I.A třída: Tři body vybojovaly Lomnice a Košťálov

16.09.2013 14:19:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Dva z pěti zástupců okresu Semily ve fotbalové I.A třídě naplno bodovali. Lomnice po snadném poločase a polevení ve druhé části nakonec vybojovala výhru ve Stráži pod Ralskem a Košťálov si v neděli doma připsal výhru nad Rynolticemi. Naopak Jilemnice doma podlehla Frýdlantu a Horní Branná v Hejnicích. Nebodoval ani Harrachov proti vedoucí Chrastavě.

Jilemnice - Frýdlant 2:4 (1:2)

Do domácího utkání nastoupili Jilemničtí s odhodláním odčinit debakl 0:5 z Rynoltic, což se jim bohužel nepovedlo. Po úvodním oťukávání zahrozili ve 14. minutě, kdy Illner vysunul Kubinu, jehož střelu vyrazil na brankové čáře obránce hostů. Ve 27. minutě se naopak trefili hosté, když po centru ze strany dal hlavou branku špatně pokrytý útočník. Ve 36. minutě vyrovnal na 1:1 Figura, který se parádně trefil z přímého kopu. Přišla ale zbytečná branka do šatny ve 42. minutě - 1:2.

Druhý poločas se domácím opět příliš nedařilo a hosté v 55. minutě z penalty po špatném vyběhnutí Tuže zvýšili na 1:3. V 59. minutě to bylo 1:4 opět po nedůrazu v obraně a bylo prakticky po zápase. V 71. minutě ještě snížil po rohu náš nejlepší hráč domácích Kubina na 2:4. Do konce zápasu si ale hosté v klidu pohlídali vedení a odvezli si zaslouženě tři body.

„Zapracovávám do mužstva několik dorostenců, což samozřejmě nějakou chvilku bude trvat, ale máme tady i zkušené hráče (Štastný, Jež, Paulů), kteří musejí v kritických situacích mladým hráčům pomoct, a to jsem tam dnes neviděl. Pochvalu zaslouží Kubina, Hnik a Šnorbert. Přínosem bude určitě i Staněk, který ve druhém poločase hru oživil. Špatný výkon naopak podali Illner, Jež, Štastný a Bergemann," uvedl po zápase nový trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: Figura, Kubina - Coufal 2, Jelínek penalty, Záruba. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 3:3. Jilemnice: Tuž - Hnik (60. Mečíř), Štastný, Šnorbert, Paulů - Horáček (70. Vorel), Jež, Kubina, Bergemann - Illner (46. Staněk), Figura.

Stráž p. R. - Lomnice 3:4 (0:2)

Začátek zápasu byl pro hosty špatný, ale dvě nebezpečné standardky domácích zneškodnil brankář Jezdinský. Ve 12. minutě po akci Čermáka přesně zamířil Heřmanský a hosté vedli 0:1. V 15. minutě Tomáš Ďoubalík našel bratra Jiřího, který ze 20 metrů zvýšil na 0:2. Ve 25. minutě obdržel domácí hráč červenou kartu a hosté hráli při dvoubrankovém vedení ještě přesilovou hru. Další branku mohl po akci J. Ďoubalíka přidat Čermák, ale trefil jen domácího brankáře.

Hosté ovšem podcenili vstup do druhého poločasu a domácí dokázali brankami ve 49. a 52. minutě srovnat na 2:2. Teprve poté se Lomničtí znovu probudili a v 70. minutě našel Vohnout krásně Heřmanského, který znovu vrátil svému týmu vedení - 2:3. Mezitím ovšem další červenou obdržel přísně po dvou žlutých Drahoňovský a také druhý domácí hráč! Jednu ze žlutých karet přitom Drahoňovský obdržel za simulování, když ve stejné chvíli pomezní rozhodčí ukazoval na pokutový kop. Po akci J. Ďoubalíka Podstavek v 84. minutě zvýšil na 2:4. Domácí dokázali ještě v 89. minutě snížit na 3:4, ale víc už nestihli.

„Druhá půle z naší strany rozhodně nebyla v pořádku, protože jsme hráli přesilovku a domácí vyrovnali. Těší nás ale, že jsme nakonec utkání dovedli ke šťastné výhře. Z venku máme 6 bodů, takže po téhle stránce jsme spokojení, mínusem je vyloučení Drahoňovského, který nám bude chybět příští zápas," hodnotil zápas trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky Lomnice: 12. a 70. Heřmanský, 15. J. Ďoubalík, 84. Podstavek. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 6:3, ČK: 2:1. Diváků: 70: Lomnice: Jezdinský - T. Ďoubalík, Mich. Drábek, Kraus, Vohnout - J. Ďoubalík, Košťák, Heřmanský (88. Kraus ml.), Podstavek - Drahoňovský, Čermák.

