I.A třída: Po životním výkonu Jezdinského přivezla Lomnice bod z Mírové

21.05.2012 10:04:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Mužstvům v I.A třídě se v posledních kolech nedaří, což se potvrdilo i ve 24. kole. Bozkov narazil na sílu Velkých Hamrů, Jilemnice po slabém výkonu prohrála s posledními Vratislavicemi a Mírová s Lomnicí se rozešly smírně, což je také spíš ztrátou pro oba.

Všechny čtyři týmy z Pojizeří tak klesly v tabulce do její spodní poloviny. Nejlépe je na tom stále Bozkov, ale na čelo tabulky může momentálně zapomenout a navíc v sobotu přišel při nešťastném zranění o obránce Kopala.

Velké Hamry - Bozkov 2:0 (1:0)

Začátek utkání byl vyrovnaný, náznaky šancí měla obě mužstva. Domácí branku dvakrát ohrozil Aster, jednou šla střela nad a podruhé výborně zachránil domácí brankář Blahna. Na druhé straně zasahoval také dvakrát brankář Balatka. Nejprve skvěle vytáhl dělovku pod břevno a poté zlikvidoval i další nebezpečnou střelu. Postupem času se však domácí více dostávali před branku hostů, Bozkov zahrozil pouze ze standardních situací zahrávaných Červeným. Ve 31. minutě hostující hráz pod tlakem povolila. Říha se dokázal na kraji lehce uvolnit a naservíroval Mičkovi gólovou přihrávku.

V 55. minutě domácí zvýšili na 2:0, když hned první vážnější situaci ve druhé půli dokázal zhodnotit Řezáč a Mihálikův centr umístil hlavou v těžké pozici za tyč Balatkovy svatyně. Hostům nešla upřít snaha, ale končila před pokutovým územím domácích. V 64. minutě přišel hrůzostrašný okamžik pro všechny přítomné. Bozkovský obránce Zdeněk Kopal po odkopu míče trefil protihráče pod koleno tak nešťastně, že si přelomil holenní i bércovou kost. Hra byla na 30 minut přerušena, Zdeněk Kopal zůstal bez hnutí ležet na trávníku až do příjezdu sanitky. Nikdo už poté neměl na fotbal moc pomyšlení a zápas se dohrával bez duše a bez šancí.

Branky: 31. D. Miček, 59. Řezáč. Rozhodčí: Klimt - Vlk, Bukvička, ŽK: 3:3. Diváků: 60. Bozkov: Balatka - Liďák (46.Coufal), Červený, Linek, Kopal (65. Hlava)- Vrabec, Burnus, Makula, Havel - Aster, Mazánek.

Mírová - Lomnice 1:1 (1:0)

Domácí fotbalisté divákům předvedli zejména v prvním poločase doslova festival spálených a zahozených šancí, měli snad devět gólových příležitostí a vedli pouze o jednu branku, kterou vstřelil ve 30. minutě David Zelnický. Hosté se stále potýkají se zraněními, v minulém utkání se přiřadil k marodům Michal Drábek, takže po delší době nastoupil v útoku jeho bratr Martin.

Ve druhé části hosté opticky vyrovnali hru a pak vyrovnali i skóre. Domácí poté znovu měli další obrovské příležitosti, ale neproměnili ani jednu, takže se museli spokojit s bodem.

,,Hrozně nás mrzí výsledek, Lomnice měla obrovské štěstí a přejeme jí, aby jí vydrželo i v dalších kolech," uvedl po zápase vedoucí družstva Mírové Jiří Kadlec.

„Domácí byli jasně lepší, ale Jezdinský podal v brance vynikající, možná i životní výkon a díky němu si odvážíme velmi cenný bod," řekl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 30. D. Zelnický - 73. Mart. Drábek. Rozhodčí: Marek, ŽK: 3:4. Diváků: 50. Mírová: J. Jíra - Mrňák, Hejduk, M. Zelnický, Kovář - Beneš, Horák, M. Jíra, P. Kandrač - J. Kandráč, D. Zelnický (79. Tokan). Lomnice: Jezdinský - Košťák, Drahoňovský, Čapek, Stránský - Syrovátka (90. Dlouhý), Kraus, Láska, Bouška - Kos, Mart. Drábek.

Jilemnice - Vratislavice 1:3 (0:3)

V přímém souboji o sestup podali domácí zřejmě nejhorší výkon jarní sezony. Už v 8. minutě nastřelili hosté tyč a Jilemnice toto varování nebrala vážně. Stále si hráči mysleli, že se poslední celek tabulky porazí sám. Hosté ale byli aktivnější a lepší. O zápase rozhodli  mezi 18. až 25. minutou, kdy Jilemnice třikrát inkasovala z kopaček Žabky, Klímy a Langa. V průběhu prvního poločasu si domácí nevytvořili souvislý tlak a neměli ani brankové příležitosti. Až ve 45. minutě se ocitl v tutovce  Bergemann, ale v rozhodujícím okamžiku netrefil míč.

Druhý poločas byl z domácího pohledu o něco málo lepší, ovšem nedošlo k proměnění ani těch nejvyloženějších šancí. V 60. minutě Hadač hlavou mířil z těsné blízkosti vedle. O dvě minuty na to šel Princ sám, přehodil brankáře, ale míč šel vedle branky. V 66. mířila Princova střela znovu těsně vedle. Hosté se soustředili pouze na obranu a platonický nápor domácích vyšel naprázdno. V závěru a v nastaveném čase se domácí snažili s výsledkem ještě něco udělat, ovšem výsledkem jejich snahy byla pouze branka Hadače z 89. minuty.

„O záchranu se takto nebojuje," byl v komentáři stručný, ale výstižný sekretář Jilemnice Jaroslav Kavan.

Branky: Hadač - Žabka, Klíma, Lang. Rozhodčí: Brož, ŽK: 2:1. Diváků: 30. Jilemnice: Černý - Vancl, Šťastný, Mečíř (28. Paulů), Šnorbert - Bergemann, Tonar (46. Hadač), Jež, M. Schauer - Princ, Horáček (46. Landiga).