I.B třída: Rovensko málem za poločas stáhlo ztrátu čtyř gólů

04.11.2013 21:01:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou

Fotbalisté Rokytnice nad Jizerou dokázali vyhrát 1:3 v Plavech. Tentokrát se k nim ale málem přidali i hráči Rovenska, kteří doma prohrávali s Krásnou Studánkou 1:5 po poločase a 1:6 v 60. minutě, přesto se jim podařilo stáhnout náskok hostů na 5:6. Vyrovnávací gól už ale vstřelit nestihli.

Další utkání 12. kola: Hodkovice - Zásada 1:5, Ruprechtice - Železný Brod B 7:0, Jenišovice - Držkov 2:2, Lučany - Pěnčín 0:7, Velké Hamry B - Kokonín odloženo.

Rovensko - Krásná Studánka 5:6 (1:5)

Šlo o utkání dvou naprosto rozdílných poločasů, zatímco v první části kralovali v poměru 1:5 hosté, tak ve druhé se domácí nezvykle zmátožili a nakonec byli poměrně blízko nečekanému vyrovnání. První tři branky hostů byly nešťastně tečované domácími hráči, jediná domácí branka v první půli byla dokonce vlastní a při gólu na 1:5 brankář Vacek míč vyrazil nechtěně k protihráči.

Hosté byli jasně lepší a šestou branku přidal Knajbl v 60. minutě, ale domácí si od té chvíle řekli, že nemají co ztratit a najednou „jim to tam začalo padat". Zřejmě i soupeř už nepočítal s takovým vzkříšením domácího mužstva a neodevzdával na hřišti vše. V 80. minutě byla ale za stavu 3:6 vyloučen gólman Studánky Vrábel za sražení Novotného. Z následné penalty snížil Štěpnička, a poté Novotný snížil dokonce na 5:6, ale vyrovnat už domácí nestihli.

Branky: 18. vlastní, 62. a 87. Novotný, 76. Zajíc, 81. z penalty Štěpnička - 4. Chmátal, 11. a 44. Smolák, 26. Housa, 37. Bína, 60. Knajbl. Rozhodčí: Barcuch, ŽK: 0:1, ČK: 0:1 (80. Vrábel). Diváků: 50. Rovensko: Vacek - Pařízek, Houška, D. Malý, Hanzl - Vágenknecht (66. Zajíc), Štěpnička, Špína, Kněbort - Novotný, L. Malý (46. Pařík).

Plavy - Rokytnice 1:3 (1:2)

Hosté se ujali v 19. minutě vedení po rohovém kopu a povedené hlavičce Adámka. Za domácí vyrovnal na 1:1 Skrbek, když ve 33. minutě z brejku střílel přesně podél gólmana Sedláčka. Gólový účet prvního poločasu na 1:2 ale uzavřel až střídající Škoda.

Na začátku druhé části si domácí vytvořili velkou šanci, kterou ale zlikvidoval rokytnický brankář. Výhru hostů pak potvrdil v 62. minutě třetí brankou Adámek. Za hosty měli ještě další příležitosti Adámek, Havlíček i Škoda, takže jejich vítězství je naprosto zasloužené.

Branky: 33. Skrbek - 19. a 62. Adámek, 43. Škoda. Rozhodčí: Halama - Kowalik, Kafka, ŽK: 0:1. Diváků: 30: Rokytnice: Sedláček - Tulka, Kuřina, Pičman, Málek (81. Hrudík) - Brož, Adámek, Zahradník (85. Hanko), M. Martínek - Havlíček, Novotný (35. Škoda).

1. Pěnčín                12 10   1   1    51:8      31
2. Kr. Studánka       12   8   2   2    40:17    26
3. Držkov               12   7   4   1    35:13    25
4. Rokytnice           12   8   1   3    24:14    25
5. Ruprechtice        12   7   3   2    34:11    24
6. Zásada               12   7   0   5    29:31    21
7. Plavy                  12   5   2   5    16:24    17
8. Hodkovice          12   5   0   7    23:39    15