosina (60. Fejfar), Koldovský, Klaban, Šafář (46. Vancl), Grafek (84. Rosenberg), Holovič, Cerman, Piry (70. M. Janata), Sádek (60. Houžvička), K. Janata.

Bílý Kostel - Bělá 2:1 (1:0)

V neděli zajížděla Bělá na horkou půdu do Bílého Kostela. Už ve 4. minutě poslal domácí do vedení Studnička. Zbytek poločasu domácí ovládli, i díky tomu, že Bělé se ve 33. minutě zranil Mach a musel být střídán Vitvarem, který se na hrací ploše objevil po hodně dlouhé době.

Druhá půle už byla vyrovnanější a Bělá byla lepší, ale z několika šancí se povedlo v 61. minutě vyrovnat Navrátilovi.  Pět minut před koncem Jakub Resl rozhodl o tom, že všechny body zůstaly v Bílém Kostele.

„Našim klukům nelze nic vyčítat. Bojovali celý zápas a bod si zasloužili. Bohužel pro nás, dnes vyhrál šťastnější klub. Máme spoustu nových, mladých kluků a taky několik zraněných. Ale i tak dokážeme být vyrovnaným týmem komukoliv. Příští týden se pokusíme získat body doma," hodnotil utkání za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 4. Studnička, 84. Resl - 61. Navrátil. Rozhodčí: Zboroň - Horvát, Kořínek, ŽK: 3:1. Diváků: 170.  Bílý Kostel: Vik - Binar, Studnička, Vacek, Janeček, Ďuriš Daniel,  Lochman, Fedák, Resl, Janáček, Ďuriš Dominik (76. Strnad). Bělá: Jakubičko - Navrátil (79. Farský), Sládek, Hanč, Beran, Motejlek, Mach (32. Vitvar), Janů, Otmar, Vácha, Liška.