I.A třída: Lomnice a Bělá jedou dál sérii bez porážky

10.09.2019 21:32:59 | Autor: Petr Ježek a Milan Poličanský | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Horní Branná,Pěnčín u Turnova,Jenišovice,Lomnice nad Popelkou

V pátém kole fotbalové I.A třídy potvrdili pozici na čele tabulky hráči Lomnice nad Popelkou i Jívanu Bělá, když vyhráli v Mimoni a Pěnčíně. Špatný výkon tentokrát nepředvedla ani Horní Branná, ale všechny body bral Bílý Kostel. Vyhrál i Košťálov/ Libštát v Krásné Studánce, a v tabulce se posunul dokonce na třetí místo!

FC Pěnčín - Bělá 3:4 (1:3)

Sobotní utkání se hrálo už v dopoledních hodinách a lépe se zřejmě vyspali borci z Bělé. Začali zostra, a první šanci spálil ve druhé minutě Votoček. Ve 4. minutě už Bělá vedla. Pavlata poslal po křídle Otmara, a ten prostřelil gólmana domácích. O minutu později pokryl trestný kop domácích Jakubičko. V 8. minutě zase na druhé straně zkoušel navýšit skóre Votoček. ale ani nadvakrát branku domácích netrefil. V 12. minutě vymíchal domácí obranu Čokina, přes dva hráče našel Otmara, a ten téměř ze stejného místa jako poprvé zvýšil vedení hostů na 0:2. O dvě minuty později našel Votoček Pavlatu, a ten se nemýlil. Bělá vedla ve 14. minutě 0:3, a nic nenasvědčovalo nějakému dramatu. Hosté se ale trochu ukolébali a první varování přišlo v 18. minutě, kdy domácí trefili břevno. Ve 23. a 26. minutě zachránil domácí jejich gólman. Nejprve si poradil se střelou Pavlaty a potom Jaroše. Ve 35. minutě utekl obraně hostů Hušek a chladnokrevně snížil na 1:3. Ve 37. minutě byl sražen ve vápně Pavlata, ale penalta se nepískala. Ve 41. minutě se ukázal taky gólman hostí. Vytěsnil střelu domácích na roh. Z protiútoku se mohla penalta pískat podruhé. Ve vápně byl opět sražen Pavlata, ale píšťalka sudího opět mlčela.

Začátek druhé půle začali hrát domácí lépe a v 57. minutě mohli snížit. Jejich zakončení však skončilo vedle. I šance Bělé skončila z protiútoku stejně. V 67. minutě už to ale bylo 2:3. Po rohu se k hlavičce dostal opět Hušek, a nedal gólmanovi šanci, aby aspoň zareagoval. V 74. minutě se po rohu hostů dostal k balónu Beran a hlavičkoval do gólmana. Od něho se ale balón odrazil k Pavlatovi, a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:4. Domácí se ale nepoložili a nevzdali. V 86. minutě opět po velké chybě obrany hostů snížili na 3:4. Více se už ale nestalo. Bělá si odvezla všechny body a pojistila druhé místo.

Branky: 35. a 67. Hušek, 86. Benda Jan - 4. a 12. Otmar, 14. a 75. Pavlata. Rozhodčí: Mizera - Blaschke, Bohuš, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Pěnčín: Pivrnec - Konopásek, Hlubuček, Petržilka, Vodrážka (69. Kurfiřt), Řezníček (46. Štolba), Záveský, Nemyrovskyy, Benda, Paldus, Hušek. Bělá: Jakubičko - Otmar, Rypl, Huráň, Albrecht (62. D. Hanč), Beran (83. M. Hanč), Motejlek, Čokina, Jaroš, Votoček (88. Zemánek), Pavlata.

Mimoň - Lomnice n. P. 1:5 (0:2)

na jaře se Lomnickým zápas v mimoni povedl, a tak to chtěli zopakovat. Ve 3. minutě měli domácí velkou šancí, ale naštěstí pro hosty vedle. V 16. minutě naopak lomnický Lábek otevřel skóre střelou ze 20 metrů. Ve 21. minutě Vacek předložil balon Drahoňovskému, který zvýšil na 0:2. Ve 32. minutě T. Veg vysunul Vacka, ale ten trefil jen domácího gólmana, vzápětí nemířil Lábek z dálky přesně. Ve 37. minutě trestný kop domácích skončil na tyči, od které se odrazil míč do náruče Přibyla. Ve 43. minutě šli domácí sami na bránu, ale střela skončila vedle. Ve 45. minutě Lábek obešel i domácího brankáře, ale na brankové čáře balon vykopl obránce.

Druhý poločas začali hosté chybou a domácí šli do úniku, ale mířili opět vedle. Po standardce v 59. minutě ale snížil na 1:2 Takáč. O minutu později mohli domácí vyrovnat, ale po předchozí chybě Přibyl svůj tým zachránil. Z protiútoku v 61. minutě Lábek vysunul T. Vega, a ten trefil přesně šibenici - 1:3. V 81. minutě střídající Majer předložil balon Lábkovi, který střelou k tyči zvýšil na 1:4. za další tři minuty Majer vysunul Drahoňovského, který ve skrumáži míč protlačil na 1:5. V 89. minutě se dostal střídající Kubánek do dobré šance, ale domácí gólman vyrazil.

