I.A třída: Stehlík hattrickem sám rozstřílel Jilemnici

15.05.2011 21:16:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

V okresním derby v I.A třídě v Košťálově domácí fotbalisté využívali chyby jilemnických obránců, vynikl zejména Břetislav Stehlík, který třikrát překonal gólmana Tuže. V dalších zápasech Lomnice remizovala s Frýdlantem a Bozkov porazil Velké Hamry.

Košťálov - Jilemnice 3:0 (2:0)

Ve 2. minutě centroval Hubáček zprava do vápna, Tuž střelu vyrazil na hranici pokutového území k volnému Stehlíkovi a i jeho střelu dokázal brankář Jilemnice s vypětím všech sil vyrazit. V 15. minutě chyboval Mečíř, který nahrával dozadu, ale jenom na kopačku Zboroně, který míč poslal ještě na Stehlíka a ten poslal domácí do vedení. Ve 36. minutě Karel Janata poslal z pravé strany centr do vápna na hlavu Stehlíka, jenž se nemýlil - 2:0.

Ve druhém poločase pokračovali domácí v aktivitě a v 58. minutě po rychlém protiútoku Ivo Móro balon posunul na Stehlíka, který šel sám na brankáře a znovu se nemýlil - 3:0. V 62. minutě se ve velké šanci ocitl Zboron, šel sám na brankáře, ale ještě se snažil nesmyslně přihrávat na Stehlíka, který byl v těžší pozici, takže šance zůstala tentokrát nevyužita.

„Dnešní utkání bylo plné nepřesností. Pochvalu za dnešní výkon si zaslouží Stehlík, který dal hattrick. Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo vyhrát a odpoutat se trochu soupeřům za námi," komentoval další výhru Košťálova vedoucí družstva Michal Baudyš.

Branky: 15., 36. a 58. Stehlík. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 0:1. Diváků: 100. FK Košťálov: Průcha - Hubáček, Kašpar, Klazar, Fejfar (46. I. Móro) - K. Janata, Grafek (58. M. Móro), Sádek, Kmínek (70. M. Janata) - Zboroň, Stehlík. SK Jilemnice: Tuž - Sedlák (8. Šnorbert), Mečíř, Paulů, Stránský - Šťastný (79. Baranyk), Tonar, Bergemann, P. Schauer (60. M. Schauer) - Kalenda, Hadač.

Bozkov - Velké Hamry 2:1 (2:0)

Dalo se očekávat, že Velké Hamry si budou chtít spravit reputaci po prohře v minulém kole a vrátit se na první místo v tabulce, která zaručuje postup do přeboru. To se ale nakonec nä semislkém hřišti nestalo. Obě mužstva začala nervózně a dlouho se čekalo na ohrožení jedné z branek. Jednu z prvních šancí připravil Červený, jehož trestný kop prodloužil ve vápně dobře hrající Mazánek, brankář Miček ovšem míč vyrazil nad branku. Následný roh rozehráli Bozkovští do malého vápna, kde byl agilní Mazánek tvrdě sražen k zemi a rozhodčí nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Červený.

Ve 35. minutě se vyznamenal brankář Balatka, když zneškodnil hlavičku hostí po rozehrání trestného kopu. Ve 45. minutě domácí vyšachovali obranu, kolmice našla Burnuse, ten vyloženou šanci spálil a dal vyniknout brankáři hostí. Následně ale míč vybojoval a byl faulován. Míč si postavil Červený a typickým způsobem na zadní tyč našel Kubána, který bez problémů zakončil poločas gólem do šatny na 2:0

Do druhé půle nastoupili hosté odhodlaní s výsledkem něco udělat a často byla hra přerušována jejich důrazem na hranici regulérnosti. V 53. minutě přišel zkrat Linka, který faulován zahrál rukou v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Prousek. V 78. minutě oslabil tým hostí Jakub Miček, který hrubě urážel rozhodčího, a ten nekompromisně vytáhl červenou kartu. Hosté v závěru vsadili vše na útok, a pro domácí se tak otevřela cesta k rychlým brejkům. Největší z nich v nastaveném neproměnil Liďák, když jeho slabý pokus na brankové čáře vykopl hráč hostí a do branky ho nedokázal uklidit ani dobíhající Landiga.

Branky: 24. Červený, 44. Kubán - 53. L. Prousek. Rozhodčí: Miklovič, Ujka, Brož, ŽK: 5:2, ČK: 0:1 (78. J. Miček). Diváků: 60. Bozkov: Balatka - Linek, Doubek, L. Coufal, Liďák - J. Coufal, Kubán, Hendrych, Burnus - Mazánek (88. Vrabec), Červený (68. Landiga). Velké Hamry: D. Miček - Horna, L. Prousek, Zajíček (46. Szirti), Jiřikovský (79. Průcha) - Urbanec, Pitro (25. Prousek Vl.), Kobr, Pešat - Tomeš, J. Miček.

Lomnice - Frýdlant 1:1 (0:0)

Přestože padly jen dva góly tak si obě družstva vytvořila nezvykle mnoho šancí. Více jich měli hosté a proto možná osmkrát zachraňoval domácí družstvo brankář Ondřej Kos. Hosté se ve druhém poločase ujali vedení po brance Šindlera, ale domácí vyrovnali za 15 minut Drábkem z penalty, která byla nařízena za sražení Lásky při úniku v pokutovém území.

„Velmi dobrý výkon podal brankář Kos a vyzdvihl bych i záložníka Lásku, který byl naším nejlepším hráčem v poli," řekl po utkání za lomnický tým Tomáš Korda.

Branky: 24. Mich. Drábek z penalty - 60. Šindler. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 1:1. Diváků: 60. Lomnice: Kos - Košťák, Mich. Drábek, Kraus, Drahoňovský - Syrovátka (70. Fišar), Láska, Pazderský, Čapek - Vohnout, Medlík.