I.B třída: Horní Branná našla v Plavech prvního přemožitele

03.10.2011 21:38:04 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Šest zápasů se stoprocentní bilancí, v sedmém už to nevyšlo. Dosud suverénní Horní Branná v Plavech poprvé padla, když domácí po zásluze vyhráli 3:1. V dalších zápasech nečekaně vysoko vyhrála Rokytnice, Víchová naopak jasně prohrála a je předposlední.

Ve zbývajících zápasech Rovensko až v závěru prohrálo v Harrachově, Malá Skála zdolala přesvědčivě Ruprechtice a v jabloneckém souboji Lučany podlehly rezervě Mšena.

Plavy - Horní Branná 3:1 (1:1)

Už v 7. minutě si na dobře zahraný roh naběhl jeden z domácích útočníků a hlavou jen těsně minul. Ve 26. minutě domácí obránce zahrával malou domu, kterou vystihl Nýdrle, z úhlu vystřelil, ale domácí brankář byl na místě. Ve 32. minutě se zase blýskl brankář Branné Hofman, když vyrazil nebezpečnou střelu z vápna. Ve 34. minutě padla první branka - domácí rozjeli rychlou akci, před vápnem si vyměnili míč a Prousek vymetl šibenici. Za deset minut Pešina poslal prudce míč do vápna, ten se dostal k Nýdrlemu, který propálil vše a vyrovnal na 1:1. V nastaveném čase prvního poločasu, kdy Nýdrle tváří v tvář brankáři Plavů selhal a úplně se zlomil pro zbytek zápasu.

Hned na začátku druhé půle se domácí dostali do vedení díky Brezarovi. Když se v 56. minutě protáhl mezi obránci z novu Brezar a z nájezdu zvýšil na 3:1, bylo po zápase. Když musel v 78. minutě po druhé žluté do sprch Novotný, bylo jasné, že si už domácí zápas pohlídají. Utkání ukončil v 91.min tvrdou střelou Gaudel, který jako střídající hráč naši hru oživil a nakonec byl vyhlášen nejlepším hráčem Horní Branné.

Takto hodnotil zápas kapitán Horní Branné Tomáš Fiedler, který se v závěru zápasu zranil: „Z naší strany velmi nepovedené utkání. Vůbec se nám nedařila naše hra a poprvé jsme poznali jakou chuť má porážka. Jednou to už ale muselo přijít. My se teď musíme soustředit na další zápas, který už snad zvládneme daleko líp a odčiníme tuhle prohru."

Branka: 46. a 56. Brezar, 35. Prousek - 44. Nýdrle. Rozhodčí: Král, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (78. Novotný). Diváků: 70.  Plavy: Škaloud - Škoda, Černý, Votoček (74. Čermák), Jelínek - Galbavý, Kafka, Prousek, O. Tomíšek - Lejsek, Brezar. H. Branná: Hofman - Jindřišek (55. Gaudel), Vašek, Fiedler, Novotný - Zuzánek, Pešina, Dusík (62. Paulů), Svoboda -  Nýdrle, Šimek (46. Illner).

Držkov - Víchová 3:0 (1:0)

Od úvodního hvizdu bylo vidět, že Víchová není v té pohodě jako v minulém zápase, kdy přehrála Malou Skálu. Chyběl pohyb, kazily se přihrávky, nedařila se kombinace. Přesto šli domácí do vedení „až" ve 23. minutě, kdy proměnil penaltu Just. Ve druhé části se obraz hry trochu vylepšil a hosté si dokázali vytvořit i šance. Žádnou z nich ale nedokázali zakončit vstřelením gólu. A protože se nevyvarovali dalších chyb v rozehrávce, které soupeř okamžitě potrestal, měnila se číslice vyjadřující skóre pouze před dvojtečkou.

Branky: 23. J. Dvořák z penalty, 48. Vaníček, 76. Ševčík.  Rozhodčí: Kulhavý, ŽK: 2:4. Diváků: 40. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula, Somr - Linhart, Pa. Prousek (55. Machačka), Just, Vaníček (79. Kořínek) - Ševčík (89. Hanšpach), Pe. Prousek. Víchová:  Kobr - Hanč, Bartoň, Lampa, Vrhel - Kuřík (65. Tuže), P. Hartig st., Skála, Klimenta - P. Hartig ml. (55. Pivoňka), Z. Hartig (75. Krause).

