I.B třída: Libštát ve vloženém kole porazil Kokonín

30.09.2016 13:29:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

V I.B třídě východ se hrálo ve sváteční středu téměř kompletní kolo, pouze utkání Plavy - Držkov bylo odloženo na 12. října. Z pojizerských týmů se podařilo bodovat pouze Libštátu, který porazil Kokonín. Znovu platí, jakoby se nikomu nechtělo moc do čela tabulky. První je aktuálně Smržovka o skóre před Harrachovem.

Roztoky - Smržovka 3:4 (2:2)

Vstup do utkání s vedoucí Smržovkou Roztokám vyšel. V 10. minutě se ocitl v šanci domácí Kužel, míč se od obránce odrazil ke Kupkárovi, který prudce zacentroval na zadní tyč branky tak, že míč skočil v síti. Potom hosté zahrávali několik rohových kopů, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V 16. minutě si příležitost vytvořily opět Roztoky. Honců unikl po pravém křídle, nacentroval před branku, kde Kupkárovi chyběly milimetry. Ve 22. minutě poslali hosté míč za obranu Roztok a Patočka hlavou vyrovnal na 1:1. Ve 31. minutě vhodil domácí Kopáček dlouhý aut, míč se dostal k Jak. Nýdrlemu, který hlavou mířil zblízka pouze do břevna. Do vedení šly Roztoky opět ve 41. minutě, kdy se po zahrání rukou pískala penalta, kterou Jak.Nýdrle proměnil. Neuběhla však ani minuta, hosté zahrávali trestný kop a hlavou se k tyči trefil Beránek - 2:2.

Úvod druhého poločasu Roztokám znovu vyšel. Po pěkné kombinaci ve středu hřiště poslal Illner míč Jak.Nýdrlemu, který střelou z 22 metrů k zadní tyči zvýšil na 3:2. V 53. minutě to z vápna zkoušel Kužel, střelu pod břevno Macek chytil. V 55. minutě přišel zbytečný faul u postranní čáry a hosté kopali trestný kop. Po centru se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval opět Patočka a srovnal na 3:3. Pak měly Roztoky další dvě velké šance, ale neproměnily je. V 66. minutě zahrozili hosté, kdy střelu z vápna vyrážel Grof na roh. Ten byl rozehrán, Grof míč neudržel a dorážkou Kedroně šla Smržovka do vedení 4:3. V 70. minutě našel Jak.Nýdrle nabíhajícího Fischera, ten vnikl do vápna, jeho střela levou nohou o kousek minula levou tyč. Poslední gólovou příležitost měl v 85. minutě Tuláček. Illner mu míč poslal do uličky, ale střela z hranice penalty skončila vedle pravé tyče.

„Nasazení a vůli po vítězství našim hráčům upřít nelze, ale je to fotbal, rozhodují góly. Příště to snad vyjde i gólově. Divákům děkujeme za podporu," dodali k utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 10. Kupkár, 41. a 46. Jak.Nýdrle - 22. a 55. Patočka, 42. Beránek a 66. Kedroň. Rozhodčí: Jirák - Juris, Dytrych, ŽK: 0:1. Diváků: 113. Roztoky: Grof - O. David, Mikolášek, D. David - Honců (46. Jar.Nýdrle), Illner, Kužel (63. Hornig), Kopáček (63. Fischer) - Jak.Nýdrle, Tuláček, Kupkár.

Kokonín - Libštát 3:4 (0:2)

Druhou výhru v soutěži si připsal Libštát, když o ní rozhodl Vancl až gólem v poslední minutě. Nejprve hosté vedli a vyhráli i poločas 0:2 po brankách Berana a Kobrleho. Po brance Čecha v 52. minutě ale kromě snížení museli hosté střídat brankáře Jakubička, kterého zastoupil Preissler. Góly Mrklase a znovu Čecha Kokonín otočil stav na 3:2 a s hosty to nevypadalo dobře. V 85. minutě ale vyrovnal Palounek a tři body poté vystřelil Vancl.

Branky: 52. a 78. Čech, 62. Mrklas - 8. Beran, 23. Kobrle, 85. Palounek, 90. Vancl. Rozhodčí: Ďörď - Miklovič, Kutílek, ŽK: 1:3. Diváků: 30. Libštát: Jakubičko (52. Preissler) - Patka, Koldovský, Fiedler, Kobrle, Vejnar, Palounek, Vancl, Beran, hrubý, Tolaci (89. Vašků).

Albrechtice - Horní Branná 3:1 (1:1)

Hosté se ujali už v 7. minutě vedení gólem Kubelky z proměněné penalty. těsně před přestávkou ale domácí srovnali na 1:1 a poté už stříleli branky jen oni a připsali si cennou výhru.

Branky: 44. Sedlák, 48. Hradecký, 62. Pipek - 7. Kubelka z penalty. Rozhodčí: Krupa - Pánek, Nestler, ŽK: 0:0. Diváků: 90. Horní Branná: Strmeň - D. Paulů, Kobrle (60. Gaudel), Kocourek, Kubelka (84. Hochbergr), Beneš, Vašek, Holman, J. Paulů, Fiedler (80. Brož), Jón.

Harrachov - Jablonec n. J. 3:1 (2:1)

Na podhorské derby zavítalo ve sváteční středu 200 diváků a viděli celkem čtyři góly. Už v 16. minutě otevřel skóre domácí Kroupa a za tři minuty zvýšil na 2:0 pro domácí Barbořák. Za hosty snížil Brož a 2:1 skončil poločas. Ve druhé části vstřelil důležitý třetí gól Poselt, který rozhodl o výhře domácího Harrachova. V závěru už pouze padly na obou stranách červené karty.

Branky: 16. Kroupa, 19. Barbořák, 62. Poselt - 25. Brož. Rozhodčí: Bukvička - Bačo, Baudys, ŽK: 3:4, ČK: 1:1 (88. Horáček - 70. Hrbek). Diváků: 200. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Kobr, Barbořák, Bergmann, Medal, Kyncl, Veselý (46. Horáček), David, Poselt, Tuhela. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Hájek, Hrbek, Zahradník (68. Exner), Havrda, Brož, Pičman, T. Ďoubalík, J. Vrána, Trepera (46. Pěnička).

Další utkání vloženého 1. kola:

Pěnčín - Lučany 5:1 (2:0)
Branky: 15., 44.  a 48. Barcuch, 76. Pumrle, 87. Mastník - 89. Bukvic. Rozhodčí: Malena - Rympler, Lejsek. Diváků: 120.