I.B třída: Jilemnice vedla o dva góly, ale Roztoky dokázaly vyrovnat

16.05.2018 17:31:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Aktualizováno o dohrávky: Fotbalisté v I.B třídě východ pokračovali o víkendu 22. kolem. V „jilemnickém derby" první poločas vyhráli o dva góly domácí, ale hosté ve druhém poločase vyrovnali na konečných 3:3. Ke zvratu málem došlo i v utkání Jablonečku s Bělou, když favorizovaní hosté vedli 0:4, ale domácí ve druhé půli snižovali až na 3:4.

V dalších utkáních Košťálov/ Libštát B těsně porazil Smržovku, Bozkov i přes množství brankových příležitostí utrpěl debakl v Držkově a Horní Branná porazila Harrachov, takže bodově zůstává vyrovnaná s první Bělou.

Jilemnice - Roztoky 3:3 (2:0)

Derby v Jilemnici začali domácí náporem. Po rohu ve 3. minutě přišla tvrdá střela z hranice penalty, kterou Jak. Nýdrle vyhlavičkoval z brankové čáry. Jilemnice dál tlačila a jejich nakopávané míče za obranu hostům dělaly potíže. Po jednom z nich ve 13. minutě došlo k nedorozumění obrany s brankářem O. Davidem a Morávek do prázdné branky vstřelil první gól domácích. Další nebezpečné situace už obránci Roztok vyřešili a hra se začala vyrovnávat. Ve 32. minutě rozehrál roztocký Jak. Nýdrle trestný kop a Hnyk trefil zblízka břevno jilemnické branky. Ve 36. minutě po centru z levé strany se kolem Jíny obtočil domácí Morávek a střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Ve 40. minutě rozehrál roh roztocký Kotyk, na nevydařenou střelu Tuláčka si na zadní tyč naběhl Mečíř, ale ve skluzu míč těsně minul. První poločas Jilemnice zaslouženě vyhrála, lépe kombinovala a v osobních soubojích byla důraznější.

Do druhého poločasu Roztoky vstoupily s Grofem v brance, s O. Davidem v útoku a s odhodláním vývoj utkání otočit. Začaly velkým náporem. Ve 47. minutě po trestném kopu Jak. Nýdrleho pálil z 10metrů z voleje Tuláček, střela skončila nad břevnem. Ve 49. minutě si na Kotykův roh naběhl Mečíř a hlavou trefil břevno jilemnické branky. V 53. minutě se domácí dostali do brejku, ale zakončili ho střelou ve vyložené pozici vedle Grofovy branky. Další šanci si vypracovaly Roztoky až v 65. minutě. Po autu Kopáčka zakončoval Tuláček těsně vedle levé tyče. V 73. minutě už Roztoky snížily, když z trestného kopu vše prostřelil Baytalon. Po dvou minutách již byl stav nerozhodný. Trestný kop z pravé strany z poloviny hřiště rozehrál M. Hornig „ligově" a Tuláček se hlavou trefil přesně - 2:2. V 80. minutě však domácí Hradecký využil volného prostoru na levé straně, unikl a střelou na zadní tyč poslal Jilemnici opět do vedení 3:2. Roztoky opět přidaly a po závaru ve vápně domácí zahráli rukou a byla nařízena penalta. Tu zkušený Jak. Nýdrle s přehledem proměnil a upravil na konečných 3:3.

Utkání I.B třídy východ SK Jilemnice - TJ Sokol Roztoky<br />Autor: Zdeněk Matura „V prvním poločase byli lepší domácí, nás to však nezlomilo a ve druhém poločase jsme byli lepší my. Oba týmy sahaly po vítězství, ale derby nakonec skončilo stejným výsledkem jako na podzim v Roztokách," uvedli k zápasu trenéři Roztok St. Klápště a Zd. Otmar.

