I.A třída: Lomnice padla v Rynolticích, Košťálov získal bod s vojáky

09.10.2017 19:41:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

Z pojizerských zástupců v I.A třídě tentokrát bodoval pouze Košťálov/Libštát, který vedl nad VTJ Rapid Liberec už 2:0, ale ve druhé části si nechal vedení vzít a bral alespoň remízu. Lomničtí přišli o vedení v tabulce prohrou v Rynolticích, když zápas na těžkém terénu rozhodl jediný gól domácího Kopice.

Rynoltice - Lomnice n. P. 1:0 (1:0)

Na těžkém terénu se v souboji předních mužstev I.A třídy hrál spíše bojovný fotbal. Ve vyrovnaném utkání se domácí přece jen více tlačili do pokutového území soupeře. To se projevilo ve 21. minutě, kdy se Kopicem ujali vedení. Na druhé straně jednou prováhal ideální pozici Drahoňovský a jednou střelu Starého vyrazil domácí gólman Vacek.

Hosté do druhé půle nastoupili se dvěma střídáními a zlepšili hru, ale moc šancí si nevytvořili. Gaubman jednou netrefil a Drahoňovský se na špatném terénu nedostal k míči včas.

„Fotbalu v tomto utkání moc vidět nebylo. Teď máme doma Krásnou Studánku, chceme bodovat a zůstat v popředí tabulky," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 21. Kopic. Rozhodčí: Ouředník - Špidlen, Kovář, ŽK: 4:3. Diváků: 70. Lomnice: Přibyl - Knížek, Košťák, Materna, Janata - Sehnoutek (46. Bryscejn), Gaubman, Drusan, Dlouhý (46. Veg, 77. Kraus) - Drahoňovský, Starý.

Košťálov/ Libštát - VTJ Rapid Liberec 2:2 (2:0)

Utkání se hrálo na velmi těžkém podmáčeném terénu, ale na výkon obou celků to nemělo vliv a hrál se pohledný fotbal. První vážnější šanci měli hosté ve 13. minutě, ale domácí podržel brankář Klazar. O minutu později se ke střele ze za vápna dostal Sádek a jeho krásnou střelu zastavilo břevno. Poté šli domácí do vedení, když se na výlet vydal ze stopera Cerman a dostal se s míčem až do vápna, kde nahrál lépe postavenému Janatovi. Těsně před odchodem do kabin domácí vsítili druhou branku, o kterou se postaral znovu Cerman, a tentokrát i rovnou zakončil.

Nástup do druhé půle domácím vůbec nevyšel, vypadalo to jako by se zapomněli v šatně. Hosté během chvilky dokázali smazat dvougólové manko a vzápětí mohli strhnout vedení na svoji stranu. Ke konci se domácí snažili vsítit branku, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořili, a tak se oba týmy rozešly smírně.

Branky: 39. Janata, 45. Cerman - 48. a 52. Kejdana. Rozhodčí: Šmíd - Dvořák, Řezníček, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Košťálov: Klazar - Vancl (64. Holec), T. Koldovsky, Cerman, Sládek - K. Janata, Klaban, Piry, Sádek - Stehlík (72. A. Koldovsky), Holovič.