I.B třída: Bělá porazila Roztoky a posunula se na třetí místo

08.11.2017 17:00:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

V posledním podzimním kole I.B třídy Bělá zdolala Roztoky a posunula se až na třetí místo tabulky. V dalším pojizerském derby druhý Bozkov překvapivě všechny body přenechal Jilemnici. Košťálov/ Libštát B pak jasně porazil Jabloneček.

Utkání Plavy - Horní Branná bylo odloženo na 18. 11. Kromě toho ještě zbývají dohrávky naplánované na sobotu 11. listopadu 14.00: Horní Branná - Bozkov, Plavy - Albrechtice a Smržovka - Košťálov/ Libštát B.

Bělá - Roztoky 3:1 (1:0)

V derby v Bělé zahrozili domácí už ve 3. minutě. Na přihrávku mezi obránce Roztok si naběhl Pavlata a ve skluzu poslal míč nad branku. V 17. minutě vhodili domácí rychle aut a Čokina z otočky těsně minul levou tyč Maďarčíkovy branky. Domácí byli při chuti a o minutu později zlikvidoval Maďarčík samostatný nájezd z pravé strany. Roztoky se v dopoledním čase probudily až ve 26. minutě, kdy střela Jakuba Nýdrleho z vápna orazítkovala břevno Jakubičkovy branky. Domácí si však jednoduchou, ale účelnou hrou vytvářeli další šance. Ve 30. minutě kryl hostující Maďarčík nadvakrát trestný kop Čokiny. Ve 36. minutě vytěsnil dobře chytající Maďarčík tvrdou hlavičku z blízka nad břevno. Ve 38. minutě odkopl od brány míč Jakubičko, Roztoky se dopustily faulu v pokutovém území a následovala penalta, kterou proměnil domácí kapitán Čokina. Ve 42. minutě se opět nákopem domácího brankaře Jakubičky dostal do brejku Pavlata, jeho nájezd mu Maďarčík chytil. Ve 43. minutě si domácí šikovně narazili míč před roztockým vápnem a Maďarčík vyrážel gólovou střelu z 8 metrů na rohový kop. V závěru poločasu roztocký O. David zblízka dvakrát ve vápně domácích zakončoval, ale byl vždy zblokován obráncem.

Utkání I.B třídy východ SK Jívan Bělá - TJ Sokol Roztoky<br />Autor: Zdeněk Matura Ve druhém poločase Roztoky zlepšenou hrou v obraně dlouho nepouštěly Bělou k ohrožení branky. Když se ani hosté nemohli dostat do zakončení, svítil na tabuli stále stav 1:0. Až v 72. minutě dostala Bělá výhodu trestného kopu. Míč si postavil Beran a střelou vedle zdi zvýšil na 2:0. O tři minuty později Roztoky mohly snížit. Jak. Nýdrle rozehrál roh a Kupkár zakončoval na přední tyči mimo. Domácí vstřelili pojistku v 77. minutě. Čokina zahrál trestný kop na zadní tyč, kde osamocený Huráň upravil z blízka pod břevno na 3:0. Až závěrečném tlaku hostů se Roztokám podařilo alespoň snížit. Kopáček vhodil v 84. minutě dlouhý aut, ve vápně se prosadil Hornig a střelou k tyči upravil na konečných 3:1.

„Hráči bojovali, ale vytvořili jsme si velmi málo gólových příležitostí. Chyběla nám přesná finální přihrávka," dodali k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 39. Čokina z penalty, 72. Beran, 77. Huráň - 84. M. Hornig. Rozhodčí: M. Šmíd - Hnětynka, Doringer, ŽK: 2:4. Diváků: 230. Bělá: Jakubičko - Tauchman (62. D. Hanč), Zemánek, Albrecht, Kosina (89. M. Hanč), Mach, Malý (76. Vorel), Huráň, Beran, Pavlata, Čokina. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, D. Mikolášek, Jína (61. Hujer) - D. David (61. Kopáček), M. Hornig, Maťátko, Kotyk (72. Kupkár) - Tuláček, Jak. Nýdrle, O. David. Fotogalerie z utkání

Bozkov - Jilemnice 0:2 (0:1)

Utkání mezi Bozkovem a Jilemnicí bylo sehráno na umělém trávníku na neutrální půdě v Lomnici. V 5. minutě kopali hosté rohový kop, ale míč se dostal k Červenému a následný faul na něho šanci hostí ukončil. Za dvě minuty měli hosté velikou šanci, když míč po centru zleva propadl až k nehlídanému Zemancovi, ale ten zblízka jen přestřelil. V 16. minutě měli šanci zase domácí, když Kobrle poslal centr zleva před bránu, ale Havel ani Mazánek v dobré pozici míč do brány netečovali. V 19. minutě měli hosté gólovku, kterou ale vychytal skvělý Kanaval. Za dvě minuty měli velkou šanci i domácí, Liďák zprava a z většího úhlu trefil jenom břevno. Ve 23. minutě měl šanci před bránou i Kobrle, ale než stačil nasměrovat míč do brány, soupeř mu balon vykopl. A ani Havel za další dvě minuty míč do brány v dobré pozici nenasměroval. Ve 33. minutě Kobrle běžel na bránu stíhaný obranou, vystřelil, ale gólman míč vykopl. Ve 39. minutě přišel faul na Liďáka u pravého rohu, z následného přímáku Červený trefil pouze boční síť. První poločas tak gól nepřinesl, ale hra byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách.