Rokytnice - Zásada 4:0 (1:0)

Domácí vedli rychlou brankou Michala Martínka a zbytek utkání měli téměř celou dobu pod kontrolou. Hosté zahrozili pouze když po obranné chybě nastřelili za stavu 1:0 tyč branky brankáře Sedláčka. V dalším průběhu už domácí kralovali, když je uklidnil druhou brankou hned na začátku druhé půle kapitán Neumann starší. Další góly poté ještě přidali Kuřina a Pavel Martínek.

Branky: 7. M. Martínek, 46. Neumann st., 69. Kuřina, 80. Pavel Martínek. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:2. Diváků: 200. Rokytnice: Sedláček - Havrda, Petr Martínek, Kuřina, Vrdlovec - Neumann ml. (Pavel Martínek), Tulka, Pičman - M. Martínek, Halíř (Havlíček), Neumann st. (Kulhavý). Zásada: Růžička - Blažek, Šourek, Kopal, Kubát, Pavlík, Knappe, Čurda (Janka), Čech, Feri, Skrbek.

Harrachov - Rovensko 4:2 (1:1)

Harrachovští ve vyrovnaném prvním poločase vstřelili po chybě hostující obrany první gól Širokým. Krátce poté hosté srovnali a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. V kabině se domácí domlouvali na ataku, ale opak byl pravdou. V 64. minutě po střele z dálky inkasovali a s body to vypadalo nedobře. Povel k obratu dala dalekonosná střela stopera Halamy, který vyhnal pavouky ze šibenice. Pak se bojovalo kdo z koho a štěstěna se přeci jen přiklonila k Harrachovským když v závěru vstřelili dva góly a získali tři body.

Branky Harrachova: 18. Široký, 76. Halama, 82. Barbořák ml., 90. Bergmann. Rozhodčí: Háša, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Harrachov: Vrána - Bergmann, Halama, Kroupa, Grossberger (62. Daněk), Barbořák, Horáček, David, Veselý - Kyncl, Široký (46. Chlup).

Malá Skála - Ruprechtice 4:0 (2:0)

Další utkání týmů z čela tabulky, když Ruprechtice byly před zápasem před domácími a po zápase si role vyměnily, Malá Skála je průběžně na druhé příčce. Po půlhodině hry využili domácí mírné převahy ke vstřelení gólu, to když J. Šilhán hlavou proměnil rohový kop Makuly. Další branky již padaly po gólových přihrávkách Tomana. Nejdříve krátce po prvním gólu z levé strany našel Makulu a ten zvýšil na 2:0. Z počátku druhé části sice hosté vyrovnali hru, ale další přihrávka Tomana opět našla v úniku Makulu a bylo 3:0. V posledních minutách hry Tomanova přihrávka našla jiného adresáta Habra, který uzavřel skóre.

Branky: 34. a 75. Makula, 29. J. Šilhán, 88. Habr. Rozhodčí: Brož, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Malá Skála: Krause - Cafourek, Stolín, Honzák, Habr - Toman, Makula, J. Šilhán (65. Brychcí), K. Šilhán - Kotrba (75. Kobrle), Serbus.

Lučany - Mšeno B 1:2 (0:2)

Fotbalisté  Plavů připravili první porážku Horní Branné V úvodu utkání se střelecky prosazovali domácí hráči, kteří Bělohlávkem nastřelili nejdříve břevno a pak Patočkou i tyč mšenské branky. Pak se karta začala obracet a fotbalově zkušenější hosté získávali převahu. Ta vyústila i ve dva góly, které se jim ještě do poločasu zápasu podařilo vsítit. Ve druhém poločase domácí přidali, ale nebyli schopni si vypracovat ani gólovou situaci natož otočit stav utkání. Ke snížení jim pomohla jen penalta, kterou proměnil Svoboda. Navíc se již nezmohli a tak si hosté odvezli zaslouženou výhru, která mohla být i vyšší, kdyby také oni proměnili šance, jen Houžvička měl tři tutovky.

Branky: 73. Svoboda z penalty - 13. Pokorný, 37. Houžvička. Rozhodčí: Lopuczynski, ŽK: 2:2. Diváků: 210. Lučany: Mohr - Macúr (28. Horký), Killián, Vokuš, Patočka - Maňák, Svoboda, Bělohlávek, Hradecký - Brož, Dítě. Mšeno B: Farský - Švorc, Petrtýl, Hadidi, Daniel - Ryšavý, Houžvička, Vrabec, Pokorný - Kopecký, Koudelka. Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku

13.Zásada7115 10:27  4

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola sezony 2011/ 2012