I.A třída: Lomnice přestřílela Frýdlant a Branná remizovala s Košťálovem

09.09.2013 16:03:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

V zápasech I.A třídy naplno bodovali pouze fotbalisté Lomnice, kteří šesti brankami přestříleli domácí Frýdlant, ale šancí měly oba týmy na další dva zápasy, lomnický Drábek navíc neproměnil penaltu! Jilemnice naopak vysoko prohrála v Rynolticích a nedělní derby Horní Branná - Košťálov skončilo smírně 1:1.

Frýdlant - Lomnice 2:6 (1:3)

Lomničtí fotbalisté se vůbec netěšili při dalekém výjezdu do Frýdlantu na zdejší umělku, a to ještě nevěděli, že záměnou došlo k zapomenutí registraček hráčů. Vše se naštěstí zjistilo včas a mohlo se hrát, jakoby to ale předznamenalo neuvěřitelný zápas...

Za prvních pět minut stihli domácí promarnit několik obrovských šancí, kdy trefili i břevno, od kterého se míč naštěstí odrazil ven z brány. V 6. minutě sehrál povedený trestný kop J. Ďoubalík, brankář jeho střelu vyrazil jen před sebe a Drahoňovský míč dorazil do branky - 0:1. Ve 14. minutě si lomnická dvojice pohrála s domácím gólmanem jako přes kopírák a znova to vyšlo - 0:2! Domácí ovšem hrát nepřestali a povedenou střelou snížili na 1:2. Vzápětí domácí trefili další břevno a na druhé straně se dostal do velké šance Drahoňovský, zblízka ale Čermák nedorazil. Ve 43. minutě J. Ďoubalík kolmicí vyslal Vávru a bylo to 1:3.

V 55. minutě zvyšoval Michal Drábek z trestného kopu už na 1:4. O pět minut později utekl obraně Drahoňovský a znovu Drábek upravil už na 1:5. Zdálo se už rozhodnuto, ale domácí po zaváhání obrany snížili v 63. minutě na 2:5. V 65. minutě byl nařízen pokutový kop - míč si vzal Michal Drábek, mohl tak završit svůj hattrick, ale střelu mu domácí gólman chytil! Stále ale nebyl konec zápasu, v 70. minutě Podstavek po krásné akci střelou ze 20 metrů do šibenice vstřelil šestý gól hostů. Domácí pak ještě nastřelili třetí břevno v zápase, ale skóre se už nezměnilo.

„Sehráli jsme šílený zápas, ještě snad dalších deset šancí jsme nevyužili. Hrál se fotbal nahoru-dolů, ale tolik gólů samozřejmě pramenilo i z hrubých chyb v obraně. Každopádně jsme rádi, že jsme potvrdili výhru z minulého kola," řekl k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky Lomnice: 6. a 14. Drahoňovský, 43. Vávra, 55. a 60. Mich. Drábek, 70. Podstavek. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 6:2, ČK: 1:0. Diváků: 80. Lomnice: Jezdinský - Vohnout, T. Ďoubalík, Kraus, Čapek - Vávra (78. Dlouhý), J. Ďoubalík, Mich Drábek, Podstavek - Čermák, Drahoňovský (65. Syrovátka).

Rynoltice - Jilemnice 5:0 (2:0)

Do 25. minuty šlo o vyrovnané utkání. Po nedůrazném bránění ale domácí vstřelili lacinou první branku a hosté se doslova sesypali. „Po zbytek utkání to byla z naší strany křeč a hosté zaslouženě vyhráli. Musíme se co nejrychleji oklepat a příští týden porazit Frýdlant," uvedl k zápasu trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: A. Kotek 2, Vacek, M. Kotek, Zeidler. Rozhodčí: Miklovič - Čuřík, Rosenberg, ŽK: 3:2. Diváků: 120. Sestava Jilemnice: Tuž - Mečíř, Štastný, Jež, Paulů - Figura, Faistaver (46. Horáček), Kubina, Hadač, Bergemann - Illner (70. Hartych).

Horní Branná - Košťálov 1:1 (0:0)

Od začátku nedělního zápasu měly navrch na obou stranách obrany, protože nikdo nechtěl dostat první gól. Do první gólové šance se dostali hosté v 11. minutě, Cerman zaběhl za obranu, ale z voleje branku minul. O chvíli později opět zahrozil Cerman. Ve 25. minutě přišla chvíle domácích. Šimek se uvolnil a šel sám na brankaře, ten však jeho střelu vyrazil k Landigovi a chytil i jeho dorážku. Ve 29. minutě dobře vystřelil Nýdrle, ale branku minul. Před koncem prvního poločasu ještě Landiga mířil do šibenice, ale brankář hostů byl opět na místě.

Druhý poločas začali lépe domácí. Nejdříve po rozehraném rohovém kopu prudce vystřelil Svoboda, ale střela šla pouze na brankáře. V 71. minutě výborně rozehráli rohový kop Svoboda se Šimkem, nacentrovali před branku, kde byl připravený Vašek a hlavou otevřel skóre. Chvíli na to byl závar v domácím pokutovém území. Nejlépe se orientoval Chlup a nebezpečí odvrátil. V 77. minutě obraně hostů utekl Landiga a postupoval sám na brankáře, který jeho následnou střelu vyrazil na roh.

Košťálov se nevzdával, všechny síly vrhnul do útoku. V rozmezí tří minut měl dvě dobré příležitosti hlavou výborně hrající Cerman, ale branku ani jednou netrefil. Až v 84. minutě Kašpar zahrával trestný kop a v tlačenici před brankou Hoffman míč minul, a ten se od zad jednoho z domácích obránců odrazil do vlastní branky - vyrovnáno na 1:1. Vítězství ještě mohli domácí v 90. minutě strhnout na svou stranu, když po akci Gaudel - Nýdrle se míč odrazil k volnému Benešovi, který však netrefil odkrytou branku. Obě mužstva bojovala do poslední minuty naplno, ale skóre se již nezměnilo.

Branky: 71. Vašek - 84. vlastní. Rozhodčí: Bým, ŽK: 3:1. Diváků: 150. Horní Branná: Hoffman -Fiedler, Vašek, Chlup - Kocourek - Jón (62. Pešina), Zuzánek, Svoboda - Šimek (71. Beneš), Landiga (90. Gaudel), Nýdrle. Košťálov: Šrajer - Grafek, Kašpar, Piry, I. Móro - K. Janata, Cerman, Poledník, Prousek - Zboroň (68. J. Sádek), Huráň.