Hráči Přepeř vítězní i v osmém jarním zápase, Frýdlant dostal pět gólů

26.04.2016 16:05:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Bezchybní na jaře zůstávají fotbalisté FK Přepeře. V sobotu na semilském hřišti přesvědčivě zdolali 5:0 rezervu Frýdlantu. Udržují si tak pětibodový náskok v čele tabulky I.B třídy západ. Spolu se středečním pohárovým utkáním tak vyhráli na jaře už osmý zápas.

Přepeře - Frýdlant B 5:0 (2:0)

Jak je na jaře zvykem, začali hráči Přepeř náporem. Ve 4. minutě zahrával druhý rohový kop Hurt, našel nabíhajícího Tušera a jeho centr si našel cestu až do sítě - 1:0. Ve 13. minutě unikl hostující obraně Císař, centrem hledal na zadní tyči nabíhajícího Martínka, ale jeho hlavička těsně minula branku. Ve 20. minutě vyslal Peškar do úniku Tokana, ale ani jemu se nevedlo lépe, střela šla těsně vedle levé šibenice. Ve 29. minutě se na vápně uvolnil Pěnička a jeho střela zazvonila o tyč. Ve 36. minutě našel Hrmo křižným balónem Císaře, ten se zbavil obránce, přihrál pod sebe a pro kanonýra Martínka nebyl problém skórovat -  2:0.

Fotbalová I.B třída západ, utkání Přepeře - Frýdlant B<br />Autor: Zdeněk Matura Druhý poločas začal opět náporem Přepeř, již ve 49. minutě zvýšil Pěnička prudkou střelou z 25 metrů na 3:0. V 57. minutě prostrčil Tokan míč do levé strany na Martínka, který si s přehledem poradil s hostujícím brankářem a přidal čtvrtou branku. O tři minuty později dopili hosté kalich hořkosti do dna. K odraženému míči se na vápně dostal opět Pěnička a přesnou střelou k tyči rozvlnil síť - 5:0. Po této brance domácí ubrali plyn a v poklidu dohrávali zápas. V 87. minutě ještě Hrmo nádherně překopl hostující obranu, ale nabíhající Kvapil trefil pouze tyč.

„Celý zápas jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě jsme získali povinné tři body," stručně hodnotil zápas  trenér a místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 4. Tušer, 36. a 57. Martínek, 49. a 60. Pěnička. Rozhodčí: Jacík - Bohata, Drahoš, ŽK: 0:2. Diváků: 50. Přepeře: Vrabec - Tušer, Kupka, Hrmo, Hurt - O. Horák, Peškar (83. Kvapil), Pěnička, Císař - Tokan (74. T. Horák), Martínek (78. Kubáček).

I.B třída východ: Alespoň remízy si připsaly Roztoky a Horní Branná