I.B třída: Rovensko rozstřílelo první Pěnčín, konečně zabrala i Jilemnice

09.06.2015 14:00:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

I v posledním kole I.B třídy východ stále bude o co hrát. Rovensko totiž i v oslabení porazilo vedoucí Pěnčín a při ztrátě Držkova v Rokytnici se znovu vyšvihlo na druhé místo. Kromě Rovenska a Rokytnice dokázala vyhrát i Jilemnice, jenž porazila Jenišovice, ale stále nemá jistotu udržení.

Horní Branná naopak doma prohrála se Zásadou a ani ona není stále definitivně zachráněná. Další utkání 25. hraného kola: Velké Hamry B - Plavy 2:0, Železný Brod B - Rychnov 2:2, Smržovka - Mšeno B 1:1.

Rovensko - Pěnčín 5:1 (2:1)

Hosté se ujali vedení, když se přesně ve 33. minutě trefil Nemyrovskyy. Pak už ale vládli domácí, nejdříve své šance nevyužili Koudelka a Kněbort, ale poté už Pařík ve 44. po rohovém kopu vyrovnal. Minutu na to ještě do přestávky zajistil domácím vedení rovněž po rohu Valentin.

V 50. minutě Koubus po šanci hostů vykopl dlouhý balon, ten prošel až do obrany Pěnčína, kde se prosadil Koudelka, a bylo to 3:1. V 79. minutě znovu Koudelka po spolupráci s Paříkem a Valentinem zvýšil už na 4:1. Na konečných 5:1 pak uzavřel zápas v 82. minutě po pěkné kombinaci Kněbort.

„V utkání předních mužstev se hrál i docela pěkný fotbal. Kvůli některým absencím jsme se soupeře obávali, ale bojovností jsme jej dokázali zdolat," uvedl za Rovensko Marek Náhlovský.

Branky: 44. Pařík, 45. Valentin, 50. a 79. Koudelka, 82. Kněbort - 33. Nemyrovskyy. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 0:3. Diváků: 120. Rovensko: Koubus - Vítek, Rympler, D. Malý, Náhlovský - J. Mencl, Valentin, Koudelka, Pařízek - Pařík (70. Hanzl), Kněbort (R. Mencl).

Rokytnice - Držkov 2:0 (2:0)

Držkov začal pouze v deseti, když 11. hráč, který dorazil na utkání později, nastoupil až v 15. minutě. Domácí dokázali krátkou přesilovku beze zbytku využít, když v 5. minutě otevřel skóre Havlíček a ve 13. minutě přidal druhou domácí branku P. Vrána. Pak se utkání vyrovnalo, ale další domácí šance, do kterých se dostal Havlíček, se už neujaly. Ve druhém poločase Rokytničtí spíše bránili svůj náskok, což se jim nakonec podařilo a uhájili velmi cennou výhru.

Branky: 5. Havlíček, 13. P. Vrána. ŽK: 0:2. Diváků: 50. Rokytnice: Vízek - Martínek, Adámek (65. Novotný), Bogdány - Brož, Zahradník, P. Vrána, Škoda - Málek (80. Ditz), Havlíček.

Horní Branná - Zásada 0:2 (0:1)

První gól zápasu vstřelil už v 10. minutě zásadský Feri. Dvě minuty poté po faulu na D. Paulů dostali domácí jedinečnou možnost srovnat z pokutového kopu, ovšem Plecháč jej nevyužil. Pak byli domácí kvůli boji o záchranu hodně nervózní a nedokázali si dobře přihrát, maximem snažení byla nastřelená tyč branky hostů.

V 60. minutě zvýšil na 0:2 pro hosty znovu Feri. Domácí se snažili alespoň snížit, ale nepřálo jim v tomto zápase ani štěstí, v 65. minutě byl navíc za oplácení faulu vyloučen Strmeň. V závěru dostali hosté také možnost pokutového kopu, ale ani oni paradoxně už domácího brankáře překonat nedokázali.

Branky: 10. a 60. Feri. Rozhodčí: Švec - Bahník, Mařatka, ŽK: 1:1, ČK: 1:0 (65. Strmeň). Diváků: 130. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Fiedler, Kocourek, Jindřišek - Koldovský (65. Hanuš), Plecháč, Beneš, J. Paulů (46. Strmeň) - Šimek, D. Paulů (84. Kobrle).

Jilemnice - Jenišovice 2:0 (1:0)

Krajská I.B třída východ, utkání SK Jilemnice - TJ Sokol Jenišovice<br />Autor: Zdeněk Matura Domácí potřebovali s Jenišovicemi získat tři body a do zápasu šli od začátku naplno. Ve 43. minutě se po vybojovaném balónu na půli hostí podařilo zatáhnout jej až k vápnu, kde byl po několika příhrách na konci celé akce Horáček, který se nemýlil a šikovně přiklepl míč vedle gólmana - 1:0.

Druhý poločas byl ze strany domácích o poznání lepší, dokázali soupeře dostávat stále více a více pod tlak a vytvářeli si i slibné akce, které bohužel končily ve vápně. K finálnímu zakončení vždy chyběl krůček. Soupeř ale také vystrčil růžky a nešťastně tečovaná střela Hadačem skončila na brankové konstrukci. V 81. minutě se Jilemničtí dostali do akce dva na gólmana, kterou elegantně po náznaku přihrávky a kličce gólmanovi vyřešil Tonar zvýšením na 2:0. Ve zbytku zápasu se poté už skóre nezměnilo.

„Děkuji všem klukům za bojovnost a nasazení, které jsme postrádali ve hře s Rychnovem a Zásadou, což pro nás byly klíčové zápasy. Musíme ještě zabojovat a přivést tři body ze Mšena," uvedl po utkání za Jilemnici Libor Tonar.

Branky: 43. Horáček, 81. Tonar. ŽK: 2:3. Jilemnice: Tuž - Šimek, Šnorbert, Hadač, Šťastný - Schauer (75. Paulů), Kubina, Tonar, Bergemann (85. A. Hnik) - Figura, Horáček (67. Metelka). Fotogalerie z utkání

1. Pěnčín               25  20   0    5    65:41    60
2. Rovensko           25  16   3    6    60:31    51
3. Držkov               25  16   2    7    78:51    50
4. Plavy                  25  11   5    9    56:48    38
5. Smržovka           25  11   5    9    46:40    38
6. Jeníšovice          25  10   5  10    62:51    35
7. Mšeno B             25  10   3  12    70:66    33
8. Rokytnice           25    8   7  10    37:50    31