Hejnice - Horní Branná 4:2 (3:0)

Než se hosté zaklimatizovali po dlouhé cestě, tak už prohrávali 3:0. Domácí nastoupili s velmi mladým týmem a začali útočně s velkým nasazením a výborným pohybem po hřišti. Hosté nevěděli kam dřív skočit a na těžkém mokrém terénu se mnohem hůře pohybovali a kombinovali. V 8. minutě centr z levého křídla přes celé vápno našel útočníka domácích, který míč převzal a uklidil k zadní tyči Hoffmanovy branky - 1:0. V 15. minutě zleva postupoval domácí útočník sám na Hoffmana, který však situaci úspěšně vyřešil. Dvě minuty na to domácí útočník unikl Fiedlerovi a Hoffmana prostřelil - 2:0. Ve 24. minutě Vašek ve vápně zakopl o hráče domácích a byla z toho penalta - 3:0. Teprve po třetí brance hosté hru konečně vyrovnali. Ve 29. minutě po nástřelu před branku Landigovi chyběl větší důraz v dobré pozici. Těsně před koncem poločasu ještě střílel Šimek, ale brankář domácích střelu vyrazil na roh.

Do druhého poločasu nastoupili Hornobranští s odhodláním bojovat. Hned na začátku sice domácí trefili tyč, ale potom již měli více ze hry hosté. V 51. minutě domácí na vlastním vápně faulovali Nýdrleho a Vašek střílel těsně vedle branky. V 73. minutě po dalším faulu šel kopat trestný kop brankář Hoffman. Jeho bombu domácí brankář ještě vyrazil, ale Landiga hlavou pohotově skóroval - 3:1. Najenou byla šance na obrat v utkání. Bohužel za další dvě minuty domácí po závaru v pokutovém území dopravili odražený míč do branky - 4:1. V 85. minutě Nýdrle zahrával trestný kop, který se dostal k Zuzánkovi, a ten nekompromisně zakončil - 4:2. Na závěr ještě hosté vystupňovali tlak na branku. Při jedné akci domácí brankář vyběhl, odražený míč se dostal k Landigovi, který pohotově střílel z 20 metrů do prázdné branky, ale trefil pouze tyč.

Branky H. Branné: 73. Landiga, 85. Zuzánek. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 1:3. Diváků: 100. Horní Branná: Hoffman - Fiedler, Vašek, Chlup - Kocourek (55. Gaudel) - Zuzánek, Pešina (73. Mečíř), Svoboda - Šimek (52. Beneš), Landiga, Nýdrle.

Košťálov - Rynoltice 4:2 (1:0)

Ve 4. minutě se do první šance dostali hosté, kdy I. Móro nezachytil náběh hráče, který postupoval z úhlu sám na brankáře, ale naštěstí pro domácí minul branku. V 18. minutě přišel centr Janaty do vápna a odražený míč se dostal až k Prouskovi, který v dobré příležitosti minul branku. Ve 27. minutě se už domácí ujali vedení, kdy se z trestného kopu trefil Janata, balon přitom proletěl zdí, která se rozestoupila. Ve 32. Prousek obral o míč Zeidlera a poté střílel z hranice pokutového území, jeho střelu k tyči gólman vyrazil na roh.

Ve 46. minutě Prousek dalekonosnou střelou trefil břevno. V 52. minutě Košťálov zvýšil vedení, Sádek obehrál Švarce a přichystal si míč na střelu, kterou poslal krásně do sítě - 2:0. V 66. hosté snížili, nejdříve brankář Šrajer nadvakrát vychytal Martina Kotka, ale na třetí dorážku Adama Kotka už byl krátký. V 74. minutě Cerman poslal krásnou přihrávku mezi obránce na Sádka, který postupoval sám na brankáře, ale neuspěl. V 78. domácí odskočili, brankář hostů neudržel centrovaný míč, ten se dostal k nohám Radima Prouska, který už tentokrát svojí šanci proměnil - 3:1. V 86. minutě přišla další trefa do sítě hostů a na 4:1 se trefil v utkání hodně aktivní Jakub Sádek. To ale ještě nebylo vše, v 90. minutě tečovaná střela Adama Kotka ze za vápna skončila až v domácí v síti - 4:2.

„Dnes jsme podali dobrý výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Naše skóre mohlo být klidně vyšší, ale neproměnili jsme několik dalších příležitostí," hodnotil utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 52. a 86. J. Sádek, 27. K. Janata, 78. Prousek - 66. a 90. Adam Kotek. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 4:7. Diváků: 120. Košťálov: Šrajer - Grafek, Kašpar, Huráň, I. Móro - K. Janata, Cerman, Piry, Prousek - J. Sádek (86. Jakubičko), Zboroň (78. J. Moravec).