I.A třída: Nejlepším týmem dvojkola Košťálov, který dvakrát remizoval

14.05.2019 22:43:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Horní Branná,Semily,Lomnice nad Popelkou

Ve dvojkole I.A třídy překvapivě dvakrát prohrála Lomnice, naopak Košťálov získal dva body za remízy a jeden za remízu se silnými Rynolticemi získaly i Semily. Dvě vysoké prohry si připsala Horní Branná, ale stále má na Semily čtyři body k dobru.

Utkání 25. kola:

Stráž p. R. - Horní Branná 11:0 (5:0)

Horní Branná odjela k zápasu bez tří potrestaných hráčů, ale hlavně bez obou golmanů, které zaměstnavatelé neuvolnili. Proto do branky nastoupil obránce Šimůnek  a komentář k zápasu je jednoznačný - Horní Branná zápas doslova protrpěla...

Branky: 1. a 22. Biedermann, 8., 13. a 53. Kisty Jakub, 34., 58. a 79. Věchet, 69., 74. a 86. Cerman. Rozhodčí: Kowalik - Šubrt, Hrbáček, ŽK: 0:2. Diváků: 120. Horní Branná: Šimůnek - Jirousek, Vašek, Jindřišek, Fiedler - Gaudel, Sládek, J. Paulů, Hrdina, Jón - Rychtr.

Lomnice n. P. - Ruprechtice 1:5 (0:3)

Domácí začali dobře, když po rohu Topiče pálil těsně vedle brány Ruprechtic Starý. Pak Dlouhý nevyužil další šanci. Ve 20. minutě Morávek vyslal mizernou střelu, která se ale došourala až do brány a hosté vedli 0:1. Vzápětí střílel Topič, ale gólman Nováček balon vyrazil. Pěknou akci předvedli T. Veg s Morávkem, druhý jmenovaný ale na konci netrefil prázdnou branku. Do zakončení se dostal i Gaubman, ale jeho střelu obránce zblokoval a na čáře vykopl, z protiútoku poté hosté přidali druhý gól a ve 38. minutě to už bylo po gólu Průchy 0:3!

Do druhého poločasu už nenastoupil zraněný Gaubman a nikdo za něj nedokázal vymyslet útočné akce, navíc po dalších chybách v úvodu druhé půle se hosté dostali rychle do vedení už 0:5! Zanedlouho po pátém gólu neudržel nervy na uzdě Dlouhý a obdržel za faul červenou kartu, takže zbytek zápasu dohrávali domácí oslabení. V závěru musel odstoupit i zraněný Drahoňovský. Z nařízené penalty alespoň snížil v 79. minutě Drusan.  V 85. minutě ještě mířila Topičova standardka těsně mimo bránu hostů.

„Proti předchozím zápasům byl náš výkon podprůměrný, tragický přelom poločasu pro obranu, kdy jsme dostali čtyři góly," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 79. Drusan z pen. - 20. Morávek, 36. a 38. Průcha, 47. a 50. Šrajbr. Rozhodčí: Zlatník - Řezníček, Dytrt, ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (54. Dlouhý). Diváků: 54. Lomnice: Jezdinský - Dlouhý, Drusan, Starý, J. Veg - Portyk, Gaubman (46. Sehnoutek), Topič, Janata - T. Veg, Morávek (46. Drahoňovský, 88. Maňhal)

Košťálov/ Libštát - Mšeno B 2:2 (0:0)

Domácí sehráli dobrý zápas proti lídrovi tabulky, za kterého nastoupil i exreprezentant Jiří Štajner. Dvakrát domácí vedli po gólech Baudyše a Klazara, ale hosté dokázali dvakrát vyrovnat Štajnerem a Krejčíkem.

Branky: 55. Baudyš, 76. Klazar - 77. Štajner, 86. Krejčík. Rozhodčí: Bohata - Kvítek, Horáček, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Košťálov/ Libštát: Průcha - Fejfar, Klazar, Vancl,  Grosu, Grafek, Holovič, Cerman, Koldovský, Sádek, Baudyš.

Desná - Semily 7:2 (2:0)

Desenští bojující o čelo tabulky nastoupili na domácí umělce v silném složení. Hosté tentokrát nedokázali bodovat, ale na půdě favorita vstřelili zásluhou Lukeše a Klímy dvě branky, s čímž by ještě na jaře měli zřejmě problémy.

