I.B třída: Přepeře B zdolaly Držkov, Roztoky braly bod s rezervou Hamrů

06.09.2018 11:20:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Z mužstev okresu Semily vyhrála ve třetím kole I.B třídy východ pouze rezerva Přepeř, která zdolala v té chvíli druhý Držkov. Prohrály naopak Jabloneček, Bělá i Bozkov. Roztoky si připsaly alespoň po remíze na trávníku zatím neporažené rezervy Velkých Hamrů.

Přepeře B - Držkov 4:2 (2:1)

První gól vstřelil v 6. minutě za Držkov Vrabec, ale domácí vstřelenými góly ve 26. minutě Císařem a o minutu později Abrahamem otočili stav na 2:1. V 58. minutě za hosty vyrovnal Vaníček, ale do minuty domácí opět o gól vedli díky Tokanovi. Poslední gól zápasu vstřelil v 80. minutě Císař, kterým pečetil konečné skóre na 4:2.

Branky: 26. a 80. Císař, 27. Abraham, 59. Tokan - 6. Vrabec, 58. Vaníček. Rozhodčí: Karrmann -  Davignon, Klimpl, ŽK: 2:3. Diváků: 50. Přepeře B: Majer - Horák, Císař, Rakouš, Havlín, Trč (70. Kumprecht), Peškar (46. Baudys), Kupka, Kubáček (86. Křemenák), Bína (37. Tokan), Abraham.

Rychnov - Jablonec n. J. 7:3 (4:1)

Utkání načal ve 4. minutě vlastní gól Pavla Vrány a v 8. minutě už domácí vedli 2:0. Poločas skončil 4:1, na začátku druhé části zvýšili domácí už na 6:1, až poté korigoval stav Hrbek. Hostům moc nepomohlo ani vyloučení Pěničky v 66. minutě po druhé žluté kartě. Počet gólů v zápase uzavřel na deset v poměru 7:3 poslední brankou v 85. minutě jablonecký J. Vrána.

„Někteří hráči utkání odehráli z povinnosti, bez zápalu a bojovnosti. V sobotu bychom neporazili ani Hradsko. Po tomto fiasku se musíme doma zvednout. Oslovili jsme tři hráče z vyšších soutěží, takže máme v plánu ještě někoho přivést a vytvořit hráčům potřebnou konkurenci," dodal k utkání za Jabloneček David Holman.

Branky: 4. vlastní (P. Vrána Pavel), 8. a 39. Kalina, 36. a 68. Procházka David, 52. Dupač, 54. Jindra z penalty - 35. a 60. Hrbek Filip, 85. J. Vrána. Rozhodčí: Havel - Vydra, Brož, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (66. Pěnička). Diváků: 80. Jablonec n. J.: Kazda (40. Zahradník) - P. Vrána (78. Havlíček), Hrbek, Nesvadba, J. Vrána, Adámek (46. Špidlen), Pěnička, Trepera, Šír, Linek (46. Neumann), Pičman.

Albrechtice v J. h. - Bělá 6:3 (2:1)

První poločas byl ještě vyrovnaný, když do vedení šli dokonce ve 13. minutě gólem Pavlaty hosté, ale domácí do poločasu stihli otočit na 2:1. Ve druhé části už měli domácí jasně navrch a konečné skóre se zastavilo na 6:3.

Branky: 20., 55. a 80. Bělohlávek, 22. Štěpnička, 46. Vávra, 90. Purm - 13. a 86. Pavlata, 50. Votoček. Rozhodčí: Šubrt - Dytrt, Kořínek, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Čokina, Jaroš, Kosina, Rypl, Vaňous (69. P. Beran), M. Hanč, Pavlata, Votoček, D. Hanč.

Velké Hamry B - Roztoky 0:0

Začátek utkání překvapivě patřil Roztokám. Hned v 1. minutě po akci Mikoláška pálil z vápna pod břevno Tuláček, ale brankář Mička se vaznamenal. O minutu později to Mikolášek zkoušel z dálky, Mička byl opět pozorný. V 10. minutě Tuláček unikl po pravé straně, míč si našel Jak. Nýdrle, který přehodil vyběhnuvšího Mičku, ale jeden z obránců stačil míč vyhlavičkovat z brankové čáry. Balon skončil na noze Kotyka, který odvážně pronikl do vápna, ale Mičku z blízka nepřekonal. Domácí zahrozili až v 15. minutě, kdy musel hostující Madarčík vyrážet tvrdou střelu po zemi. Pěknou akci předvedly Hamry ve 25. minutě. Po uvolnění na pravé straně, přišla prudká přihrávka na velké vápno, střela z voleje těsně minula Maďarčíkovo břevno. Ve 29. minutě Hamry rozehrály roh, Žitka zakončoval hlavou, ale Maťátko stačil odhlavičkovat nad branku. Tlak domácích sílil a po centru z levé strany hlavičkoval osamocený Kavan nad branku. Ve 35. minutě se připomenuly Roztoky, kdy po trestném kopu Horniga mířil Mikolášek hlavou těsně vedle. Ve 39. minutě měli výhodu trestného kopu i domácí, po rychlém rozehrání ho zakončili tvrdou střelou k tyči. Madarčík byl připraven a míč vyrazil na roh. Tečku za prvním poločasem udělal domácí Žitka. Ve 43. minutě se uvolnil před velkým vápnem, ale z dobré pozice branku minul.