Branky: 13. a 36. Morávek, 80. Hradecký - 73. Baytalon, 75. Tuláček, 85. Jak. Nýdrle z penalty. Rozhodčí: Špáta - Ďörď, Kovář, ŽK: 2:4. Diváků: 100. Jilemnice: Hajna - Pohořalý, Šimek, Jirousek (69. Nosek), Bergemann, Morávek, Hradecký, Kubina, Šnorbert, Jiřišta (55. Malý), Metelka (85. Hnik). Roztoky: O. David (46. Grof) - Mečíř, M. Hornig, Hujer (46. O. David) - Jína, Baytalon, Maťátko (26. Hnyk), Kopáček - Tuláček, Kotyk (65. V. Hornig). Fotogalerie z utkání

Jablonec n. J. - Bělá 3:4 (0:4)

V sobotním utkání přivítal domácí Jabloneček na svém náhradním hřišti na perfektně připraveném trávníku v Rokytnické Kousal aréně vedoucí tým Bělé. Domácí měli problémy se sestavou, tak se musel do branky postavit nestárnoucí Trepera. Úvod utkání začal dle papírových předpokladů. V 10. minutě Zemánek nakopl míč za obranu, kam si naběhl Mach a s přehledem otevřel skóre utkání. Domácí byli jako opaření. Hned za dvě minuty jako přes kopírák dostal balón Mach, který běžel sám na Treperu, zachoval chladnou hlavu a přihrál před prázdnou branku Pavlatovi, který se nemýlil - 0:2. Utkání bylo jasné v režii hostů. Ve 22. minutě dostal u lajny míč opět Mach, který větral domácí obranu, předložil míč Pavlatovi, a ten se opět nemýlil. Poté se osmělili domácí, ale střelu J. Vrány chytil Jakubičko. A tak přišel další trest. Ve 29. minutě dostal balón za obranu Pavlata a zkompletoval hattrick a skóre posunul na 0:4! Poté se u lajny uvolnil Holman, našel na zadní tyči Pičmana, ten ale ve stoprocentní šanci poslal míč pouze vedle svatyně hostů.

Druhý poločas začali domácí o poznání lépe. Vyhrávali osobní souboje a začali se rvát o každý metr. Domácí těžili z nakopnutých míčů na Holmana, který je sklepával pro své spoluhráče a v 53. minutě to přineslo ovoce. Skleplý míč Holmana dostal do tahu Špidlen, z boku prostřelil Jakubička - 1:4. Poté měli domácí několik šanci, ale střely Prokupka a P. Vrány Jakubičko pochytal. Poté se řítil sám na Treperu agilní Mach, ale domácí gólman jeho nájezd zlikvidoval. V 78. minutě se dostal k míči dorostenec Špidlen a podruhé prostřelil gólmana hostů. Domácí byli jako politi živou vodou. Hosté hráli pouze na brejky, jeden z nich hlásil na půlce nestor Peterka, který na poslední chvíli za cenu žluté karty stáhl Macha. V 84. minutě po faulu na Holmana zahrávali domácí trestný kop, na ten si vyskočil Nechanský a hlavou zadělal na drama snížením na 3:4. Domácí se vrhli do útoku, ale do vyloženě šance se nedostali. A když i pokus Holmana zablokoval Zemánek, radovali se hosté nakonec z velmi těsně výhry.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme působili laxně, bez pohybu a bojovnosti. Hosté byli dominantní. Nejvíce nám zatápěli nadstandardní hráči pro tuto soutěž Mach s Pavlatou. V poločase jsme si řekli, že nedostaneme gól a zbytek zápasu odjezdíme a pokusíme se ho zdramatizovat. Nakonec se nám to povedlo a nechybělo mnoho a mohli jsme vybojovat bod. První poločas byl propadák, za druhý však můžeme být spokojeni, že jsme nesložili zbraně a bojovali. Děkujeme divákům, kteří nás podporovali i po tragickém poločase a hostujícím divákům za skvělou atmosféru," hodnotil utkání za domácí tým David Holman.

Branky: 53. a 78. Špidlen, 84. Nechanský - 10. Mach, 12., 22. a 29. Pavlata. Rozhodčí: Krupa - Urbánek, Nestler, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Jablonec n. J.: Trepera - Peterka, Exner (82. M. Vrána), Nechanský, Havrda, Špidlen, P. Vrána, Pičman (46. Prokůpek), Linek (73. Havlíček), J. Vrána, Holman. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Zemánek, Huráň, Jaroš, Malý, Mach, Beran (46. M. Hanč), Pavlata, Čokina, D. Hanč (82. Vitvar).

Košťálov/ Libštát B - Smržovka 2:1 (2:1)

Domácí vstoupili bleskově do zápasu, když jim vedení už ve 2. minutě vystřelil Tomáš Holec. Stejný hráč pak ve 13. minutě zvyšoval už na 2:0. pak se však domácí stroj zadrhl a hosté ve 20. minutě snížili Hnídkem. Ve zbytku zápasu bylo k vidění několik šancí, včetně nastřelených tyčí, ale gól už nepadl a domácí tak udrželi hubenou výhru.