Branky: 12., 61. a 66. V. Kořínek, 13. Ježek, 50. Sekanina, 75. J. Kořínek, 86. P. Kořínek - 60. Lukeš, 69. Klíma. Rozhodčí: Mizera - Chládek, Kutílek, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Semily: Zamastil - Sůva (60. Klíma), Chlupáč, Zelenka, M. Hradecký, Peškar, Hruška (77. O. Hradecký), Káňa, Lukeš, Podzimek, Vrchovský (66. Vávra).

Vložené 24. kolo (8. 5.):

Ruprechtice - Košťálov/ Libštát 2:2 (1:1)

S konkurentem v tabulce dokázali Košťálovští uhrát bod za remízu, když góly Klazara a Vejnara otočili v 60. minutě na 1:2, ale domácí Chwidziuk ještě stihl vyrovnat.

Branky: 3. a 67. Chwiedziuk - 13. Klazar, 60. Vejnar. Rozhodčí: Dvořák - Bohatý, Smoleňák, ŽK: 0:1. Diváků: 21. Košťálov/ Libštát: Průcha - Fejfar (72. Dohnal), Klazar, Vancl, Vejnar (76. Fiedler), Grafek, Baudyš, Cerman, Kolovský, Sládek, Tulach.

Semily - Rynoltice 0:0

Domácí měli převahu a vytvořili si několik gólových šancí, ale neproměnili je. V 88. minutě dokonce branku vstřelili, ale nebyla uznána pro zapískání předchozího faulu. Bod je pro Semiláky proti favoritovi dobrým počinem, ale tentokrát měli i na výhru.

Rozhodčí: Ďörď - Šubrt, Ježek, ŽK: 3:4. Diváků: 120. Semily: Zamastil - Sůva (89. O. Hradecký), Chlupáč, Zelenka, M. Hradecký, Peškar, Hruška (74. Hapiak), Káňa, Lukeš, Podzimek, Klíma.

Horní Branná - Mimoň 2:6 (1:3)

Již úvod zápasu přinesl domácím vedení, když Dušan Paulů ve 4. minutě doslova přehodil špatně postaveného gólmana hostů. Ale další minuty vyvedly hráče z omylu, neboť doslova školáckými chybami obrany do poločasu hosté otočili na 1:3.

Ani druhý poločas nepřinesl zlepšení a po dvojím vyloučení domácích hráčů se stav  zápasu zastavil na hrozném skóre 2:6 a suterén tabulky se Horní Branné silně přibližuje.

Branky: 4. Dušan Paulů, 80. Fiedler - 8., 9. a 86. Hřeben, 42. Feher z pen., 69. Matušek, 90. Sukovatý. Rozhodčí: Klement - Dvořák, Plátková, ŽK: 4:3. Diváků: 60. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Pešina (46. Dusík), Jirousek, Fiedler - Beneš, Hrdina (76. Rychtr), Vašek, J. Paulů, Jón - Dušan Paulů.

Hejnice - Lomnice n. P. 4:3 (2:1)

Domácí vedli, ale Morávek vyrovnal ve 31. minutě na 1:1. Ve 41. minutě Kozel dlouhým nákopem po větru přeloboval brankáře Jezdinského na 2:1.

V 65. minutě po přesném pasu Gaubmana vyrovnal na 2:2 znovu Morávek. Po chybě obrany se ale domácí záhy dostali znovu od vedení a po faulu Starého z nařízené penalty zvýšil hejnický Sirůček už na 4:2. V 81. minutě snížil Janata po dobrém centru a v závěru si hosté vytvořili několik šancí na vyrovnání, ale Morávek, Janata ani Drusan neuspěli.

„Náš výkon slušný, ale tentokrát nás trochu provázela smůla v zakončení, když jsme nedali hromadu šancí," podotkl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 25. Neumann, 41. Kozel, 73. Kobr, 75. Sirůček z pen., - 31. a 65. Morávek, 82. Janata. Rozhodčí: Bahník - Kutílek, Matys, ŽK: 2:1. Diváků: 124. Lomnice: Jezdinský - Dlouhý, Drusan, Starý, J. Veg - Gaubman, Topič, Janata, T. Veg - Drahoňovský (68. Sehnoutek), Morávek (86. Maňhal).