I.B třída: Jabloneček zdolal Libštát a Branná otočila zápas s Roztoky

11.04.2017 15:04:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

Ve třetím jarním kole I.B třídy východ byly na programu dvě pojizerské derby. V prvním Jabloneček jasně zdolal 4:0 Libštát a ve druhém Horní Branná otočila s Roztoky poločasový stav 1:2 na konečných 4:2.

Jablonec n. J. - Libštát 4:0 (2:0)

Domácí fotbalisté se na hřišti v Pilišťatech ujali vedení v 8. minutě brankou Adámka. Další z šancí se neujaly, až těsně před poločasem zvýšil na 2:0 Hájek. Další dva góly padly až v závěru zápasu díky bratrům Vránovým, kteří tak potvrdili domácí výhru 4:0.

Branky: 8. Adámek, 43. Hájek, 87. J. Vrána, 89. P. Vrána. Rozhodčí: Švajdler - Vokřínek, Juris, ŽK: 4:3. Diváků: 100. Jablonec n. J.: Vízek - Nechanský, Hájek, Hrbek, P. Vrána, Havlíček (80. Havrda), Šír, J. Vrána, Pičman, Adámek, Trepera (55. Exner). Libštát: Jakubičko - Havlíček, Nedvěd, Koldovský, Fejfar, Lukeš, Váňa, Kovařík, Mečíř (86. Kousal), Šif (80. Tolaci), Beran.

Horní Branná - Roztoky 4:2 (1:2)

Hosté měli výborný začátek, když se dostali do vedení 0:2, ještě před koncem poločasu ale domácí snížili a ve druhé části zvládli obrátit stav ve svůj prospěch až na 4:2!

Nejdříve hostující brankář O. David v 10. minutě zvládl samostatný nájezd domácího Kubelky a tři minuty na to M. Hornig uvolnil Illnera, který prostřelil obránce i domácího brankáře - 0:1. Ve 24. minutě vhodil Mečíř z autu míč na hlavu Baytalona a jeho přihrávku Jarda Nýdrle pohotovou střelou z vápna proměnil v další gól Roztok. Minutu na to po rohu domácích opět výborně zakročil brankař O. David a zabránil snížení. Domácí se však začali více prosazovat a ve 41. minutě Jón prudkou tečovanou střelou snížil na 1:2.

Na začátku druhého poločasu měl na kopačce třetí gól Roztok Kupkár, když se ocitl sám před domácím brankářem Hoffmanem, ale nezvládl to. Tímto okamžikem se utkání prakticky „zlomilo". Ve 48. minutě domácí vhodili dlouhý aut až před branku a do té doby dobře hrající Baytalon míč hlavou prodloužil pod břevno vlastní branky - 2:2. V 55. minutě Mikolášek z trestného kopu výborně nacentroval na malé vápno před domácí branku, kde nabíhající Mečíř míč hlavou těsně minul. Potom již úřadovali pouze domácí. V 59. minutě zblízka dorážel Paulů a v 61. minutě po rohovém kopu hlavou Vašek - 4:2. Za zmínku ještě stojí trestný kop Roztok, který Mikolášek opět zahrál výborně. Jeho prudkou střelu k tyči brankář Hoffman vyrazil pouze před sebe, ale domácí se ubránili.

„Další utkání, které jsme dobře rozehráli, jsme opět nedokázali dotáhnout do vítězného konce," hodnotili zápas trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 41. Jón, 48. vlastní (Baytalon), 59. Dušan Paulů, 61. Vašek - 13. Illner, 24. Jar. Nýdrle. Rozhodčí: Lopusczynski - Horáček, Průcha, ŽK: 0:1. Diváků: 220. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, David Paulů, Pešina, Vašek (82. Hochbergr), Kocourek - Strmeň (86. Fiedler), Šimek, Jón - Kubelka, Dušan Paulů (78. Holman). Roztoky: O. David - Mečíř, Mikolášek, Jína - Jar. Nýdrle (46. Kopáček), Baytalon (74. Maďarčík), Jak. Nýdrle, M. Hornig, D. David - Kupkár (68. Fischer), Illner.

Pěnčín - Harrachov 4:1 (4:1)

Domácí poměrně brzy ve 24. minutě vedli 3:0, pak sice hosté snížili Barbořákem, ale ještě do poločasu zvýšil na 4:1 Zapadlo. Ve druhé části už branka nepadla, a vedoucí tým tabulky si tak na domácím hřišti připsal přesvědčivou výhru.

Branky: 16. Balásek, 18. Barcuch, 24. a 40. Zapadlo - 35. Barbořák. Rozhodčí: Šůma - Jacik, Kvítek, ŽK: 0:5. Diváků: 60. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Jiroutek, Barbořák, Rosu Costel (46. Tuhela), Bergmann, Medal, Kyncl, P. David (53. Vašíček), Veselý (24. Poselt), M. David

Smržovka - Držkov 5:1 (1:1)

První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém už stříleli branky pouze domácí, a nakonec získali vysokou výhru 5:1.

Branky: 28. a 51. Tolvaj, 54. a 68. Sucharda, 87. Patočka - 13. Och. Rozhodčí: Paulus - Hrbáček, Bahník, ŽK: 2:0. Diváků: 150.

Albrechtice - Kokonín 5:2 (4:0)

Albrechtice odehrály další své domácí utkání na UMT v Břízkách ohledně nezpůsobilého terénu na hřišti v Albrechticích. V 16. minutě přišla pěkná akce, kdy domácí J. Sedlák pěkně uvolnil Pipka, a ten dal vedoucí branku. Ve 22. minutě zahrávali domácí roh a hlavou zvýšil opět Pipek na 2:0. Poté ještě domácí zahodili dvě šance. Ve 27. minutě přišel rychlý útok domácích a po ose Kulhánek, Sedlák pěkně zakončil Hradecký na 3:0. Ve 32. minutě opět stejná akce domácích, a opět to byl Hradecký, který ukončil výsledek poločasu na 4:0.

Hosté do druhé půle vystřídali hráče a bylo to znát i na celkové hře, když domácí byli asi ukonejšeni vedením o čtyři branky. V 77. minutě hosté pěknou střelou z 30 metrů překvapili domácí a snížili na 4:1. V 86. minutě byl proti domácím nařízený pokutový kop, který proměnil Tomiška a snížil na 4:2. Po rozehrání v 87. minutě se domácí rychle dostali před branku hostí a po centru od rohu zakončil konečné skóre zápasu na 5:2 Bělohlávek.

Branky: 16. a 22. Pipek, 27. a 32. Hradecký, 87. Bělohlávek - 77. Mrklas, 86. Tomiška z penalty. Rozhodčí: Kutílek - Paulus, Švec, ŽK: 2:4. Diváků: 50.

Lučany - Plavy 2:1 (0:1)

Plavy se ujaly vedení gólem zkušeného Sitarčíka a díky tomu vyhráli i první poločas. Ve druhém se dvakrát trefili domácí a otočili zápas na 2:1 ve svůj prospěch.

Branky: 51. Purm, 73. Sobotík - 3. Sitarčík. Rozhodčí: Řeháček - Dytrt, Ouředník, ŽK: 4:0. Diváků: 80.