Branky: 2. a 13. Holec - 20. Hnídek. Rozhodčí: Kovář - Špáta, Ďörď, ŽK: 0:2. Diváků: 150. Košťálov/ Libštát B: Klazar - Kosina, Sládek, J. Lukeš, D. Kobrle (70. T. Lukeš), M. Janata, Vloeberghs (46. Kovařík), Kašpar, Baudyš, Ludvík, Holec.

Držkov - Bozkov 7:1 (4:1)

Hosté začali náporem, už ve druhé minutě Kousal prověřil gólmana, ale ten byl pozorný. Minutu na to odvrátil rohový kop Seifert, takže nedošlo k ohrožení brány. Za minutu měli hosté další tutovku, když Hykman předložil před bránu Havlovi, ale ten vystřelil pouze na gólmana. V 8. minutě se blýskl v bráně Zemánek, když vyrazil šanci domácích na roh. V 11. minutě Židlík nacentroval před bránu, ale nebyl nikdo z dobíhajících, který by míč usměrnili do sítě, a následně Červený vystřelil vedle. V 15. minutě vystřelil Havel parádně z otočky před bránou, ale gólman míč vykopl. V 18. minutě ještě hosté nezužitkovali přímý kop z 35 metrů, se kterým si poradil Balatka. A pak přišel pro agilní hosty šok. Kotyza se dostal do samotného úniku na bránu a nedal Zemánkovi šanci. Poté hosté zase začali tlačit, nejprve Mazánek vystřelil ve vápně, skvělý gólman opět měl, za tři minuty opět Mazánek vystřelil, tentokrát gólman vytěsnil míč na roh. Z rohového kopu Mazánka Havel trefil tyč. Nakonec se hosté konečně dočkali, když po Liďákově centru zprava se trefil z voleje Hykman. Radost jim zkazil za dvě minuty Vaníček, který vrátil domácím vedení. Ve 41. minutě se srazil Soudil se spoluhráčem ve vápně, prokousl si ret a musel odejít ze hřiště. Do konce poločasu tedy dohrávali hosté v 10 a bylo to znát proti zkušeným hráčům Držkova. Ti do poločasu stihli navýšit na 4:1 a o zápase bylo téměř rozhodnuto.

Do druhého poločasu za Soudila naskočil Koudelka a hosté chtěli s výsledkem ještě něco udělat. V 52. minutě Havel vystřelil nad bránu. V 56. minutě se trefil za domácí čerstvý Skalický. V 64. minutě Zemánek chytil šanci domácích, kteří vystřelili z voleje na bránu. Za tři minuty zahrávali hosté rohový kop, Seifert před bránou hlavičkoval k pravé tyči, ale gólman měl. V 72. minutě Koudelka v dobrý pozici vystřelil, jenže skvělého Balatku nešlo překonat. Na druhé straně hned na to však domácí pálili ostrými a Vaníček navýšil na 6:1. V 81. minutě vybojoval Červený roh, k němu se postavil Mazánek, míč se dostal k Havlovi, ten ho poslal vedle pravé tyče. Za dvě minuty opět roh, tentokrát zleva, z něho Hykman hlavičkoval vedle. Na ostudných 7:1 upravil skóre Vaníček, poté co opět šel sám na bránu.

„Výsledek je k nám až příliš krutý. Ale domácí hráli dobře, dávali si přesné přihrávky a zkušeně procházeli přes obranu. Škoda těch neproměněných mnoha šancí v prvních minutách zápasu, kdoví jak by se zápas odvíjel. Musíme zapomenout a soustředit se nyní na zbývající kola a uhrát ještě co nejvíce bodů. Bohužel současná situace nám to neulehčuje, na každý zápas nám chybí průměrně 6 hráčů," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 26. Kotyza, 38., 73. a 86. Vaníček, 43. Holeček, 45. Dvořák, 56. Skalický - 36. Hykman. Rozhodčí: Rulec - Pokorný, Vasko, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Bozkov: Zemánek - Liďák, Seifert, Soudil (45. Koudelka), Hlava, Židlík, Mazánek, Kousal (73. Šída), Červený, Hykman, Havel. Držkov: Balatka - V. Machula, J. Machula, Dvořák, Stumer (46. Skalický), Zajíc, Vágner, Vrabec, Holeček, Vaníček, Kotyza.