„Trošku horší defenzíva, měli jsme tentokrát i štěstí, ale výsledek nakonec znovu dobrý, takže jsme spokojení," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 59. Takáč - 16. a 79. Lábek, 20. a 81. Drahoňovský Daniel, 61. T. Veg. Rozhodčí: Klement - Řezníček, Plátková, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Mimoň: Holub - Mikloda, Takáč (72. Opelt), Volejník (46. Hřeben), Feher, Válek, Moc, V. Foubík (46. F. Foubík), Ležák (57. Beran), Matušek, Návesník. Lomnice: Přibyl - Dlouhý, Gaubman, Košťák, J. Veg - Topič (78. Majer), Drusan, Lábek, T. Veg - Drahoňovský, Vacek (61. Kubánek).

Horní Branná - Bílý Kostel n. N. 1:3 (1:2)

Los soutěže svedl proti sobě dva soupeře, kterým se dosud moc nedařilo. Hrálo se před slušnou návštěvou 150 diváků. Úvod a prakticky celý první poločas se hrál velmi dobrý ofenzivní fotbal. Hosté šli již ve 13. minutě do vedení Studničkou, ale domácím se po ukázkové akci Svoboda - Kubelka podařilo ve 29. minutě vyrovnat. Domácí fandové čekali zvrat v zápase, ale obrana hostů vše vyřešila, naopak do vedení šli ve 43. minutě díky gólu Vacka opět hosté.

Ve druhém poločase domácí zvýšili agresivitu, ale hostující obrana vše opět vyřešila. V zajímavém a napínavém závěru, kdy se čekalo domácí vyrovnání, přišla hrubá chyba a hosté dali v 86. minutě Vejvodou rozhodující třetí branku. Domácí si bod zasloužili, leč fotbal je někdy hodně krutý.

Branky: 29. Kubelka - 13. Studnička, 43. Vacek, 86. Vejvoda. Rozhodčí: Havel - Hnětynka, Brož, ŽK: 1:3. Diváků: 150. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Kobrle (76. Sládek), Šimek, Jindříšek, Svoboda (69. Jirousek), Kubelka, Fiedler,Jón, Paulů. Bílý Kostel: Vik - Janeček, Dan. Ďuriš, Jirsa (73. Suchánek), Jan Vacek Jan, Resl, Binar, Gazquez, Dom. Ďuriš, Studnička, Jar. Vacek (65. Vejvoda).

Jenišovice - Hejnice 1:1 (1:0)

Jenišovice se ujaly po gólu Fedorka vedení, ale za hosty srovnal Bouzek a čelní dvojice tabulky tak domácím unikla o dva body.

Branky: 32. Fedorko - 52. Bouzek. Rozhodčí: Zboroň - Mařatka, Preissler, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Jenišovice: Cejnar- Žák, Bubák, Randák, Marek (66. Košumberský), Rosenbaum, Vích, Hurt, Žabokrtský, Fedorko (75. Hubený), Poláček. Hejnice: Martin - Matouš, Kozel, Bouzek, Koťátko, Malinský, Sirůček, Havel, Dressler, Sýkora, Matěcha (30. Přibyl).

Krásná Studánka - Košťálov/ Libštát 1:3 (0:1)

Košťálovským Holovičovi s Houžvičkou to střílí, v Krásné Studánce dali oba po gólu a přidal se k nim i třetí brankou Šafář, který otevíral skóre zápasu ve 25. minutě. Za domácí až v samotném závěru snížil Toman, takže hosté slavili zaslouženou výhru a posunuli se už na třetí místo v tabulce!

Branky: 88. Toman - 25. Šafář, 53. Holovič, 69. Houžvička. Rozhodčí: Lopuszynski - Bohata, Šůma, ŽK: 2:0. Diváků: 50. Krásná Studánka: Jirák - Pulpán, Zatroch, Jirousek, Hypius, Vondráček, Eimann, Smolák, Devátý, Hnízdo, Toman. Košťálov: Průcha - Patka, Fejfar, M. Kosina st., M. Kosina ml., Klaban, Holovič, Šafář, Houžvička, Sádek, Janata.

Ruprechtice - Sokol Pěnčín 2:4 (2:2)

Mužstvo TJ Sokol Pěnčín u Turnova těží z aktuální formy Tomáše Bárty, který se trefil už ve druhém zápase v řadě čtyřikrát!, a stačilo to hostům na výhru 2:4.

Branky: 14. Šrajbr, 15. Průcha - 30., 45., 73. a 75. Bárta. Rozhodčí: Švec - Ďörď, Sirota, ŽK: 1:4. Diváků: 30. Ruprechtice: Nováček - M. Šrajbr , Vlach, Chwiedziuk, Průcha, Pekař, L. Šrajbr (79. Kašpar), Kesner, Dlabola (46. Číž), Horák, Stříteský (70. Vrtal). Pěnčín: Lamač - Kratochvíl (81. Jindřich Škréta), Mendlík, Mikula, Schmeiler, Matějíček (85. Žďárský), Jan Škréta, Kotrman (33. Primásek), D. Škréta, Jaček, Bárta.