I.A třída: Lomnice drží vítěznou sérii, Doubí zdolala 3:0

09.09.2020 18:57:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté Lomnice udrželi vítěznou sérii i ve třetím kole a jsou jen o skóre třetí v tabulce I.A třídy. Naposledy v sobotu zdolali 3:0 Doubí, ale zlepšení přišlo až ve druhém poločase. Debakl naopak utrpěla doma Bělá s FC Pěnčín a Košťálov/ Libštát o gól 3:4 podlehl Ruprechticím.

Lomnice n. P. - Doubí 3:0 (0:0)

Soupeři z Doubí dokázali vyhrát v Pěnčíně, takže se domácí důkladně připravili. Už ve 2. minutě Topič centroval, ale Drahoňovský střílel vedle. Lábkovu ránu z 25 metrů vychytal brankář Doubí Vymetal. Poté Portyk našel Topiče, jeho rána ovšem mířila do břevna. Ve 45. minutě znovu pálil Topič, ale s jeho ranou si poradil opět brankář hostů.

O přestávce lomničtí trenéři sestavu pozměnili a Horáček zamířil z útoku do obrany a dopředu šel střídající Vacek. V 52. minutě po odražené střele Lábka stál na správné místě Vacek a otevřel skóre zápasu - 1:0. Vzápětí T. Veg nahrával a Krasnický mířil těsně vedle. V 59. minutě Vacek vysunul T. Vega, který zvýšil na 2:0. O minutu později  si vytvořili šanci po kombinaci Vacek s Drahoňovským, ale tentokrát neuspěli. Poté Horáček prošel, Vacek ale mířil vedle.

V 75. minutě se do šance znovu dostal Vacek. V 80. minutě si vytvořili velké šance i hosté, když při první vyrážel brankář Jezdinský nohama a při druhé na poslední chvíli vypíchl míč T. Veg. Při dalších šancích mířili vedle Heřmanský a Vacek. V 89. minutě byla po faulu na Vacka nařízena penalta, kterou proměnil Gaubman a stanovil konečný výsledek zápasu na 3:0.

„Tři kola, devět bodů a skóre 7:0, to je v pořádku a jsme spokojení. První poločas byl slabší, ale po přesunutí už to bylo dobré. Pochválit musím Vacka, který byl u všech gólů," hodnotil utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 52. Vacek, 59. T. Veg, 89. Gaubman z pen. Rozhodčí: Bahník - Bohuš, Chládek, ŽK: 0:1. Diváků: 87. Lomnice: Jezdinský - J. Veg, Gaubman, Drusan, Krasnický - Portyk (46. Vacek), Topič, Lábek (70. Heřmanský), T. Veg - Drahoňovský (68. Majer), Horáček.

Bělá - FC Pěnčín 1:6 (1:2)

Sobotní zápas se Bělákům hrubě nepovedl, přitom ze začátku mysleli i na body. A nic nenasvědčovalo tomu, že dostanou takový příděl. Hned ve 3. minutě měl šanci Vorel a v 6. minutě tečoval střelu Janů, která šla jen těsně vedle. V 9. a 11. minutě měli dvě tutovky hosté, ale stav byl stále bezbrankový. Ve 12. minutě domácí trefili břevno. Ve 26. minutě pěknou šanci zahodili zase hosté. O minutu později už se hostující Hušek trefil a Pěnčín vedl 0:1.

Ve 37. minutě se do gólovky dostal Vácha. Vyběhnuvší gólman hostů byl ale rychlejší, a balon schoval pod sebe. Další pěknou akci předvedl Vácha o minutu později. Utekl po křídle, nahrál Sádkovi, ten ale mířil vedle. Ve 40. minutě kopal Janů trestný kop. který skončil na tyči hostující branky. O minutu později bylo vyrovnáno. Po šlapáku ve vápně nařízený pokutový kop proměnil Motejlek. Radost domácím ale dlouho nevydržela. O dvě minuty později kopali trestný kop hosté a proměnili ho ve vedoucí branku a určili poločasový výsledek na 1:2. Gól do šatny domácím vůbec nepomohl.

Na začátku druhé půle se po pěkné akci domácích dostal do šance Otmar. Bohužel pro domácí, ho gólman hostů vychytal. O minutu později, po hrubé chybě v obraně se hosté dostali do vedení 1:3 a dostali se na koně. Do konce zápasu už Bělou k ničemu moc nepustili a ještě třemi brankami určili výsledek 1:6.

„Výsledek zápasu je krutý, ale asi spravedlivý. Bohužel máme tolik zraněných hráčů, že bychom z nich postavili skoro další mančaft. Musíme se s tím ale nějak poprat sami a věřit, že se někteří budou rychle uzdravovat," komentoval zápas za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 41. Motejlek z pen. - 27. Hušek, 43. a 49. Barcuch, 68., 73. a 74. Pumrle. Rozhodčí: Švec M - Ďörď, Adam, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Bělá: Jakubičko - Navrátil, Sládek, Hanč, Beran, Motejlek, Janů, Otmar, Vácha (75. Vágner), Vorel, Liška. Pěnčín: Pivrnec - Lang, Hlubuček, Scholz, Dorničák, Vobejda (69. Konopásek), Barcuch, Záveský (84. Ondrejčík), Tokár (63. Nemyrovskyy), Mätzelt, Hušek (46. Pumrle).

Košťálov/ Libštát - Ruprechtice 3:4 (2:2)

Domácí vystoupili aktivně do utkání a chtěli konečně bodovat. Ale do vedení se dostali hosté když se v 9. minutě trefil z přímého kopu Průcha - 0:1. V 18. minutě byl ve vápně faulován Houžvička a následný pokutový kop proměnil domácí kapitán Holovič a vyrovnal na 1:1. Domácí obrana nestíhala rychlé útočníky Ruprechtic, když ve 30. minutě hosté znovu odskočili brankou na 1:2 Stříteského. Domácí dokázali rychle vyrovnat, když se ve vápně rychle zorientoval Holovič a střelou k tyči vyrovnal na 2:2.

V 53. minutě se hosté dostali opět do vedení, když centrovaný balon do vápna poslal do sítě Průcha - 2:3. V 66. minutě byl navíc vyloučen košťálovský Sádek, což komplikovalo případné domácí vzkříšení. Z následného trestného kopu s přispěním tyče zvýšil Průcha na 2:4. Po minutě pobytu na hřišti v 72. na 3:4 snížil střídající M. Janata. Domácí, přestože hráli v deseti, tak měli v závěru tlak, ale kýženou branku se jim nepodařilo vstřelit, a tak ani na třetí pokus nezískali žádné body.

Branky: 18. a 34. Holovič (první z pen.), 72. M. Janata - 9., 53. a 67. M. Průcha, 30. Stříteský. Rozhodčí: Mach - Brož, Svoboda, ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (66. Sádek). Diváků: 121. Košťálov/ Libštát: L. Průcha - Fejfar (46. Kosina II), Kosina I, Frolík, Koldovský, Klaban (71. M. Janata), Holovič, Cerman, Houžvička (50. Šafář), Sádek, Vancl (46. K. Janata).