I.B třída: Nová Ves dobyla dosud neporazitelné Lučany

15.10.2012 21:13:56 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou

Velké překvapení se zrodilo v 9. kole I.B třídy východ. Nováček z Nové Vsi připravil druhým Lučanům nad Nisou první porážku v letošní soutěži, navíc na jejich hřišti. Druhý letošní bod získala i Víchová a Rokytnice tři, když zdolala Kokonín.

Lučany - Nová Ves 1:3 (1:1)

Fotbalisté Nové Vsi dokázali porazit zatím jediný do té doby neporažený tým a navíc na jeho hřišti. Lučany hrozily zejména svými dlouhými křížnými přihrávkami. V prvním poločase se dostaly lacino do vedení po nedůrazu hostů před brankou. Ještě v prvním poločase se ale Novovesským podařilo skóre vyrovnat, když na milimetrový centr Nožičky si perfektně naběhl nikým nekrytý Golis. Domácí byli inkasovanou brankou evidentně zaskočeni a právě v tento moment se hosté stali lepším týmem na hřišti.

Hned po rozehrání druhého poločasu měl velkou šanci hrající trenér Fedor, bohužel nezakončil přesně. Za chvíli to ale napravili jeho spoluhráči - Tomášek přihrával a Brendl zakončoval na zadní tyč. Třetí gól zařídil, v posledních zápasech s obrovskou chutí hrající, Radek Golis, který obešel i brankáře a vsítil svůj druhý gól v utkání. Slušné divácké návštěvě se musely líbit i dvě nádherné střely (po jedné na každé straně), které skončily na tyčích. V závěru utkání domácí otevřeli obranu a snažili se něco s výsledkem udělat. To ale vyhovovalo hostům, kteří mohli výhru potvrdit ještě dalšími góly, ale skóre už se nezměnilo.

„Z předvedené hry a především z výsledku máme obrovskou radost. Na zápas jsem vypsal speciální prémii za vítězství. Je vidět, že to na naše borce platilo. Mohou se tak těšit na svou zaslouženou odměnu," dodal k zápasu hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

Branky: Golis 2, Brendl. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 2:1. Diváků: 60. Nová Ves: Čapek - Nožička, Hadač, Zajíc, Zelenka (46. Crha) - Brendl (75. Čížek), Mizera, Tomášek, Dušta (60. Salyga) -Golis, Fedor. Lučany: Novák - Šindelář, Vokuš, Čermák, Svozil - Brož, Svoboda, Killian, Horký - Maňák, J. Dítě.

Plavy - Víchová 1:1 (1:1)

Kdo přišel na fotbal později, gól už neviděl. Na časomíře svítila ještě jednička, když Špidlen prostřelil zástěru domácího gólmana. Bohužel už v páté minutě bylo srovnáno a tím byl vyčerpán příděl branek na utkání. Ale i tak se bylo na co dívat. Víchová už dlouho nehrála tak pohledný fotbal. Při některých akcích chybělo jen trochu štěstí. Na druhou stranu si ho celou hromadu vybrala v poslední minutě, kdy domácí přestřelili největší tutovku z hranice malého vápna.

Branky: 5. Rimský - 2. Špidlen. Rozhodčí: Bláha, ŽK: 2:2. Diváků: 70. Plavy: F. Lejsek - Horák, Kouřil, Votoček, Korotvička - Balatka (46. M. Lejsek), Kafka (70. Harik), Šimerda, Rimský - Sitarčík, Čermák (53. Tomíček). Víchová: Hamáček - Hanč, Bartoň, Matuš, Z. Hartig - Bujárek, P. Hartig, Plůcha, Lampa - Šablatura (85. Kobr), Špidlen (75. Mikolášek).

Rokytnice - Kokonín 4:2 (1:0)

Zpočátku byl zápas vyrovnaný, ale ve druhém poločase domácí trestali chyby hostů v obraně a jejich nedisciplinovanost. V prvním poločase byl po několika šancích k vidění jen jeden gól, když Halíř prošel v 18. minutě obranou hostů.

Na začátku druhé půle domácí zaspali a na 1:1 vyrovnal Maixner. V 61. minutě ale prošel do vápna Hanko a vrátil domácím vedení. Deset minut po něm zvýšil náskok na 3:1 Halíř, ale chvilku poté po domácí chybě snížil Maixner a bylo to znovu jen o gól. Po druhé žluté kartě byl následně vyloučen Chuchla a početní převahu domácí brzy zužitkovali uklidňující brankou. Při průniku z levého křídla byl v 79. minutě sražen Bareš a Pičman proměnil nařízený pokutový kop. V 80. minutě byl vyloučen za urážku rozhodčího i kokonínský Doubek, takže závěr už domácí dohrávali v klidu proti devíti soupeřům.

Branky: 18. a 71. Halíř, 61. Hanko, 79. Pičman z penalty - 46. a 75. Maixner. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 0:5, ČK: 0:2 (75. Chuchla, 80. Doubek). Diváků: 70. Rokytnice: Sedláček - Málek (40. Hanko), Kuřina, Pičman, M. Martínek - Štěpánek, M. Neumann ml., Brož - Havlíček, Halíř (71. Bareš), Zahradník.

