I.B třída: Bělá rozstřílela Harrachov, Přepeře B těsně porazily Bozkov

25.04.2019 22:21:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

V 18. kole I.B třídy východ hráči Bělé rozstříleli Harrachov a znovu potvrdili suverénní vedení v tabulce. Vyhrál ovšem i druhý Rychnov, který také jasně porazil Železný Brod B. Z pojizerských mužstev ještě bodovaly Přepeře B výhrou 2:1 nad Bozkovem a Jabloneček těsnou výhrou 3:2 na Smržovce.

Přepeře B - Bozkov 2:1 (1:0)

Za krásného sobotního počasí se hrálo utkání mezi rezervou Přepeř a Bozkovem na novém fotbalovém stadionu v Přepeřích. V základu domácích nastoupili čtyři divizní hráči, kteří dopoledne pouze střídali v A týmu. Ve 2. minutě si Soudil málem vstřelil vlastní gól, když ve vlastním vápně nastřelil spojnici brány a Zemánek poté míč před dotírajícími protihráči musel sebrat. Za dvě minuty po faulu na Balcara kopal Liďák u pravé lajny přímý kop, poslal centr před bránu, ale nikdo z hostů nedosáhl na míč. Za minutu se Abraham dostal před Zemánka, ale vystřelil pouze vedle pravé tyče. Ve 14. minutě nabíhal domácí hráč do šance před bránu, ale dobíhající Kurfiřt mu míč zezadu vykopl na rohový kop. V 18. minutě zkusil Mazánek vystřelit z 30 metrů, míč mířil do šibenice, ale Kumprecht v pohodě měl. Ve 21. minutě měl Havel dobrou pozici ke střele ve vápně, ale místo střely zvolil ještě přihrávku doprava, nakonec tak z šance nebylo nic. Ve 32. minutě po rohu zprava byl chvíli závar před bránou hostí, ale poté akci ukončil odmávaný ofsajd. Ve 40. minutě se dočkali domácí, po chybě obrany se trefil ve vápně Krasnický. Za dvě minuty zkusil ještě vystřelit z bezmála 40 metrů Soudil, ale míč prošel vedle brány. Minutu před koncem prvního poločasu se dostával Červený do gólové šance stíhaný domácím obráncem, ale ve vápně se poté nedokázal dostat před něj.

Ve 49. minutě Balcar běžel s míčem na bránu, před ním byli dva domácí obránci, prvního obešel, ale druhý ho zbrzdil a nakonec se nedostal ani k zakončení. V 57. minutě se dostal Červený s míčem do vápna, poté dal za sebe na Havla, ten udělal dvě kličky a poté z úhlu vystřelil a rozvlnil síť za Kumprechtem. V 59. minutě nastřelili domácí břevno Zemánkovi svatyně. V 64. minutě poslal Kurfiřt pěkný centr před bránu, obrana domácích míč radši odkopla na roh. V 68. minutě po faulu na Mazánka sudí nařídil přímý kop ze 40 metrů. K němu se postavil zkušený Červený, ale gólman míč vyrazil. A ani za tři minuty hosté další přímý kop těsně před vápnem nezužitkovali. V 74. minutě Balcar šel na bránu s míčem, ten mu ale zezadu vykopl obránce na roh. V 79. minutě měli další velkou šanci hosté, když po faulu na Havla u vápna kopali další přímý kop, k němu se postavil Červený, jenže opět míč se nevešel mezi tři tyče a prošel těsně vedle. Bohužel remízový stav do konce nevydržel, v 83. minutě se trefil Vébr a strhl vítězství na stranu domácích. Hostům už se do konce nepodařilo pořádně ohrozit bránu, a tak odjíždějí bez bodu.

„Věděli jsme, že to tady bude těžké, ale nakonec jsme výrazně nepropadli a podali jsme další výborný týmový výkon. Domácí byli lepší, ale i tak jsme sahali dlouho po bodu, nakonec asi zaslouženě zvítězili Přepeřští. My si odtud vezeme dobrý pocit do dalších utkání. Za týden máme doma rezervu Velkých Hamrů, tak snad se to zúročí tam," uvedl po utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 40. Krasnický, 83. Vébr - 57. Havel. Rozhodčí: Mollinger - Doubek, Provazník, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Přepeře B: Kumprecht - Abraham, Kubáček (89. Kvapil), Kupka, Císař, Tokan (56. Martínek), Cimbál, Krasnický, Horáček (82. Horák), Bína, Vébr. Bozkov: Zemánek -  Kurfiřt, Soudil, Kobrle, Liďák, Štěpánek, Mazánek, Červený, Havel, Balcar (88. Kasan), Jech (46. Petr).