Druhý poločas začali domácí šancí, když se Havel ocitl v dobré střelecké pozici, ale opět přestřelil. V 50. minutě měl další velkou šanci opět Havel, vybojoval ale jenom rohový kop, který Červený zakroutil do brány, ale gólman hlavičkoval míč do bezpečí. Ani přímé kopy v 52. a v 55. minutě Bozkovští nezužitkovali. Nepomohlo ani střídání obou útočníků, naopak hosté se poté ujali vedení tečovanou střelou Kubiny v 68. minutě, se kterou Kanaval nemohl nic dělat. V 72. minutě se diváci radovali z vyrovnávacího gólu Liďáka, ale radost jim zkazil pomezní rozhodčí, jenž odmával ofsajd. A tak za čtyři minuty hosté zpečetili vítězství gólem Jiřišty, který využil chyby v obraně a řítil se stíhaný obranou na bránu a Kanavala prostřelil. A aby toho nebylo málo v 81. minutě se zranil Liďák, který nemohl dohrát utkání a ani vystřídat, jelikož již bylo vyčerpáno. Čestný gól nepřinesla ani dělovka Seiferta z 30 metrů tři minuty před koncem, a tak si hosté odvezli tři body.

„Chtěli jsme vyhrát, abychom měli šanci přezimovat na prvním místě, ale bohužel se nám to nepodařilo. Nevyužili jsme mnoho gólových šancí a bez střílení gólů se nedá vyhrávat, nicméně remíza by byla zasloužená. Musíme se nyní soustředit na poslední odložený zápas s Horní Brannou a udržet alespoň druhé místo. Soupeři gratuluji k vítězství a k dobrému výkonu v dnešním zápase," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 68. Kubina, 76. Jiřišta. Rozhodčí: Pánek - Nagy, Rulec, ŽK: 1:2. Diváků: 30. Bozkov: Kanaval - Strmiska, Seifert, Soudil, Kurfiřt, Liďák, Mazánek (80. Židlík), Kobrle, Červený, Hykman (58. Maleček), Havel (65. Kousal). Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šimek, Šnorbert, Tonar (75. Pěnička), Morávek (80. Metelka), Hradecký, Kubina, Jiřišta, Horáček, Zemanec.

Smržovka - Harrachov 5:2 (1:0)

Až před koncem prvního poločasu se domácí poprvé trefili, ale na 3:0 zvýšili dvěma góly na začátku druhé půle. Hosté pak snížili na rozdíl jediné branky, ale závěr znovu patřil domácím, kteří dvěma trefami upravili na konečných 5:2.

Branky: 40. Vokuš, 47. a 60. Hrabánek, 82. a 80. Tolvaj - 69. a 76. Barbořák. Rozhodčí: Hrbáček - Šůma, Dušek, ŽK: 3:2. Diváků: 71.

Lučany n. N. - Držkov 6:2 (5:1)

Už v 6. minutě vedoucímu celku tabulky, domácím Lučanům, zajistil vedení Röschl. Hosté se ale ještě nechtěli vzdát a ve 14. minutě srovnal Dvořák. Během první půle ale dvěma góly Purma a dalšíma dvěma Kohouta domácí zlomili jejich odpor. Ve druhém poločase už bylo rozhodnuto, ale na každé straně ještě padlo po jednom gólu.

Branky: 6. Röschl, 21. a 24. Purm, 36. a 38. Kohout, 78. Patočka - 14. Dvořák, 73. Paldus. Rozhodčí: Blaschke - Horák, Brož, ŽK: 2:3. Diváků: 65.

Železný Brod B - Albrechtice v J. h. 1:4 (0:1)

Hosté přijeli pouze v 11 hráčích bez možnosti střídání, ale po zásluze slaví tři body. Ve 22. minutě otevřel skóre pro hosty Pipek z penalty. Ve druhé části hosté navyšovali postupně vedení až na 0:4 a v 65. minutě pouze snížil za domácí Musílek.

Branky: 65. Musílek - 22. a 53. Pipek (první z penalty), 50. M. Sedlák, 62. M. Sedlák. Rozhodčí: Kutílek - Ďörď, Havel, ŽK: 0:1. Diváků: 30.

Košťálov/ Libštát B - Jablonec n. J. 3:0 (1:0)

V utkání hraném na lomnické umělce měli navrch hráči Košťálova/ Libštátu. Ve 20. minutě načal skóre Cerman, který přidal ve druhém poločase i gól na 2:0. Konečný výsledek na 3:0 uzavřel v 83. minutě Zboroň.

Branky: 20. a 71. Cerman, 83. Zboroň. Rozhodčí: Švec - Bahník, Dytrt, ŽK: 2:4. Diváků: 50. Košťálov/ Libštát B: Zamastil - Vancl, Kosina, Sládek, Patka, Mečíř, Piry (85. Pavluk), Cerman, Zboroň, Kobrle (51. T. Lukeš), Koldovský (64. Baudyš). Jablonec n. J.: Vízek - Pičman, Havrda, Linek, P. Adámek, Nechanský, J. Vrána, Pěnička (74. M. Vrána), T. Adámek, Prokůpek, Neumann.