Železný Brod B - Rovensko 3:1 (2:0)

Brodský tým byl ve všech směrech lepším týmem a konečný výsledek je díky hostujícímu brankáři Vackovi pro hosty milosrdný. Domácí koncovka nebyla úplně ideální, ale přesto již první poločas rozhodl. Protože Brod nedal několik šancí, tak si diváci počkali na gól až do 36. minuty, kdy se konečně prosadil Hadač. O dvě minuty stejný hráč zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase zvýšil v 60. minutě pěknou ranou Havrda a nebylo co řešit. Poté až do konce měl Brod spoustu dalších šancí, ale branka padla v 83. minutě na druhé straně, když snížil na 3:1 Pařík a upravil tak skóre pro Rovensko na přijatelný výsledek.

Branky: 36. a 38. L. Hadač, 60. Havrda - 83. Pařík. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 1:1. Diváků: 70. Železný Brod B: Kobr - Halama, Maryško (63. Škaloud), Mařík, Kovář - Picek, Havlíček, Havrda (63. Bezstarosta), Makula (70. Holeček) - L. Hadač, Šefr. Rovensko: Vacek - Náhlovský, Rympler, Maruška, Houška - Vydra, D. Malý, L. Malý, Vágenknecht - Vondráček, Špína.

Mšeno B - Zásada 4:1 (2:0)

Vyrovnané utkání se spoustou osobních soubojů. V úvodu zápasu měla Zásada několik velkých šancí, které útočníci nebyli schopni proměnit, a tak přišel trest v podobě první branky Mšena. Další branku dalo Mšeno o pět minut později Houžvičkou. Zásada však nesložila zbraně a vytvořila si opět několik šancí, které ale opět promarnila. Druhý poločas začalo Mšeno aktivně a to přineslo třetí branku, kterou vstřelil Hall. V závěru zápasu se podařilo Zásadě po rozehrání trestného kopu upravit výsledek Bělinou na konečných 4:1.

Branky: 16. a 48. Hall, 23. Houžvička, 63. Novotný - 81. Bělina. Mšeno B: Zounek - Škvor, Petrtýl, Kohout (46. Švorc), Pavelka - Houžvička (68. Petr), Hall, Novotný, Počza (68. Hadidi) - Koudelka, Pokorný. Zásada: Mil. Kopal - P. Blažek, Knappe, Šíma, Mich. Kopal (85. T. Blažek) - Daníček (16. Sameš), Topinka (46. Rožeň), Janka, Čech - Bělina, Srbek.

Držkov - Velké Hamry B 5:1 (3:0)

V utkání se role favorita zhostili domácí hned od začátku. Důrazný průnik Petra Prouska do vápna zastavil až brankář, ale na střelu Justa po pěkné kombinaci Řičici a Prouska již nestačil. Vzápětí domácí náskok navýšili. Parádní trefou se blýskl Tomáš Prousek. Hosté nevyužili své tutové šance, z malého vápna i dobře mířenou střelu ze střední vzdálenosti zastavila tyč. Předvedl se i brankář Dvořák, který si s několika závary hravě poradil. V závěru poločasu ještě domácí svůj náskok navýšili. Hned v úvodu druhé půle snížil za hosty Říha, ale i přes další šance, další branky hosté nepřidali. Naopak se dvakrát trefil Řičica. Nejdříve propálil míč skrze hradbu obránců po rohovém kopu a poté si vychutnal golfový pat do prázdné branky po výborné práci Habra.

Branky: 55. a 65. Řičica, 19. Just, 22. T. Prousek, 45. Pe. Prousek - 47. Říha. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 0:2. Diváků: 50. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula, Hruška - Vaníček, Just, Habr, Berka, Řičica - Pe. Prousek (73. Pa. Prousek). Velké Hamry B : Veselý - Vít, Pavelka, Zajíček, Morávek, - Herel, Krejčí (46. Malý), Urbanec, Prousek - Horvát (73. Pekelský), Říha.

Ruprechtice - Jenišovice 3:2 (0:0)

Na utkání nebudou Jenišovice vzpomínat v dobrém, hlavně na rozhodčího Šimůnka, který podle nich utkání nezvládl a hodně chyboval na obě strany. Hosté měli sice během utkání několik šancí, ale prosadit se v prvním poločase nedokázali. Stejně jako domácí Ruprechtice a poločas tak skončil bez branek. Jenže po změně stran zlomil domácí prokletí z trestného kopu Šisler. Domácím pak mělo pomoct hned dvojí vyloučení na straně hostů v krátkém sledu, ale opak byl pravdou. Domácí sice zvýšili na rozdíl dvou branek, ale o devíti lidech hrající Jenišovice bojovaly a dočkaly se snížení na 2:1. V závěrečných minutách ale Kusebauch vrátil domácím dvoubrankové vedení a ke konci zápasu stačili hosté jen snížit na konečných 3:2.

Branky: 57. Šisler, 64. Javůrek, 84. Kusebauch - 71. Bernard, 88. Prkno. Rozhodčí: Šimůnek, ŽK: 3:8, ČK: 0:2 (58. Vích, 60. Holeček - oba Jenišovice). Diváků: 50. Jenišovice: Sucharda - Pekař, Bubák, Vích, Laušman - Fiala, Bernard, Kalousek, Holeček - Skalický (46. Hradecký), Prkno.

1. Držkov              9   7   1   1    36:10    22
2. Lučany              9   5   3   1    15:10    18
3. Mšeno B            9   5   2   2    31:16    17
4. Ž. Brod B           9   5   0   4    30:19    15
5. Rokytnice          9   4   3   2    17:16    15
6. Zásada              9   4   2   3    18:15    14
7. Ruprechtice       9   4   2   3    22:21    14
8. Plavy                 9   4   1   4    14:15    13