Lučany n. N. - Roztoky 2:1 (2:0)

První poločas v Lučanech hostům nevyšel. Domácí byli aktivnější, důraznější v osobních soubojích a prakticky Roztoky k ničemu nepustili. Vytvořili si nespočet standardních situací a dvakrát se prosadili gólově. V 10. minutě po trestném kopu Šulce, se ještě snažil na brankové čáře zachraňovat Mečíř, míč však skončil v síti a domácí vedli 1:0. V 18. minutě se zblízka trefil Kohout a domácí vedli 2:0. Potom se hosté zlepšili, sami se ale k ohrožení branky nedostali. Větší příležitost měly Lučany ještě ve 35. minutě, kdy střelu z trestného kopu Maďarčík chytil.

Do druhého poločasu vstoupili Roztoky lépe. Běžela 47. minuta, M. Hornig rozehrál trestný kop a Mečíř hlavou snížil na 2:1. Domácí odpověděli v 52. minutě, kdy Maďarčík vyrážel bombu z vápna na roh. Nadále byla hra vyrovnaná, domácím se nedařilo pojistit vedení, na druhé straně hostůmvyrovnat. Nejblíže k tomu měl v 80. minutě Maťátko. Jeho střelu z trestného kopu zastavila zeď, následnou dorážku tečoval obránce na roh. O dvě minuty později nedostali hosté výhodu penalty, když rozhodčí neviděl zahrání rukou v pokutovém území. V závěrečném tlaku Roztočtí úspěšní nebyli, naopak v 90. minutě zlikvidoval příležitost domácích dobrým zákrokem Maďarčík.

Branky: 9. Šulc, 19. Kohout - 47. Mečíř. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Balatka, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (82. J. Jína). Diváků: 90. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M.Hornig, Hujer - Jína, D. David (Novotný), Maťátko, Hnyk,  V. Hornig (66. Jar. Nýdrle) - Kupkár (66. Kopáček), Tuláček.

Harrachov - Bělá 1:7 (0:2)

Sobotní zápas se hrál za velice pěkného počasí a s pěknou diváckou kulisou. Hráče Jívanu přijelo opět podpořit minimálně 30 diváků a odjížděli maximálně spokojeni. Prvních 10 minut se soupeři oťukávali a sem tam se dostali do nějaké šance. Už ve 14. minutě se ale skóre měnilo poprvé a hosty do vedení poslal Čokina. Tomu se poté co se dostal opět na hrot, začalo střelecky dařit. Ve 40. minutě zvýšil na 0:2 pro Bělou Pavlata a hosté šli o poločasu do kabiny spokojenější.

Po čtyřech minutách druhé půle natřikrát vychytal domácí gólman hráče Bělé, ale na čtvrtou dorážku Jaroše už zareagovat nestihl a hosté vedli 0:3. Dvě minuty nato zvyšoval na 0:4 opět Pavlata a o vítězi bylo jasno. V 65. minutě zahrávala Bělá pokutový kop. Kapitán René Čokina přemluvil a vyslal gólmana Šíra, ať si penaltu kopne. Ten neváhal a bezpečně zvýšil na 0:5, a tím i oslavil svůj návrat mezi tyče po několika měsících. V 76. minutě hostující obrana chybovala a Žemba snížil na 1:5. Na hře se však nic nezměnilo a o tři minuty později dovršil Ladislav Pavlata hattrick a zvyšoval tím na 1:6. Střelecký účet ukončil gólem na 1:7 tři minuty před koncem Mach.

Branky: 76. Žemba - 14. Čokina, 40., 51. a 79. Pavlata, 49. Jaroš, 65. Šír z penalty, 87. Mach. Rozhodčí: Dytrt - Plíva, Jákl, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Harrachov: Kučera - Kroupa (75. Morávek), Jiroutek, Bergmann, Medal, Kyncl (65. Daněk), Veselý, Ježek, Žemba, Michálek, Berka (72. Chlup). Bělá: Šír - Rypl (65. D. Hanč), Motejlek, Huráň, Kosina, Beran (78. M. Hanč), Jaroš (72. Votoček), Otmar, Mach, Čokina, Pavlata.