Po 10 minutách druhého poločasu Hamry pálily z úhlu nad branku. V 57. minutě pronikl roztockou obranou Žitka, mířil na zadní tyč, ale braku opět netrefil. V 61. minutě vstřelil Jak. Nýdrle sice branku, ale byl v ofsajdu a tak 40 diváků na gól stále čekalo. V 65. minutě vysunul Jak. Nýdrle po pravé straně Mečíře, ten poslal střílený centr do prostoru před branku, kde Kopáčkovi chybělo málo, aby gólově zakončil. V 75. minutě domácí vyslali pěknou přihrávkou do vápna Žitku, ten však v brankové pozici zklamal a branku ani netrefil. Známé nedáš-dostaneš se mohlo potvrdit o dvě minuty na to. Mikolášek předvedl sólo z půlky hřiště, v rozhodující chvíli si však míč příliš předkopl a Mička mu skokem pod nohy gólovku zneškodnil. V samotném závěru vystihl špatnou rozehrávku domácím Kopáček, nájezd z pravé strany řešil slabou střelou a Mička ji bez problémů chytil. Poslední šanci získat tři body měly Hamry v 93. minutě. Dvacet metrů od branky střílely z trestného kopu přes zeď, míč však těsně minul pravou tyč Maďarčíkovy branky a zápas byl ukončen.

„Bod z tohoto utkání je zásluha celého týmu. Bylo to poctivě odpracováno, radost je o to větší. Měli jsme méně šancí než domácí, přesto jsme ke konci utkání byli paradoxně blíže vítězství," uvedli k utkání trenéři Roztok Zd. Otmar a St. Klápště

Rozhodčí: Ďörď - Šůma, Matys, ŽK: 0:2. Diváků: 40. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M. Hornig, Hujer - Jína, Mikolášek, Maťátko, Jak. Nýdrle, Kotyk - Kupkár (62. Kopáček), Tuláček.

Smržovka - Bozkov 4:0 (1:0)

První šanci měli domácí, když v 5. minutě zahrávali rohový kop zprava, ale Židlík míč odhlavičkoval do bezpečí. V 10. minutě ukončil slibně rozvíjející šanci domácích faul u vápna a z protiakce po centru Jecha zleva před vápno vystřelil kapitán Červený nad bránu. Ve 14. minutě Kurfiřt chtěl hrát míč u vápna, místo toho trefil nohy soupeře a z následného nařízeného přímého kopu domácí přestřelili. V 18. minutě se postavil k rohovému kopu Šimek, ale dal mu větší razanci, než bylo potřeba. Ve 24. minutě se parádně do šibenice trefil Brož a poslal domácí do vedení, o které už nepřišli. Velkou šanci vyrovnat měl Maleček v 32. minutě, když z 35 metrů vystřelil a míč projel vedle levé tyče. A ještě větší měl minutu před koncem prvního poločasu Židlík, když po přímáku se k němu dostal míč a on kousek od brány trefil zleva tyč.

Ve 49. minutě zachránila hosty ještě tyčka a z následné dorážky domácí netrefili bránu. V 54. minutě už se ale domácí publikum mohlo radovat, když po chybě obrany se trefil Frydrych. V 58. minutě přímý kop zlikvidoval bez problému Hykman. V 66. minutě se trefil čerstvý Sucharda a s hosty to vypadalo zle. Nedařilo se jim vůbec nic, nestíhali, nedokázali ani ohrozit Buriankovu bránu. V 77. minutě dokonal jejich zmar další střídající, tentokrát se trefil po centru zleva před bránou Hrabánek.

„Oproti loňské sezoně jsme jeli do Smržovky v silnější sestavě, bohužel naše očekávání se nevyplnila a soupeř nás přehrával a zaslouženě vyhrál. My si nevypracovali pořádnou šanci a bez nich nelze dávat góly. Musíme zapomenout a soustředit se na další utkání se silnými Přepeřemi B," dodal za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 25. Brož, 54. Frydrych, 66. Sucharda, 77. Hrabánek. Rozhodčí: Martínek - Havel, Pánek, ŽK: 3:3. Diváků: 153. Smržovka: Burianek - Beránek, Patočka, Vokuš, Frydrych, Brož, Jelínek (56. Sucharda), Hnídek (72. Hrabánek), Pěnička (72. Klaus), Nič, Štěpánek. Bozkov: Hykman - Liďák, Kurfiřt, Soudil, Židlík, Strmiska, Červený, Maleček (81. Koudelka), Šimek (46. Mazánek), Jech (52. Seifert) Balcar (65. Kousal).

Harrachov - Železný Brod B 5:4 (2:4)

V divokém utkání vedli hosté po poločase o dva góly, ale nakonec slavili vítězství o gól domácí, když rozhodující branku vstřelil ve 3. minutě nastavení Žemba.

Branky: 2. Jiroutek, 11. Bergmann, 60. Veselý, 65. Barbořák, 93. Žemba - 16. Hloušek, 18. Mařík, 21. Kysela, 29. Picek. Rozhodčí: Mizera - Albl, Nestler, ŽK: 1:0. Diváků: 80.

Lučany - Plavy 2:2 (2:1)

Utkání předních mužstev minulého ročníku, kterým se letos zatím moc nedaří, skončilo zaslouženou remízou 2:2.

Branky: 3. Daniel, 25. Pavelka z penalty - 22. Svačina, 83. Plný. Rozhodčí: Nešněra - Kutílek, Havel, ŽK: 4:6. Diváků: 50.