Horní Branná - Harrachov 3:1 (2:1)

Hosté šli brankou Chlupa ve 3. minutě do vedení. Pokud ale domácí chtěli udržet šanci v boji o výhru soutěže, tak museli zabrat. Ve 36. minutě vyrovnal Fiedler a o minutu později už otočil stav na 2:1 pro domácí zkušený Pešina. Ve druhé části už domácí kontrolovali stav a své vítězství potvrdili v 64. minutě třetím gólem Kubelky.

Branky: 36. Fiedler, 37. Pešina, 64. Kubelka - 3. Chlup. Rozhodčí: Ouředník - Pánek, Hnětynka, ŽK: 2:5. Diváků: 110. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Pešina, D. Paulů (85. Hochbergr), Jindřišek (59. Pospíšil), Beneš, Vašek, Kubelka, Fiedler (74. Kobrle), Jón. Harrachov: Uhlíř - Horáček, Barbořák, Vodseďálek, Medal (72. Rieger), Kyncl, Veselý, David, Halama, Chlup, Kroupa (63. Jiroutek).

Albrechtice n. J. - Plavy 0:3 (0:1)

Domácí fotbalisté nepotvrdili dobré výkony z předchozích utkání a nakonec Plavům podlehli jednoznačně o tři góly. Skóre načal už ve 13. minutě Plavský toman a stejný hráč přidal v 74. minutě i druhý gól. Třetí branku hostů vstřelil v 83. minutě Lédl.

Branky: 15. a 74. Toman, 83. Lédl. Rozhodčí: Maruška - Pakula, Obršlík, ŽK: 2:2. Diváků: 110.

Železný Brod B - Lučany 1:2 (0:0)

Dlouho v tabulce vedoucí Lučany se na umělce v Železném Brodě proti poslednímu celku soutěže dlouho nemohly prosadit. Až v 65. minutě prostřelil Bukvic domácího gólmana Maříka. Za deset minut jej napodobil Kohout a poté už jen snížil na konečných 1:2 domácí Šefr.

Branky: 85. Šefr - 65. Bukvic, 75. Kohout. Rozhodčí: Smoleňák - Šmíd, Klement, ŽK: 3:0. Diváků: 50.

Dohrávky 16. kola:

Jablonec n. J. - Držkov 2:0 (1:0)

V dohrávce ve středu 16. května přivítal na svém hřišti v Pilišťatech domácí Jablonecek hostující Držkov. Začátek utkání byl vyrovnaný, ale na branku nemuseli diváci čekat dlouho. Ve 12. minutě si po standardní situaci nejvýše vyskočil Petr Adámek a hlavou otevřel skóre. Domácí si začali více věřit a přebírali iniciativu.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako první. Po standardní situaci domácích se znovu objevil ve vzduchu Adámek a hlavou zvýšil na 2:0. Hosté moc brankáře Vízka neprověřili a domácí si hlídali dvoubrankovy náskok. V poslední minutě mohla přijít definitivní pojistka domácích, v šanci se ocitl v dobré pozici Jan Vrána, byl sražen, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. I přesto domácí získali tři body a posunuli se v tabulce na 6. místo.

„Utkání nemělo moc velkou kvalitu a po střídání zraněného hostujícího Vágnera byli hosté bezzubí. My jsme si vytvořili určité gólové příležitosti, ale bohužel jsme je neřešili dobře. Za tři body jsme rádi," dodal za domácí tým trenér Miroslav Neumann.

Branky: 12. a 48. Adámek. Rozhodčí: Rympler - Dytrt, Šubrt, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Jablonec n. J.: Vízek - Peterka (46. Pěnička), Havrda, Špidlen, P. Vrána, Pičman, Linek, J. Vrána, Trepera (56. Prokůpek), M. Šír, Adámek (74. M. Vrána).

Plavy - Smržovka 2:0 (1:0)

V druhé dohrávce zvítězily po dvou gólech Tomana favorizované Plavy, které se tak posunuly v tabulce na pěkné čtvrté místo.

Branky: 15. a 90. Toman. Rozhodčí: Chwiedziuk - Nádeník, Čurda, ŽK: 2:5. Diváků: 50.