Smržovka - Jablonec n. J. 2:3 (1:2)

Do utkání vstoupili lépe domácí a prakticky z první šance skóroval domácí kapitán Sucharda. Poté se hra začala vyrovnávat. Hostující Holman obešel dva hráče a střelu na zadní tyč mu vyrazil Buriánek na roh. Ve 13. minutě si Vrána narazil s Holmanem, ten mu poslal míč za obranu a Vrána tváří v tvář Buriánkovi s přehledem skóroval. Následně se ve velké šanci ocitl domácí Jelínek, kterému naservíroval míč jako na zlatém podnose Hnídek. Domácí útočník však zvolil malou razanci a míč z prázdné branky stihl vykopnout jablonecký Šír. Ve 20. minutě dostal míč Holman, který ho poslal  za obranu na Havlíčka, ten ještě bravurně přihrál před branku Linkovi, jenž se nemýlil. Domácí měli spoustu šancí, které však ztroskotaly na skvěle chytajícím Vízkovi. Nebezpečnou střelu Hnídka z velkého vápna bravurně vyrazil Vízek na roh. Poté Linek obral Štěpánka a řítil se z boku sám na branku. Střelu mu však vyrazil Buriánek na roh.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí, kdy se tlačili za vyrovnáním. Nejprve se zastřeloval Sucharda a další střelu Hnídka chytil Vízek. V 57. minutě centroval domácí hráč do vápna, Vízek míč chytil, srazil se však s domácím Štěpánkem. Vízek míč neudržel a Frydrych doklepával do prázdné branky. Hosté reklamovali faul, ale branka byla uznána. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Domácí si lámali zuby na brankáři Vízkovi, hosté zase na stoperovi Vokušovi. V 68. minutě se snažil přehodit vyběhnutého Vízka domácí Sucharda. Ke vší smůle pro domácí trefil přímo rukavice hostujícího brankáře. V 72. minutě dostal míč 30 metrů od branky Holman, vyslal jedovatou střelu, která se jen lehce otřela o tyč domácí svatyně. V 86. minutě dostali hosté možnost zahrávat trestný kop na hranici velkého vápna. Míč si postavil Holman, jeho střelu mu vyrazil Buriánek pouze k dobíhajícímu Šírovi, kterého zezadu srazil Brož a pískala se penalta. Tíhu okamžiku si vzal na sebe kapitán Jablonečku Holman a svým osmnáctým gólem v sezoně rozhodl o výhře hostů.

„Pro nás to jsou velice důležité a vydřené tři body. Domácích je mi trošku líto, byli fotbalovějším mužstvem a určitě nepatří na dno tabulky. Nás opět hodně podržel v brance Vízek. Dnes jsme vyhráli jen díky týmovému výkonu a bojovnosti. Příští týden to musíme potvrdit v Rokytnici s Přepeřemi a utéct z boje o záchranu," komentoval utkání kapitán Jablonečku David Holman.

Branky: 3. Sucharda, 57. Frydrych - 13. J. Vrána, 20. Linek, 84. Holman z penalty. Rozhodčí: Jákl - Čurda, Pavlů, ŽK: 1:4. Diváků: 163. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Šír, Adámek (65. Havrda), Mikšíček - J. Vrána (79. Špidlen), Trepera (78. Exner), Havlíček (71. Zahradník), Linek, Pičman - Holman.

Rychnov - Železný Brod B 5:1 (0:1)

Druhý Rychnov potvrdil své umístění v tabulce jasnou výhrou nad poslední rezervou Železného Brodu.

Branky: 58., 76. a 85. Maryško Jan (první z penalty), 73. a 81. Procházka Martin - 45. Šťastný. Rozhodčí: Balatka - Rympler, Bukvička, ŽK: 0:1. Diváků: 110.

Albrechtice - Plavy 3:0 (1:0)

V utkání mužstev ze středu tabulky si lépe vedli domácí, kterým výhra pomohla se v tabulce posunout na osmé místo.

Branky: 43. Pipek, 58. Bělohlávek, 65. Purm. Rozhodčí: Horák - Blaschke, Vrtal, ŽK: 2:0. Diváků: 120.

Velké Hamry B - Držkov 3:2 (0:1)

Hosté z Držkova vedli ve Velkých Hamrech v 58. minutě po dvou gólech Kotyzy už 0:2. Za devět minut mezi 70. až 79. minutou ale domácí stihli výsledek otočit na 3:2, když jednou skóroval z penalty Barcuch, který přidal i druhý gól a třetí gól přidal D. Miček.

Branky: 70. a 77. Barcuch (první z penalty), 79. D. Miček - 41. a 58. Kotyza. Rozhodčí: Vrtal - Lopuszynski, Blaschke, ŽK: 3:5, ČK: 0:1 (83. Dvořák). Diváků: 140.