I.B třída: Rovensko porazilo Zásadu, bodovala i Rokytnice proti Plavům

03.11.2014 20:35:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Ve víkendovém zápase I.B třídy fotbalisté Rovenska jasně porazili Zásadu, ale škoda nepovedené dohrávky proti Smržovce. V případě výhry totiž mohli bodově dorovnat dokonce vedoucí Pěnčín. Ve 12. kole bodovala ještě Rokytnice po remíze s Plavy. Dlouho se drželi jilemničtí hráči proti Pěnčínu, ale nakonec je favorizovaný soupeř dvěma brankami v závěru udolal. Nebodovala ani Horní Branná v Rychnově.

Další utkání 12. kola: Držkov - Železný Brod B 5:2, Velké Hamry B - Mšeno B 4:1, Smržovka - Jenišovice 2:3 (2:1).

Rokytnice - Plavy 2:2 (1:1)

Od začátku začaly oba týmy útočně, domácí vytvořili minelu v obraně a díky gólu Jecha se hosté ujali už v 5. minutě vedení. Až těsně před přestávkou vyrovnal po přihrávce Vrány přízemní ranou Zahradník. Ve druhém poločase domácí přidali, ale znovu po obranné chybě šli hosté do vedení, když se z otočky trefil Černý. Domácí dál útočili a měli šance, na konečných 2:2 vyrovnal v 74. minutě J. Vrána.

Branky: 44. Zahradník, 74. J. Vrána - 5. Jech, 61. Černý. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Rokytnice: Vízek - Bogdány, Havrda, Pičman, Šír - Adámek, J. Vrána, J. Brož - Zahradník, P. Vrána, Havlíček (83. Novotný).

Rychnov - Horní Branná 4:2 (2:1)

Hosté sehráli nepovedený zápas bez bojovnosti a chuti do hry. Domácí už vedli 2:0, ale v posledních minutách první části snížil Jón. V 65. minutě dokonce vyrovnal Fiedler, ale pak hosté znovu hráli lehkovážně a vlastními chybami doslova připravili domácím dva góly.

„Jednou zahrajeme a pak zase dvakrát ne. Nedokážeme zkrátka naše výkony zopakovat. Navíc máme nyní problém i s nedostatkem hráčů, takže přes zimu musíme určitě posílit," uvedl po utkání trenér Horní Branné Zdeněk Lukeš.

Branky: Pfeifer 2, Nedelchev, Sedlmajer - 43. Jón, 65. Fiedler. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Kocourek, Jindřišek (80. Holman), Pešina - Suchánek, Fiedler, Beneš, Jón - Šimek, Jar. Paulů.

Jilemnice - Pěnčín 0:2 (0:0)

Až do 75. minuty se domácím hráčům dařilo potrápit favorizovaný Pěnčín, protože kromě tyče ze 20. minuty nijak vážněji neohrozil branku jilemnického gólmana. Pěnčín ovšem zahrával spoustu rohových kopů, z nichž jeden se domácím stal osudným právě v 75. minutě, kdy Hamáček vystoupal neudržel získaný míč. Za další dvě minuty se po centrovaném míči jeden z hráčů Pěnčína prosadil ve vápně zřejmě i za pomoci ruky, ale rozhodčí branku uznal.

Branky: Balásek, Hušek. Rozhodčí: Čuřík, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Jilemnice: Hamáček - Šťastný, Figura, Hadač, Pohořalý - Schauer (82. Horáček ml.), Šnorbert, Kubina, Hnik (83. Tonar) - Havel, Horáček (64. Hradecký),

Dohrávka: Rovensko - Smržovka 0:2 (0:0)

V úterní dohrávce chyběl domácím třeba zraněný Vítek, zranili se Bangha a L. Malý a se zdravotním problémem nastoupil Koudelka. Přesto jde o trochu překvapivou prohru, domácím se utkání zkrátka nepovedlo, když na těžkém terénu nepředváděli kombinace jako je v této sezoně jinak obvyklé.

V 52. minutě se prosadil Brož hlavou po standardní situaci. Pak už domácí hráli vabank, vytvořili si hodně centrů do vápna i šancí, ale gól dát nedokázali. V 85. minutě potvrdil výhru hostů Skála, který po rychlém brejku ze strany prostřelil Koubuse.

Branky: 52. Brož, 85. Skála. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Rovensko: Koubus - Náhlovský, Bangha (46. Koudelka), Kněbort, Rympler - J. Mencl, D. Malý, Pařízek, Mrňák (78. R. Mencl) - L. Malý, Pařík (80. Vágenknecht).

Rovensko - Zásada 4:0 (3:0)

V 16. minutě z levé strany hřiště prošel Pařízek a gólmanovi zahrál na housle - 1:0. Ve 28. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek D. Malý, když si zpracoval míč a trefil se krásně ze vzduchu. Ve 35. rozehrál Pařízek rohový kop nakrátko na Koudelku, který zvýšil na 3:0. Pak si domácí dále vytvářeli šance a měli jich jak za tři zápasy. Kdyby skončilo utkání dvouciferným výsledkem, tak by se nikdo nemohl divit - několik obrovských šancí měli R. Mencl, Koudelka i Kněbort, Náhlovský navíc nastřelil břevno. Nakonec ale domácí přidali už jedinou branku, když se v 78. minutě prosadil Kněbort svým důrazem ve vápně.

Branky: 16. Pařízek, 28. D. Malý, 35. Koudelka, 78. Kněbort. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 2:4. Diváků: 60. Rovensko: Koubus - Vítek, Štěpnička, Rympler, Náhlovský - J. Mencl, D. Malý, Pařízek, Koudelka (73. Vágenknecht) - Kněbort (85. Hanzl), Pařík (61. R. Mencl).

1. Pěnčín              12 11   0   1    34:13    33
2. Rovensko          12 10   0   2    33:15    30
3. Držkov              12   8   0   4    43:29    24
4. Plavy                12   5   4   3    25:22    19
5. Mšeno B            12   5   1   6    38:31    16
6. H. Branná          12   5   1   6    29:25    16
7. Smržovka          12   4   4   4    22:21    16
8. Rokytnice          12   4   4   4    19:21    16